wmaraci reklam

Temalar nasıl türkçeleştirilir ?

4 Mesajlar 855 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cetinkan cetinkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 13 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba wm ziyaretçileri

Joomlada işlevsel önemli bir konuda başlık açmak istedim.. Biliyorsunuz kullandığınız joomla teması kendi içinde temaya has dilde yazılarla geliyor.

Joomlanın modül bileşen veya eklentisinin dil tanımlamalarına Joomla nin kurulu olduğu. /languages dosyasından müdahale edebiliyoruz.

Ama benim aradığım o dil dosyasının konumunu doğrudan gösteren bir araç. Çünkü tüm dil dosyaları languages dizilerinde olmayabiliyor.

Artık tarayıcılarla mi olur yoksa 3 parti eklenti veya yazılımlarla mi olur,

Temada bir alanın yansıyan dil dosyasını konumunu nasıl bulabilirim?

Desteklerinizi bekliyor iyi günler diliyorum

wmaraci
reklam

Koture Koture Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Anladığım kadarıyla yüklemiş olduğun eklentilerin tükçe çevirisini yapmak istiyorsun.
Evet bazı eklentilerde dil dosyasında olmayan ingilizce kelime veya cümleler görebiliyoruz. Kullanıcı arayüzünde bunları değiştirebilsek bile administrator arayüzünde hala ingilizce alanları görüyoruz ve bunları çoğu zaman dil dosyalarında bulamıyoruz. bunun nedeni sql sorgularında veya .php dosyaların içlerine yer almalarıdır. Eğer yeterli bilginiz varsa bu ingilizce kısımlar için dil dosyasına ekleme yapabilirsiniz.

Birden fazla çoklu dil desteğini Buradaki eklentiler yardımıyla kullanıcı arayüzüne katabiliyoruz. Ama bu demek değil ki tüm eklentilerde %100 çözüm sunar.

İyi forumlar.
cetinkan

kişi bu mesajı beğendi.

Gerçek bilgi, yaparak ve denenerek öğrenilen bilgidir. (Descartes)

cetinkan cetinkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 13 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Doğrusu benim de uyguladığım yöntemler bu söylediklerin sayılır. Ben daha çok nasıl ki temanın bir bölümüne "sağ tık/öğeyi denetle" dediğimizde .css, .js, resim, vb öğenin sunucudaki dizinini görebiliyoruz, işte aynen dil dosyasının da konumunu görebilirmiyiz diye düşünmüştüm.

Tabi sql den çekilenler görünmeyecektir belki ama php veya language dosyalarının konumuna ulaşmak mümkün müdür acaba ?

ilgin ve alakan için özellikle teşekkür ederim

Koture Koture Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Kardeşim bende bu durum ile çok karşılaştım. Mesela bir eklenti yüklediğimde türkçe dil dosyası yoksa eğer mevcut dili tercüme yoluyla bir dil dosyası hazırlıyorum. Çoğunlukla sorun çözülmüyor tabi. Bende eklentinin tüm dosyalarını Notepad++ ile (Tüm açık belgelerde bul yoluyla) arıyorum. Bulduklarımı değiştiriyorum. Localde çalışıyorum. Çok fazla dosyası yok zaten. Fazla sıkıntılı bir olay değil. Yardımcı olmamı istersen PM atarsın neyse gereken yaparız.

Rica ederim. İyi paylaşımlar.

Gerçek bilgi, yaparak ve denenerek öğrenilen bilgidir. (Descartes)
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al