wmaraci reklam

Virüslü Joomla 1.5 i düzeltecek Uzman aranıyor

6 Mesajlar 1.259 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

stratejist stratejist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 20 / 10
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşlar 2008 veya 2009 du net hatırlamıyorumda joomla ile yaptığım bir site yıllar sonra virüsler tarafından ırzına geçilmiş şekilde karşıma çıktı.

Sahibi çok sevdiğim, boşvermiş bi abimizdir canı sağolsun, güncelleyelim, drupale çevirelim, adam gibi bi hostta tut şu siteyi, vb. önerilerimi önemsemeyince sonuç kaçınılmazdı Kaspersky 320 civarı virüs buldu sildi. elle sildiğim php leri saymıyorum. 42 adette emsisoft antimalware buldu sildi. Fotoğraflardan, videolara, .js lerden .css lere ne tema kaldı ne modul. Vers. 1.5.2 idi yanlış hatırlamıyorsam, şimdi baktım 1.5 versiyonunun dosyaları bile yok.

Burdan bile kurtulabilme ihtimali varmıdır ? Var diyen varsa, 3.3 versiyonuna upgrade edilmiş haliyle ne kadara malolur.

wmaraci
reklam

guneydesign guneydesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Site yönetimini kullanıcıya bıraktıysan muhtemelen yüklediği dökümanlardan bulaşmış olabilir .

Bence sen Kurtarmak yerine yenisini 3.3 ile yapsan daha güvenli ve daha iyi bi site çıkarabilirsin

Guneydesign Web Tasarım izmir

JpnTr26 JpnTr26 EskişehirSpor! Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)
Şöyle yapabilirsiniz, phpmyadmin'den sql yediği alıp localhost'a joomla 1.5 kurduktan sonra sql yediğini yüklersiniz. Ardından sistemi 3.3 sürümüne güncelleyip localhosttan yedek alırsınız ve hosta 3.3 sürümü kurup en son yediği yüklersiniz

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 20 / 10
  • Ticaret 4, (%100)
Buradan cevap gelmeyince ücretli bi joomla servisi buldum iki gündür içinden çıkamadı.

Şu andaki kullanılan foto ve video modülü syret ve joomlagallery 3.3 uylu olmadıı için kullanılamıyomuş Bizim teyzeoğluda en çok altındaki yorumları önemsiyo, eski ziyaretçiler vs.
Onlar olmasa yeni bi siteye burun kıvırdığı için 1.5 i kurtarmasına razı olduk, beklemedeyiz fotolar hala yayına giremedi ama video tamam, temayada elveda dedik.

Sıfırdan yap dese drupal ile onun istediğinin misli güzelini yaparımda işte tercihler, bazı insanlar laftan anlamıyor, anlatamıyosun.
munlu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

aliteker aliteker WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tasarım
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 231
  • Beğeniler 70 / 32
  • Ticaret 32, (%100)
sorun çözüldümü?

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 20 / 10
  • Ticaret 4, (%100)
çözüldü, joomlacms.eu.org dan Ahmet Bey e düzelttirip, 2.5 versiyonuna yükselttik. Kaça maloldu tam , net bilmiyorum ama teyzeoğlu ile görüştürdüm bi yerden sonra. Site www.israfilbedir.com

Ben hayatım boyunca joomlaya bulaşmayacağıma emin oldum ama, hakim olamadığım bir cms olması bir kenara, bu olaydan sonra nasıl güvenirim diyorum, bi çok cezbeden teması var ama, güvenlik daha önemli.

Drupal Number one

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al