wmaraci reklam

4 siteyi tek sitede toplayacağım. (İşlem Tamamlandı, Sonuçları Bekliyorum)

15 Mesajlar 1.924 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Merhabalar geçenlerde böyle bir konu açmıştım. Yardımları ve önerileri için cylnmerve, mxaksoy ve SametTEKE hocalarıma teşekkür ederim. Keşke daha fazla bilgi toplayabilseydim. :)

4 Siteyi neden tek sitede toplamak istediğimi eski konumda yazmıştım. Burada tekrardan değinmeyeceğim. Bu konuyu kazanacağım tecrübeyi sizlerle paylaşmak, siteleri birleştirirken sizlerden destek almak ve ilerleyen zamanlarda bu konuda yardım arayanlara rehber olması için açıyorum.Birde ne kadar sıralama ve hit kaybı olacağını da öğrenmek istiyorum. İnşallah amaçlarıma ulaşabilirim. :)

07.09.2018
Tüm siteleri toplayacağım siteyi blogger alt yapısıyla kurmaya karar verdim. Natrodan .com uzantılı domain aldım. Fakat sonradan büyük bir hata yaptığımı anladım Maalesef Natrodaki domaini Blogger'a yönlendirmek için aylık 0.10$ vermeniz gerekiyor.

Bundan dolayı domaini cloudflareye yönlendirdim. Daha önce çok kere cloudflare ile domaini blogger'a bağlasam da bu sefer beceremedim. Sonra domaini kendi resellerimde host açarak oraya yönlendirdim. Bu şekilde domaini blogger'a bağladım.

Belki daha kolay ve ücretsiz yolu vardır bilemiyorum ama bundan sonra blogger site açarken natrodan domain almadan önce 2 kere düşüneceğim. :(

Themeforestten 23$ karşılığında Magone Blogger Teması' nı satın aldım.

Yeni siteyi google botlarına kapattım ve tema düzenlemeye başladım. :) Temayı düzenledikten sonra wordpress sitelerimi Bu yazı sayesinde, blogger tabanlı sitelerimi ise SametTEKE hocamın eski konuda verdiği kodu kullanarak yeni siteye yönlendirmeyi planlıyorum. :)

08.09.2018
Wordpress tabanlı teknoloji sitemin yazıların yeni domaine ekledim. Yaklaşık 30 içerik vardı hepsini bu eklenti sayesinde yeni siteye yönlendirdim.

Anasayfayı bu eklenti ile yönlendiremedim. Güzel hostingden anasayfayı yeni adrese yönlendirmeleri için ricada bulundum. Link yönlendirmek yerine alanadını yönlendirme yapmışlar. Şuan wordpress tabanlı siteye giremiyorum. Sabahtan beri boştan yere uğraşıyorum. Bildirimlerime galiba hafta sonu olduğundan yarım saatte cevap veriyorlar. Hayatımda bu kadar saçma şey görmedim. Aksilik değil mi hep beni buluyor. :(

Siteyi tekrar resellera yönlendirdiler. İp adresim kendo sitem tarafından engellendiğinden bir de onla uğraştım. Neyse ki farklı ip adresinden cpanele giriş yapabildim.

Anasayfayı yeni adrese yönlendirmek için Bu Konuyu açmıştım. Cpanele girerek yönlendirme yapma seçeneğinden anasayfayı yeni adrese yönlendirdim. 404 sayfalarını ise Bu Eklenti sayesinde yeni adrese yönlendirebildim.

Bütün gün tek siteyi anca yönlendirmeyi başarabildim. Eski siteyi detaylıca kontrol ettim herhangi bir sorun gözükmemekte. Artık biraz acemiliğimi atıp tecrübe kazandım. Umarım diğer sitelerde bu kadar zorlanmam. :)

Son olarak kategori sayfalarını da yönlendirdim.

09.09.2018
Diğer wordpress sitemin hem wordpress panel hem de cpanel şifresini unuttuğumdan bunları sıfırlamak biraz zamanımı aldı. :)
Şuan bu siteyi yeni siteye sorunsuzca yönlendirdim.

Blogger tabanlı siteleri de kolaylıkla yeni siteye taşıdım. Hit ve sıralama konusunda bir değişiklik olup olmadığını önümüzdeki haftalarda yazarım. :)

Önerin varsa seve seve dinlerim. ;)
SametTEKE

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

BatuhanE BatuhanE Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Makale Yazarlığı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** M**
  • Mesajlar 492
  • Beğeniler 18 / 109
  • Ticaret 41, (%90)
hocam bende daha önce natrodan domain alarak aynı hataya düştüm. Onun yerine namecheap üzerinden domain alabilirsiniz. Oldukça uygu fiyata, oldukça güzel bir panele ve her zaman aktif canlı desteğe erişebilirsiniz. Konunuzu merakla takip edeceğim. Şimdiden bol kazançlar
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

CEDAMedya CEDAMedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 7 / 68
  • Ticaret 2, (%100)
Tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyorum, sıkıntılı bir konu ve Google nezdinde içeriklerin oturması 1 aya yakın süre alacaktır. Umarım her şey beklediğiniz gibi gider. :)
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

ramazayn ramazayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** U**
  • Mesajlar 614
  • Beğeniler 19 / 251
  • Ticaret 9, (%100)
Şans eseri bende aynı konuya giriştim gelişmelerde bilgilerimi aktaracağım.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ONE ONE Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web hizmetleri - SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 8 / 154
  • Ticaret 11, (%82)
Hocam böyle bir karar almışsınız onu yargılamakta biraz geçikmişim ama sadece eleştiri yapacak değilim. Site içi seo konusunda yardımcı olabilirim. Backlink çalışmalarınızda da danışa bilirsiniz. Birleştirme konusuna gelirsek eski sitelerinizi paravan olarak kullanmak bana daha mantıklı geldi nedense. Mobilim tam detaylı inceleyemedim pc geçince bakacağım.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

muhammetdkaya muhammetdkaya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 638
  • Beğeniler 146 / 136
  • Ticaret 4, (%100)
domain neydi merak ettim ?

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam ben de 2 domaini birleştirdim. Ikisinin de en çok hit alan yazılarını tutup, eski hit almayan yazıları sildim. Kesinlikle doğru bir karar vermişsiniz. Tek site ile uğraşıp ilerlemek daha çok kazandırıyor.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
Şimdiden başarılar diliyorum hocam. Blogger ile ilgili bir sıkıntı, problem yaşarsanız, elimden geldiğince yardımcı olurum.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

Umitunal Umitunal Webfaresi.net Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webfaresi.net r00tadmin
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ü** Ü**
  • Mesajlar 997
  • Beğeniler 379 / 378
  • Ticaret 27, (%93)
/takıp
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

Webfaresi.net Beklerim

SmmPaneliComTR SmmPaneliComTR SmmPaneli.Com.T Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest.
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 603
  • Beğeniler 113 / 112
  • Ticaret 5, (%80)
Wordpress şahsi görüşüm, bir yerden sonra blogger yetersiz olacak.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al