lostyazilim

AliExpress Hakkında

15 Mesajlar 2.179 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

DarkJoueur DarkJoueur ! Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek M.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 400
  • Beğeniler 24 / 96
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba arkadaşlar AliExpress üzerinden birçok ürün beğendim ve hoşuma giden ürünler var. Yaklaşık toplamda 600 TL lik bir sipariş listesi oluşturdum.

Özellikle saat ve elektronik ürünlerde sıkıntı çıkıyor mu?
Kargo kaç güne elime ulaşır.
Ayrı ayrı firmalardan sipariş vereceğim için min max gibi bir tutar var mı daha önce alışveriş yapan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa çok sevinirim.

İçim dışım bir olsaydı, bana bakan seni görürdü.
wmaraci
reklam

Karsavarx Karsavarx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 25 / 19
  • Ticaret 10, (%100)
bir urun icin 35 euro ya dusmustu ust limit. uygulamaya gectimi bilmiyorum. kargo sureleride zaten urun sayfasinda yaziyor. 20-30 25-35 30-60 vs.. gibi sureler yaziyor genelde. elektronik cihazlarda cogu sorunsuz gecer ama cok buyuk birsey olursa takilma olabilir. 200tl lik siparisle 1 hafta arayla verirseniz siparisleri daha iyi olur.

https://www.artiway.com.tr/?r=5469962

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Merhaba hocam. AliExpress konusunda oldukça tecrübeliyim. Her ay düzenli olarak daha yüklü miktarlarda sipariş veriyorum. Sizin sorunuza ek olarak aydınlatmak için birkaç ipucu vereyim.

Beğendiğiniz bütün ürünlerin listesini tutun,
Siparişinizi toplu vermeyin,
Pazartesi bir kaç parça, salı bir kaç parça, çarşamba bir kaç parça ve farklı satıcılardan şeklinde.
Satıcıların çoğu Türkiye ile olan durumu bilmekte fakat siparişinizi verirken, ambalajın üzerine "Hediye, şarj aleti, pil şarj ünitesi, telefon kılıfı, kalemlik" vesaire şeyler yazmasını isteyin. Bu şekilde ibareler ambalaj üzerinde bulunduğu zaman ürünün geçme ihtimali %85'in üzerine çıkıyor.
Benim siparişlerimde minimum 9 maksimum 45 günde elime ulaşan ürünler oldu. Size verilen takip numarasını internette ki kargo takibi siteleri aracılığıyla 2-3 günde bir kontrol edin. Kargo takibi esnasında ürünün gümrükte takılıp tekrardan satıcıya gönderildiği uyarısı alırsanız, ilgili satıcı profiline ulaşıp iadenizi isteyebilirsiniz.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)
ben 20$ lık bir ürün aldım sorunsuz geldi :) bundan sonra alırım sanırım Dorebar dediğiniz oluyor mu ? yani ürün gümrükten geçiyor mu ?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Bu zamana kadar verdiğim siparişlerde hiç sorun yaşamadım ismail03 AliExpress'te işimi en çok rahatlatan olay, önce ki mesajımda da belirttiğim gibi Türkiye ve gümrük problemlerinin sıklıkla yaşanmasından dolayı AliExpress satıcılarının çoğu işin kurnazlığını ve püf noktalarını biliyorlar. Çoğu da zaten sen direktifte bulunmadan kendi yöntemleriyle gönderdikleri için ürünler sorunsuz geçiyor.

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)
Dorebar Sağolun valla alacağım ürünler var ama gümrük korkutuyordu :) deneyelim bakalım :D

zaferdegri zaferdegri WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** D**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Aliexspress maceram. Bundan 5 sene önce 0.10 dolarlık 1 adet ürün almakla başladı. Sonra 1 dolar 3 dolar derken zaten tecrübe kazanıyorsun.
Arkadaş iyi belirtmiş toplu sipariş vermeyin. Parca parca kendi adresinize farklı saticilardan ya da aynı saticidan farklı adreslere eş dost farklı adreslere aynı saticidan alım yapabilirsiniz.
Saat taki aksesuar kulaklık Bluetooth gibi ufak Hacim de parada da fazla olmayabilir ürünlerden 10 arli 20 şerli ayetlerde gönül rahatlığı ile alın
Arkadaşın da dediği üzere üstüne zaten Çinli gardaslarimiz fiyatına bakmaksızın bir çoğunun üzerine git yazıyor.
Şuana kadar son 1 kaç yıldır fazla alım yapmıyorum 5 bin TL ye yakın alışverişin oldu bir tek sıkıntı yaşamadım.

Deneye deneye göreceksiniz.

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
Dorebar zaferdegri peki arkadaşlar bu 75 avro tüm ürünler için belirtilen üst limit mi? Yani tek alışverişte 75 avroya kadar yapılan tüm alışverişler gümrükten vergisiz sorunsuz geçiyor mu?

Ayrıca bu 75 avro limiti aylık/yıllık veya çeşitli üst limitlerle sınırlanıyor mu?

Teşekkürler.

• Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Oğulcan, 75 avro sınırına takılma çünkü satıcılar sevk irsaliyelerine fiyat olarak 10 dolar, 20 dolar gibi rakamlar belirtiyor. Üstte ki mesajlarımda da belirttiğim gibi Türkiye bu konularda karmaşık bir durumda olduğu için satıcı bunun farkında ve ürün geri dönmesin diye böyle yöntemleri var.

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
Dorebar peki bu 75 avro alışveriş başına mı yoksa aylık/yıllık yapılabilecek limit mi? Ayrıca bilmemiz gereken farklı detaylar varsa zahmet olmazsa belirtebilir misiniz acaba :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al