wmaraci reklam

Sıfırdan İleriye JavaScript

20 Mesajlar 2.864 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Umur09 Umur09 :/ Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek dev.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 21 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
Merhabalar. Malumunuz korona virüsü sebebiyle evlerden çıkmıyoruz ve evimizde geçirdiğimiz süreyi en verimli hale getirmek için çabalıyoruz. Ben de bu süre zarfında uzun zamandır düşündüğüm fakat bir türlü başlayamadığım işe başlamaya karar verdim ve ilk YouTube video serimi çekmeye başladım.

Soruları hızlı bir şekilde cevaplamaya ve istekleri en hızlı şekilde yapmaya çalışıyorum. Siz de sorularınız için özel mesaj atabilirsiniz.

Şimdiye kadar 3 tane video çektim. Aşağıya ekliyorum. Yeni video çektikçe bu konuya ekleme yapacağım.

Sıfırdan İleriye JavaScript - Giriş => https://www.youtube.com/watch?v=S62vZPMhjfQ
Sıfırdan İleriye JavaScript - Değişkenler => https://www.youtube.com/watch?v=6KsWmh4lIso
Sıfırdan İleriye JavaScript - Değişken Tipleri => https://www.youtube.com/watch?v=GtrEWyLo7Rs
06WUU burakalaca webkartali

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

06WUU 06WUU WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 279
  • Beğeniler 42 / 70
  • Ticaret 0, (%0)
Gayet akıcı dostum. Seni tebrik ediyorum. Herkes böyle şeyler üretmeye devam etsin. Birinin eksik kaldığı yerde diğeri tamamlar. Böylece teknolojilerimiz gelişir. Eline sağlık.
Umur09

kişi bu mesajı beğendi.

Web Project Master | {Good Code}

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Böyle bir seriye başlamanız içerik üretiyor olmanız harika. Bence bu tarz videolar zamanla talep görebileceği için yani uzun vadeli oldukları için ilgi görebileceğini düşünüyorum.

Fakat benim tavsiyem ekranı sağ ve sol şeklinde ortadan ikiye bölmeniz. Böylece kod ve konsol takibi daha kolay olur. Js başlangıç dersleri olduğu için kod karmaşı olmaz bu yüzden ekranı bölmenin sorun yaratacağını sanmıyorum.
Ve tabii kod editörünün yazı boyutlarını yükseltirseniz daha iyi olur, şu anki yazı boyutu ile mobilden izleyici kazanmak zor olur.

Kısacası birkaç seviye daha profesyonel hale getirebilirseniz yayınları hem uzun vadede emekleriniz karşılık bulmuş olur hem de benzer eğitimlerin arasından sıyrılıp daha çok izleyici kazanırsınız.
burakalaca Umur09 ilterishanphp

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek dev.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 21 / 55
  • Ticaret 1, (%100)

06WUU adlı üyeden alıntı

Gayet akıcı dostum. Seni tebrik ediyorum. Herkes böyle şeyler üretmeye devam etsin. Birinin eksik kaldığı yerde diğeri tamamlar. Böylece teknolojilerimiz gelişir. Eline sağlık.

Çok teşekkürler. Elimizden geldiğince Türkçe içeriği zenginleştirmeye çalışıyoruz.

sworks yorumlarınız için teşekkür ederim. Evet ilk iki videoda yazı boyutu ufak kalmış, geri bildirimler doğrultusunda düzelttim. Bundan sonraki videolarım ekranı bölerek ve daha büyük yazı boyutu ile devam edecek.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 31.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek dev.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 21 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
Serinin dördüncü videosu yayında. Bu videoda değişkenler ile örnek ufak bir çalışma yaptık.

Beğeni ve yorumlarınızı esirgemeyiniz. :)

https://www.youtube.com/watch?v=n1yxfoq006U&feature=youtu.be

• Üyelik 31.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek dev.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 21 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
let, var ve const nedir? nasıl kullanılır? buyrunuz;

https://www.youtube.com/watch?v=ctziFHkN0yI

Abdullahx Abdullahx MW Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek .
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 393 / 395
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam javascript çok harika ve sınırları geniş bir dil, şöyle sistematik bir şekilde öğrenmeyi çok istiyorum aslında. Şimdiye kadar sadece bana lazım olan kadarını öğrendim. Şu koşullarda video izleme imkanım olmuyor fakat olunca oturup baştan sona izleyebilmem için bir iki soru sormak istiyorum. İleri derken mesela ne kadar ileri. Prototype kullanımları, promise fonksiyonları, async/await mantığı , javascript sınıfları ve nadiren de olsa kullanılan javascript fonksiyonları dahil bu ileri seviyeye. Eğer öyleyse sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

burakalaca burakalaca Lil Machiavel Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek CEO
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 43 / 51
  • Ticaret 21, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

Böyle bir seriye başlamanız içerik üretiyor olmanız harika. Bence bu tarz videolar zamanla talep görebileceği için yani uzun vadeli oldukları için ilgi görebileceğini düşünüyorum.

Fakat benim tavsiyem ekranı sağ ve sol şeklinde ortadan ikiye bölmeniz. Böylece kod ve konsol takibi daha kolay olur. Js başlangıç dersleri olduğu için kod karmaşı olmaz bu yüzden ekranı bölmenin sorun yaratacağını sanmıyorum.
Ve tabii kod editörünün yazı boyutlarını yükseltirseniz daha iyi olur, şu anki yazı boyutu ile mobilden izleyici kazanmak zor olur.

Kısacası birkaç seviye daha profesyonel hale getirebilirseniz yayınları hem uzun vadede emekleriniz karşılık bulmuş olur hem de benzer eğitimlerin arasından sıyrılıp daha çok izleyici kazanırsınız.

Yorumuna katılıyorum kesinlikle.

Güzel bir seriye başlamışsınız hocam ihtiyacım olan umarım devamlılık olur ve ajax bilginiz varsa ajax eğitimleride beklerim takipteyim yeni videolar ekledikçe konuyuda güncellerseniz daha güzel olur berki konu sabitlenir : )

Software - Social Media - Brand & Business Development - Music Label - Life Coaching mevabak  

shamer shamer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad N** H**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler arkadaşım. Emeğine sağlık

• Üyelik 31.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek dev.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 21 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
Abdullahx Bu seride amaçladığım sıfırdan başlayıp bahsettiğin konuları, OOP mantığını, TypeScript, Node.js, NPM, async/await kullanımları gibi modern javascript konularının hepsini ele almaya çalışacağım. En son konumuz TypeScript olacak ve bu seriyi bitirdikten sonra Vue.js ile devam etmeyi düşünüyorum.

oxygenb Teşekkürler. İlerleyen videolarda asenkron programlama ve AJAX ile ilgili videolar gelecek evet, takipte kalabilirsiniz. :)

shamer Ben teşekkür ederim :)
Abdullahx

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al