wmaraci reklam
lidertakipci

Ücretli/ücretsiz yardım lütfen - dtree ve Javascript sorunu

5 Mesajlar 1.098 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cavoz cavoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 /
  • Meslek
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 0 / 11
  • Ticaret 6, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Konu hakkında çok bilgim olmadığı için başlığı elimden geldiğince anlamlı yazmaya çalıştım. Sorunum şu:

İlan sitemin admin paneline giremediğim için phpmyadminden admin bölümlerini silip tekrar oluşturdum. username ve password (md5 ile şifrelenmiş şekilde) yazdım. panele giriş sorunu çözüldü. ancak şöyle bir sorun oluştu. Yeni ilan eklemek istediğinizde kategori listesi çıkıyordu. expand all(hepsini aç), collapse all(hepsini kapat) seçenekleri vardı. ayrıca her ana kategorinin yanında + simgesi vardı. tıklayınca alt kategoriler açılıyordu.
herhangi bir kategoriye tıklayınca 2. adım geliyordu ve gerekli alanları doldurup ilan ekliyordunuz.

şimdi ise hepsini aç, hepsini kapat kısmı var ama kategori listesi çıkmıyor. dolayısıyla ilan da verilemiyor. firebug ile baktım choose_cat.php dosyasında şöyle bir error gösteriyor:
dTree is not defined
d = new dTree('d');

bu sorunu acil çözmem gerekiyor arkadaşlar. ayrıca sitede genel olarak şöyle bir sorun var. örneğin bir yerde şehir ve ilçe seçme bölümü var.
açılır şehir listesinden şehir seçiyorsunuz. sonra altına açılır ilçe listesi çıkıyordu otomatik olarak.
az önce denedim. şehir seçtikten sonra ilçe listesi otomatik açılmıyor.
sanırım bu da javascriptin çalışmamasından kaynaklanıyor.

ben javascriptten hiç anlamıyorum. ücretli/ücretsiz yardımcı olabilirim diyen varsa site adresini pm ile vereceğim. bütçem 20 tl'dir. şans oyunları, paypal ya da iş bankası havale ile ödeme yapabilirim.

yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

Riza Riza 1337 @ trendyol Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)
Hocam yabancı forumlarda şöyle birşey buldum , inşallah işinize yarar ve doğru şeyi bulmuşumdur.

Çözüm
- Aç : /modules/mod_sobi2menu/mod_sobi2menu.php
- Bul:
$config->addCustomHeadTag( "<script>liveSite}{$modulepath}/mod_sobi2dtree.js'></script>\n", $loadfile);
- bununla değiştir:
$config->addCustomHeadTag( "<script>liveSite}/modules/mod_sobi2menu/mod_sobi2dtree.js'></script>\n", $loadfile);
- kaydet.

1337

• Üyelik 13.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 /
  • Meslek
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 0 / 11
  • Ticaret 6, (%100)

Rick35 adlı üyeden alıntı

Hocam yabancı forumlarda şöyle birşey buldum , inşallah işinize yarar ve doğru şeyi bulmuşumdur.

Çözüm
- Aç : /modules/mod_sobi2menu/mod_sobi2menu.php
- Bul:
$config->addCustomHeadTag( "<script>liveSite}{$modulepath}/mod_sobi2dtree.js'></script>\n", $loadfile);
- bununla değiştir:
$config->addCustomHeadTag( "<script>liveSite}/modules/mod_sobi2menu/mod_sobi2dtree.js'></script>\n", $loadfile);
- kaydet.

dostum bu hangi script için acaba? benim kullandığım pek yaygın bir script değil. modules klasörü falan da yok. yani mod_sobi2menu.php dosyası da yok. onun için bu çözüm bana uymuyor.

yine de çok teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığın için.

sorun devam ediyor. javascriptten anlayan arkadaşlar, yardımcı olun lütfen.

Riza Riza 1337 @ trendyol Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)

cavoz adlı üyeden alıntı

dostum bu hangi script için acaba? benim kullandığım pek yaygın bir script değil. modules klasörü falan da yok. yani mod_sobi2menu.php dosyası da yok. onun için bu çözüm bana uymuyor.

yine de çok teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığın için.

sorun devam ediyor. javascriptten anlayan arkadaşlar, yardımcı olun lütfen.

Çözümü joomla forumundan bulmuştum choose_cat.php'ın kodlarını yazabilirmisiniz buraya ?

1337
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 /
  • Meslek
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 0 / 11
  • Ticaret 6, (%100)
arkadaşlar sorun çözüldü. sitenin başında başka bir dert vardı, o hallolunca bu da otomatikman düzeldi.

nasıl olduğunu anlamadığım için çözüm yolunu da yazamıyorum.

konu kilitlenebilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al