wmaraci reklam

Php dosyasını Joomda çalıştırma

3 Mesajlar 893 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cetinkan cetinkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 13 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba WM Kullanıcılamrı

Bugün de yeni bir acemi webmaster sorusu ile karşınızdayım. Bir modülümün php dosyasını editledim ve şimdi o php dosyasını sitemde istediğim bir pozisyonda yayınlamak istiyorum. Bunu için tüm php kodlarını <özelhtml> modülüne aktarım denedim ama kodlar olduğu gibi göründü, çalışmadı.

Joomlada bir PHP dosyasını istediğim posizyonda nasıl görüntüleyebilir ?

Fikir ve tabiki desteklerinizi esirgemesseniz çözümlerinize ihtiyacım var. Hem de aynı ihtiyacı doğacak diğer kişilere de yardımcı olmuş olursunuz. İyi günler diliyorum

wmaraci
reklam

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
İçerikte çok rahatlıkla kodlar çalışıyor, ama modüllerde ben çalıştıramadım. Daha doğrusu bir işlem yaptırmak istediğimde olmuyor. Ama mesela google haritaları istediğim modül pozisyonuna ekleyebiliyorum. Bunun için modülü Özel Html olarak açıp kaynak koduna yeni kodları ekledin mi tamamdır.

cetinkan cetinkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 13 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Evet uzak kaynak kodlu php kodlar özelhtml modülü ile çalıştırılabiliyor. Aslında amacım, bir eklenti veya bileşenin yayınladığı bir bölümü. O bölümü db den çağırarak oluşturan php kodunu alarak istediği bir alanda göstermeye çalışmak. Analatabilmişimdir inşallah

örn: K2 joomla içerik modülünün extrafield alanını php kodulu alarak istediğim bir modül posizyonunda çağırmak veya göstermek istiyorum. Gerekli kodlara ulaşıyoruma am gösteremiyorum.

örn: Joomlada kullanıcı istatistiklerini çağıran php kodunu alarak, kendi hazırladığım kullanıcı sayfasında kafama göre bir bölümde yayınlamak istiyorum.

Not: biliyorum temek php bilgilerim biraz eksik gelebilir ama yeterli olduğunu düşünüyorum sorunumun kaynağı joomla cms sistemi olduğunu düşünüyorum. Benzeri bir çalışma içerisine girmiş veya bigisi olan arkadaşların desteklerini bekliyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al