wmaraci reklam

2019 tyt matematik

17 Mesajlar 1.425 Okunma
smmexpress

BatuhanE BatuhanE Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Makale Yazarlığı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** M**
  • Mesajlar 492
  • Beğeniler 18 / 109
  • Ticaret 41, (%90)
problemler yerine temel kavramlar, üslü ve köklü sayılar ya da denklemler gibi daha kesin ve soru çözebilme işi olarak garantiye alınacak konuları çözmeni öneririm. Çünkü sen her ne kadar problem sorusu çözersen çöz, sınavda çok farklı bir şey ile karşılaşabilirsin. Ancak temel kavramlar ya da denklemler gibi kavraması kolay ve yeterli sayıda soru çözdüğünde her türlü sorunun üstesinden gelebilecek konuları tercih edersen, kendini daha garanti altına alırsın. Matematikte netlerin düşük ola bile her gün 20-30 tane paragraf sorusu çözerek açığını oradan da kapatabilirsin.

wmaraci
reklam

munzevi munzevi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 8 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

BurakE adlı üyeden alıntı

problemler yerine temel kavramlar, üslü ve köklü sayılar ya da denklemler gibi daha kesin ve soru çözebilme işi olarak garantiye alınacak konuları çözmeni öneririm. Çünkü sen her ne kadar problem sorusu çözersen çöz, sınavda çok farklı bir şey ile karşılaşabilirsin. Ancak temel kavramlar ya da denklemler gibi kavraması kolay ve yeterli sayıda soru çözdüğünde her türlü sorunun üstesinden gelebilecek konuları tercih edersen, kendini daha garanti altına alırsın. Matematikte netlerin düşük ola bile her gün 20-30 tane paragraf sorusu çözerek açığını oradan da kapatabilirsin.

problemler diğer temel kavramlar konularına göre daha zor evet, ama rahat 10-12-15 arası soru geliyor. Detaylı açıklamak gerekirse üslü sayılar rasyonel sayılar mutlak deger gibi temel matematik konularında 1soru oradan 2soru ordan parça parça geldiği için ve yeni tarz soru sordukları için direkt problemlere yonelmek ıstedım. Paragraf konusunda iyiyim çözebiliyorum. günlük 50 soru civarında yorum ıcın tesekkurler.

-Biz maviyi 1881 Selanik de açılan tek bir çift gözde sevdik.

• Üyelik 05.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 8 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

yks3306 adlı üyeden alıntı

Çok bi net istemiyorum diyorsanız neden gidip en zor tyt konusu olan problemlere çalışıyorsunuz hocam.

Haklısınız zor konu fakat en çok soru oradan gelmekte. Diğer konular örnek vermek gerekirse üslü sayılardan 1tane ya da hiç köklü sayılar 1 mutlak deger 1 rasyonel sayılar 1 civarında geliyor ve yeni tarz soru sistemi ile geliyor. Bu yüzden daha iyi garantiye almak için problemlere yönelmeyi düşündüm dediğiniz de mantıklı zaten.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Karekök sıfır
Birey B
345 mat
Acil mat
Karekök

Bunları bitir adam gibi calış hakkını ver değil 6 net 35 net aşağısına inersen beni bul.

Ortalama zekaya sahip her insan o sınavdan hiç çalismasa 10 15 net yapar zaten. Problemlerde denklem kurmak zorunda degilsin oran oranti örüntü kurarak da cözebilirsin.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 8 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Karekök sıfır
Birey B
345 mat
Acil mat
Karekök

Bunları bitir adam gibi calış hakkını ver değil 6 net 35 net aşağısına inersen beni bul.

Ortalama zekaya sahip her insan o sınavdan hiç çalismasa 10 15 net yapar zaten. Problemlerde denklem kurmak zorunda degilsin oran oranti örüntü kurarak da cözebilirsin.

birey yayınları elim de mevcut. Çok iddialı oldu bu :)) çok teşekkür ederim.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Çözemediğin soruları da bana at anlatayım çözümünü günde 150 soruyla başla 300e kadar çıkarmaya çalış min günde 6 saat ders kas. Dediklerim imkansız şeyler değil. 300k daki bir arkadaşım 1 senede 2k ya inmişti İsteyince oluyor yani merak etme.
ASametYildirim munzevi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 8 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Çözemediğin soruları da bana at anlatayım çözümünü günde 150 soruyla başla 300e kadar çıkarmaya çalış min günde 6 saat ders kas. Dediklerim imkansız şeyler değil. 300k daki bir arkadaşım 1 senede 2k ya inmişti İsteyince oluyor yani merak etme.

tamamdır teşekkür ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al