50 Kuruşa Hayat Dersi !!!

Merhaba arkadaşlar bugün başıma oldukça ilginç bi o kadar da üzücü birşey geldi . Direk konuya giriyorum . Bugün dershanem vardı ve 20 dakka erken gittim dershaneye gittim bir parkta oturdum bir şişe su aldım ve içiyordum karşımda bir adam oturuyor o kadar pislenmişki kapkara olmuş ayakkabıları yırtık ustu desen leş içinde .. Ama insanlara bir bakışı vardıkii adeta iç burkucu o kadar çok özeniyorduki insanlara .. Bana baktı ve abii diye bağırdı benden büyük olduğu için bana bağırmadığını düşünüp bakmadım sonra bir daha bağırınca gittim yaşı benden buyuk olduğundan ötürü buyur abi dedim . Dediki suyunu verirmisin bende sokakta kaldığı için susamış olacağını düşünüp şişemi uzattım ona ve gördüğüm manzara beni şok etti adamın karnı açtı ve susamıştı bu her halınden belliydi fakat o Elindeki suyu alıp krakerleri ıslatıp kuşlara atmak için istemiş benden mehersem o anın şaşkınlığını yaşarken bana dediki abi çok sağol al 50 kuruşum var kendine yeni bir su alırsın dedim yok sağol kalsın abi sende yiyecek alırsın kendine . Çok ısrar etti fakat almadım durumundan ötürü . Sonra bir süre geçtikten sonra yanıma geldi ve oturdu başladı anlatmaya dedi çok zoruma gidiyor burada şerefimle namusumla otursamda insanların bana suçlu gibi bakması benden uzaklaşması benim canımı çok acıtıyor dedi ve bir kere daha kalbim sızladı .. Dedi kötü şeyler yapıyorum ama söle be abi napıyım dedi param yok evim yok kime sığınıyım dedi .. Haklıydıda bir bakıma dedim açmısın abi son 3 tl param var 2 milyonunu yola kullanıyım 1 tl ye sana birşeyler alayım dedim evet açım abi dedi hadi kalk dedim dur abi otur dedi karnımın açlığı sorun değil içim acıyor nedensiz dedi . O kadar süredir bir insanla konuşmuyorumki dedi artık kendi kendime konuştuğumdan ötürü insanlar beni deli sanıyor dedi ve gerçektende her geçen insan 2mize bakıyordu ben muhabbete dalıp dershaneyi unuttum tabii ama hala gitmek için bir fırsatım varken gitmek istemedim .. İçimden bir ses burda kalmam gerektiğini sölüyordu ve ölede yaptım . İnsanların tinerci diye hor görüp ters ters bakıp yolunu değiştirdikleri adamdan insanlık dersleri aldım .. Bu olay çok içimi acıttı sürekli bu adamı düşünmeye başladım belki diceksiniz nedirki bu falan fakat bizim yada benim yaşadığımın hayat olmadığını hiç bir zorluk yaşamadığımı hayatımın 4-4 lük olmasada 4-3 lük olduğunu farkettim . Bu adamın umudu beni gerçekten mutlu etti ve kendime güvenimi sağladı bilmiyorum fakat bu şekilde hissediyorum .. Giderken tekrar uzattı 50 kuruşunu lütfen al dedi hayır kalsın abi dedim sonra tamam o zaman hakkını helal et kalan suyuda ağaca dökiyim o zaman dedi kalan suyu da ağacın kenarına döktü ve uzaklaştım oradan ..
Bu yaşadığım güzel ve üzücü tecrübeyi sizinle paylaşmak istedim . Kendinizi kötü hissettiğinizde yada hayatın size adil davranmadığını düşündüğünüzde empati kurun insanlar ile kendinizi kıyaslayın ne hayatlar var hala nefes almaya çalışan .. Sonuna kadar okuduysanız teşekkür ederim..

Olay Benim Başımdan Geçmedi Alıntıdır

http://www.forumzeblebi.com/showthread.php?pid=5969&google_seo_redirect=debug#pid5969