Sevgili joomla sevenler... Öncelikle nasıl bir başlık versem bilemedim ancak konuyu anlatınca anlayacaksınızdır.. :)

Son zamanlarda Rich Snippets olarak adlandırılan yani google'da içeriğinizin aldığı oya göre aramalarda yıldızlı görnüne durumu varya işte o nu joomlaya uyarlamaya çalışacağız.

Wordpress için basit bir eklenti ile mümkün ancak biz joomla kullananları hiç düşünmemişler. Bende alemi alt üst ettim ve nasıl ekleyebileceğimizi öğrendim

Aslında bunun 3 kolay yöntemi var bakmayın siz yukarıda heyecanlı anlattığıma :)

1- Bu adresteki eklentiyi indirip en kolay yoldan kurabilirsiniz ancak bu ücretli bir eklenti ama hakkını yemiyim çok güzel

2- Bir diğer eklentiyi indirip yapabilirsiniz ancak bu eklentinin'de yıldızları çok kötü ufacık yıldız eklemişler.

3- son yöntem ise benimde kullandığım ve yıldızlarının parıl parıl parladığı şu eklentiyi indirip kurmanız.

ve plugins/content/extravote.php şu adresteki

";

kodundan sonra

$document =& JFactory::getDocument();
echo "".$document->title.", ".number_format($rating_sum/$rating_count,1)." out of 5 based on ".$rating_count." rating ";

kodunu eklemeniz ve kaydetmeniz!

daha sonra google webmaster tools'dan kontrol edebilirsiniz çalışıp çalışmadığını

bu adrese oy verilen herhangi bir bağlantınızı yazıp test edebilirsiniz.

kendi sitem için uyguladığım bu metodu buradan test edebilirsiniz gayet başarılı