lostyazilim

‎1 Ocak Niye Bu Kadar Önemli ?

3 Mesajlar 3.692 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

MakiLee MakiLee Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Ögrenci / Hafif Webmaster
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 4 / 25
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar.

Sizlere buğün değişik bir konuda hitap edecem.1 Ocak niye bu kadar önemlidir ? niye büyük çoşkuyla kutlarlar gibi sorularlada konuma destek verecem.Neyse lafı uzatmadan konuya geçelim.

1 Ocak Niye Önemlidir ?

1 Ocak bizdeki önemi hem yeni yıla girmemiz hemde Mekke’nin fetihi olmasıdır.Müslüman bir ülke’de yaşıyoruz ama bir çoğumuz mekke’nin fetihi olduğu bilmez.Neden kafalarına hep yılbaşı olarak kazamışlar.Unutmayalım ki yılbaşı yabancıların ülkemize zor zora soktuğu birşeydir.Buna artık dur demeliyiz.Papa bile söylemiş ” Türkler yılbaşını bizden daha iyi kutluyorlar ” bu cümle bir müslümani yıkması lazım eğer bu cümleyle kalbinizde bi ağrı veya vicdanızda bi rahatsızlık duymuyorsanız siz çoktan müslümanlıktan kopmuşsunuz demektir.Ben Müslüman bi ülke yaşıyorum ve elhamdülillah müslümanımdır.Ben buna karşı olarak yılbaşı denilen şeyi kutlamıyorum ve aksine kutlayanları kınıyorum.Peygamber efendimiz ( s.a.v ) gerçekleştirdiği mekke’nin fetihi bütün müslüman kardeşlerimle beraberce kutluyorum.

Yılbaşı denilen şeyi niye bu kadar büyük çoşkuyla kutluyoruz ?

Yılbaşı dedikleri şey aslında hiçbirşey.Sadece ömrümüzden ömür gidiyor ve insanlar bunları büyük çoşkularla kutluyorlar.Büyük paralar harcayip 1 – 2 ay sonra maddi sıkıntıya giren ailelerde var.Biz buna boşuna para harcayip parayı çok bulup sokağa atiyorlar deriz.Aslında ona vereceğiniz parayı sokaktaki bi çoçuğa verseniz o çoçuk ne kadar sevinir bir bilseniz,veya allahın rizasini kazanmak için bi yere bağış yapınyok arkadaş ben para filan vermem diyorsan buyur parani boş işlerler sokağa at merak etmeyin sonra kriz gelince sokaktan size para gelir.!

Not : Tamamiyle benim düşüncelerimdir.

Makale Sahibi : Selim Atalay

Kaynak : Selim Atalay - 1 Ocak Önemi

wmaraci
reklam

bassedas bassedas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 22 / 45
  • Ticaret 1, (%100)

MakiLee adlı üyeden alıntı

Not : Tamamiyle benim düşüncelerimdir.

Makale Sahibi : Selim Atalay

Kaynak : Selim Atalay - 1 Ocak Önemi

benim de :)

Omer Omer ÖFB Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Güvenlik Ekipmanları
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 44 / 193
  • Ticaret 3, (%100)
Mekke'nin Fethi Kutlu Olsun Arkadaşlar :)

Gül ey Mekke! Gün senin günündür
Gün senin fetih günündür
Gül ki, bu dönüş sanadır..

Mekke Fethi'nin 1382. yıl dönümü Kutlu Olsun!

Ek Olarak: Noelciler Değişen Ne Oldu :)

MaxTeknoloji.Net - Bozkurt.Net.TR
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al