wmaraci reklam

Bu Jquery'nin derdi nedir.

10 Mesajlar 2.047 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

StaLker StaLker Cep Telefonu Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Cep Telefonu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
Selam arkadaşlar geçenlerde aslı arkadaşımın paylaştığı menüyü websitemde kullanıyorum anasayfada sağlıklı çalışan kod alt sayfalarda bozuluyor. Açılır kapanır menü şeklinde. Anasayfada Sağlıklı Açılıp kapanıyor alt sayfada açılıyor ama kapanmıyor sorun nerde acaba ?

Anasayfa

Altsayfa

wmaraci
reklam

pls06 pls06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 5 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
Sorun şurada, index.php de js yolunu görüyor. çünkü /jsadi.js olarak tanımlanmış orada görür. Ama alt sayfaya gelince seo dan dolayı klasörmüş gibi oluyor kategori/jsadi.js olmadığı için çalışmıyor.

Bunun çalışması için header da ki /jsadi.js nin başına site adresini yazmalısın.

• Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Cep Telefonu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
ooo tamamdır çok aslı eksik olma hiç aklıma gelmedi öyle olacağı akıl akıldan üstündür :).

• Üyelik 16.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 5 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
Estağfurullah, daha önce resimlerde yaşamıştım aynı problemi oradan biliyorum :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)

asli adlı üyeden alıntı

Sorun şurada, index.php de js yolunu görüyor. çünkü /jsadi.js olarak tanımlanmış orada görür. Ama alt sayfaya gelince seo dan dolayı klasörmüş gibi oluyor kategori/jsadi.js olmadığı için çalışmıyor.

Bunun çalışması için header da ki /jsadi.js nin başına site adresini yazmalısın.

Yeni başlayan arkadaşları yanlış yönlendirmek istemediğim için bu kodların aynı "list page" içersinde yazılımından dolayı menü çalışmamaktadır.

Yani bu tür alt sayfaların bulunduğu sitelerde tüm resim veya işlemlerinizi redirekt olmayan linklerle yapmalısınız, site logosu örneği: http://siteismi.com/logo/logolar/sitelogo.png gibi.

Fakat tek link olmadan da kullanılabilir, her alt sayfada üst sayfaya ulaşmak için "../" bağıntısı kullanılır.

Mesela "Metin" adlı klasörün içersinde "Lokuf" adında bir dosya olsun.

Lokuf klasöründen çıkıp Metin klasörünün içersin de herhangi bir dosyayı kullanmak istersem komut olarak,

../selam.js

Yazdığım zaman aslında "Metin/selam.js" adresine ulaşmış olurum.

Asıl değinmek istediğim nokta SEO ile alakalı olmadığını söylemekti, yeni başlayan arkadaşların yanlış bilgilenmemesi adına belirtmek istedim, SEO - Arama Motoru Optimizasyonu olup farklı bir konu altında listelenebilir, gözünden kaçtığını umuyorum Aslı arkadaşımın.

İyi günler :)

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.

• Üyelik 16.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 5 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
Olabilir bilmiyor olabilirim. Ama ne demek istediğim anlaşılmış ve sorun çözülmüş. Önemli olanda budur bence. Ayrıca seo dan kasıt tıpkı wmaracin da olduğu gibi /javascript-jquery-ajax/jquerynin-derdi-nedir-2178.html konu adını, kategori adının link olmasıdır. Bundan dolayı farklı bir klasörmüş gibi algılanıyor demek istemiştim ki ne demek istediğimi de anlamış arkadaş çözmüş problemini.?

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
Siz demek istediğimi anlamamışsınız ama olsun, link kategorisini yukarıda anlattım, tek linkten ve dizin şeklinde kullanımından, alt sayfalarda da farklı yöntemlerden çözebileceğinden vs.

Ama başlı başına SEO sadece link vs. değildir, bir etkendir, yeni başlayan arkadaşların yanlış algılamaması için konuya bir not bırakmak istedim, kolay gelsin :)

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.

• Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Cep Telefonu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar bilgiler için teşekkürler :) Gerginliğe lüzum yok herkes bildiklerini anlatsın diye var forumlar Tekrar ÇOOK Teşekkür ederim bilgiler için.

• Üyelik 16.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 5 / 4
  • Ticaret 1, (%100)

ProgramYapmak adlı üyeden alıntı

Siz demek istediğimi anlamamışsınız ama olsun, link kategorisini yukarıda anlattım, tek linkten ve dizin şeklinde kullanımından, alt sayfalarda da farklı yöntemlerden çözebileceğinden vs.

Ama başlı başına SEO sadece link vs. değildir, bir etkendir, yeni başlayan arkadaşların yanlış algılamaması için konuya bir not bırakmak istedim, kolay gelsin :)

Teşekkür ederim o zaman ilginize ben yanlış anlamışın kusura bakmayın.

Arakablosu Arakablosu Wmaracı Sakinlerinden Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 /
  • Meslek Güvenlik
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 2, (%100)
Güzel olmuş tebrikler... başarılı bir arkadaşsın

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al