wmaraci reklam

Jquery çözdükçe sorun çıkıyor

2 Mesajlar 633 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SeydaBozkurt SeydaBozkurt Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 16 / 17
  • Ticaret 6, (%100)
merhaba arkadaşlar ben pek bilgisi olmadan ama projeler yapmaya çalışan birisiyim neyse benim js hakkında hiç bilgim yoktu sağdan soldan kaynaklar bularak anlık veri güncellemeyi yaptım ama benim yaptığım db de tek bitane değer var sürekli onu kontrol etmesi falan neyse şimdi ben veritabanından video ismi çekiyorum ve onu yazdırıyorum sürekli sorgu halinde olduğu için video hep başa sarıyor bunun önüne nasıl geçebilirim mesela şöyle bir şey yapıp ilk o değeri alacak sonra o değer değişmeyene kadar o döngünün içine girmesin veya fonksiyon çalışmasın pek kod bilgim olmadığından ypamadım yardımlarınızı bekliyorum

wmaraci
reklam

fullstackdev fullstackdev WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek full stack developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 35 / 93
  • Ticaret 0, (%0)
tam anlamadim ama anladigim kadariyla soyle diyebilirim.. sanirim sitemine videolar yukleniyor ve yeni video yuklenince onu play etmeye calisiyorsun.. soyle olabilir db de bir kolon un olur atiyorum yeniVideoYuklendi bunun default degeri 0 dir.. yeni video yuklenince ve database e verisi girilince yeniVideoYuklendi = 1 yaparsin.. client tarafinda da surekli yeniVideoYuklendi degerini konrol edersin ajax ile.. gelen deger eger 1 e esit ise sayfayi yenilersin ya da video yu basa sararsin..
ya da..
bunlarin hepsini cope atar node.js + socket.io kullanirsin

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al