wmaraci reklam
lidertakipci

+353k Facebook Sayfasını Değerlendirme..

22 Mesajlar 2.950 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

turk5 turk5 turk5.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Internet ve Medya
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 766
  • Beğeniler 93 / 185
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam elinde cok büyük bir potansiyel var. Konseptin araba oldugu icin, konuyu degistirmek pek dogru olmaz. Cünkü facebook sayfani begenen kitle araba tutkunlari.

Gördügüm kadariyla facebook sayfani caddeteam.com 'un ziyretci sayisini arttirmak icin aktif bir sekilde kullanmiyorsun. Yerinde olsam, websitenden ilginc resimli postlar paylasir ve caddeteam.com'un hitlerini arttiririm. Iyi bir noktaya gelince adsense ve araba markalarindan reklam aralarak iyi gelir elde edilebilir. Hatta Websitende araba tutkunlari icin bir Forum 'da düzenlersen, sayfaya daha fazla ziyaretci cekme imkani olur.

Ben birkac senedir facebook sayfami ancak 8k 'ya getirebildim, bu sayfa bu kadar like nasil aldi, sirri nedir? :cool:

Türk İş Dünyasının Buluştuğu Platform : turk5.com
wmaraci
reklam

milano93 milano93 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 243
  • Beğeniler 84 / 21
  • Ticaret 2, (%100)

scopewm adlı üyeden alıntı

Güzel kardeşim tek post üstünden analiz etmen doğru değil.Bana kızma ama 350k+ farklı sayfalara bak organik içerik tüketicileri olan sayfalarda yorum ve beğeni çok olur.Paylaşımlarına 10 yorum gelmemiş etkileşim yok.Bot değilse etkileşiminde sorun var kullanıcılarının %60ından fazlasının zaman tüneline düşmüyorsun onlar görmüyor etkileşime geçemiyor.Peki nasıl problemi giderirsin?
Öncelikli olarak facebookun noindexli sayfa yönetim arayüzünden bahsedeyim.Facebook lite diye birşey var incelemeni isterim.Tüm sayfalardan gruplardan gelen gonderılerı goruyorsun.
Facebook son 2 senedir tüm yatırımını kullanıcı kaybetmemek adına yaptı.Ne alakası var deme ve oku..
Şimdi ben sade bir vatandaş olarak içerik tüketicisiyim 50 sayfa 50 gruba üyeyim birde 300+ arkadaşım var.Bu demek oluyorki 400+ potansiyel paylaşım içeriği tüketebilirim.Ama düşünsene bu rakamın %50sinin paylaşımlarını akışda görsem heralde saniyelik değişirdi.O yüzden facebook şöyle bir uygulama getirdi.Takipte kal ve etkileşime geçtiklerini gör.Bu ne demek oluyor?Mesela senin son paylaşımına yorum yapan beğeni yapan kullanıcıların zaman tüneline düşüyorsun.Senin içeriklerinle 2 haftadır(Tam emin değilim 1 ayda olabilir) beğenmeyen paylaşmayan kullanıcıların zaman tüneline hiç düşmüyorsun.
Haber kaynağı bazlı istersen resim video farklı içerik üret düşmeyeceksinde.Profil resimi ve kapak resimi güncellemek.Bu ikisinin değişiminde kullanıcı bilgilendirmek amacıyla zaman tüneline düşersin.Çok basit bir yöntemini aktardım çok daha farklı ve profesyonel yöntemleri var sadece farkındalık yaratmak adına yazdım iyi forumlar.

Yok hocam estağfurullah kızmadım ancak bot lafı beni biraz sinirlendirdi.2 / 3 senelik sayfa.
Dedikleriniz çok doğru facebook herşeyi sponsora döktü. Bir paylaşımımın erişimi fotoğraf için 50k oluyor ortalama. Video için 100k oluyor. Yani benim tek aklıma gelen sponsora yöneltmek için yapılan bir yöntem diye düşünüyorum. Ancak dediklerinize katılıyorum normal bir 350k sayfa ile karşılaştırınca olay gercekten oyle. Benim sayfam biraz daha düşük belki alanı yüzünden olabilir.
Sizinde az önce dediklerini araştıracağım ve uygulayacagım. Çok teşekkür ederim eğer bilgi vermek isterseniz mesajınızı beklerim :)

Ek Olarak:

turk5 adlı üyeden alıntı

Hocam elinde cok büyük bir potansiyel var. Konseptin araba oldugu icin, konuyu degistirmek pek dogru olmaz. Cünkü facebook sayfani begenen kitle araba tutkunlari.

Gördügüm kadariyla facebook sayfani caddeteam.com 'un ziyretci sayisini arttirmak icin aktif bir sekilde kullanmiyorsun. Yerinde olsam, websitenden ilginc resimli postlar paylasir ve caddeteam.com'un hitlerini arttiririm. Iyi bir noktaya gelince adsense ve araba markalarindan reklam aralarak iyi gelir elde edilebilir. Hatta Websitende araba tutkunlari icin bir Forum 'da düzenlersen, sayfaya daha fazla ziyaretci cekme imkani olur.

Ben birkac senedir facebook sayfami ancak 8k 'ya getirebildim, bu sayfa bu kadar like nasil aldi, sirri nedir? :cool:

Teşekkür ederim güzel yorumların için hocam. Özel mesaj yolu ile yardımcı olabilirim her konuda tecrübelerimi anlatabilirim hocam.
turk5

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.caddeteam.net/
https://www.facebook.com/Caddeteamm/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al