wmaraci reklam

Almanya mi Amerika mi ?

13 Mesajlar 1.618 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

BerkayDincer BerkayDincer Mobile Programmer Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Mobile & Network Arts
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 111 / 106
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar arkadaslar kismet olursa artik turkiye macerami sonlandiriyorum. Universite secimi ile Amerika ya yada Almanyaya yerlesecegim fakat 6 ayim kalmisken basvurularima baya karamsarliga dustum.

Amerika'yi isteme sebebim, ingilizce seviyemin yuksek olmasindan kaynakli , sosyal yasantilari, girisimlerin yukselisi ve o meshur amerikan hayati .

Almanya ise ; almanya pazarinda bir gecmisim var. Dil konusunda cok zayifim fakat amerikaya kiyasla cok ucuz kaliyor bir cok cevrem var. Sosyal yardimlari var ogrencilere, yapacagim meslegin saatlik ucreti cok yuksek. Ama meshur almanya boguculugu var

Gittigim zaman donmemek uzere gidecegim.

Ulkere gore avantajlarim ;

Amerika
- Dil seviyemin alt yapisi olmasi
- Is olanagimin yuksej olmasi
- Sosyal yasantinin yuksek olmasi
- 2 cocukluk arkadasimin orada olmasi

Almanya
- 4 halam ve akrabalarim orada ( kendilerine hayri yok banami olacak ama genede yazim iste )
- Meslegimin maasi cok iyi olmasi
- ticari gecmisimin olmasi
- egitim giderinin cok uygun olmasi amerikaya kiyasla

Avatantajlarimi ekleyecegim, yoldayim diye bu kadar yazabildim

Fikirlerinizi merak ediyorum :)

wmaraci
reklam

EmineT EmineT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Amerika'yı yaşayarak tecrübe edinilmesi gereken bir ülke olarak görüyorum.

Siber suçlarla alakalı yaşadığınız problemleri PM atabilirsiniz.

leylek leylek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 19 / 24
  • Ticaret 3, (%33)
amerikaya geç şirket kurunca bu yoruma yazan ilk 10 kişiyi ref olarak şirketine al :D şaka bir yana amerika daha uygun olur diye düşünüyorum çünkü almanyada büyütülcek bir olay göremiyorum geri dönmen hem kolay olur almanyaya gidersen :D amerikaya git daha zor dönüş

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
Şahsen ben olsam Amerika'ya giderdim yaptığınız işi bilmiyorum ama İngiltere de olabilir dil için

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Heisenberg0133 Heisenberg0133 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Jr. Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
İki ülkenin de avantajları,dezavantajları var, al bir kalem kağıt yaz bunları. Planlarına en uygun yer neresi ise oraya git.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Bu seçimi senin yapman gerekeçek artıları ve eksileri araştır sonucu bul. Avrupa ülkeleri yaşam olanakları yani geçim,sağlık,sosyal hayat vs. daha rahat ve güvenli olarak görüyorum. Fakat amerika da paran yoksa güvenliğinde yok, sağlığında yok bir kıymetinde yok. Bu mesajı yazarken ki görüşüm şuan bu şekilde.

Bende Amerikaya çok ilgili biriyim, o toprakları gezmek görmek ve yaşamak isterim ama bunları sabit olarak isteyeceğimi pek sanmıyorum.
Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

xLyra xLyra Göründüğü gibi değil.. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 63 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam, bahsettiğiniz ülkeleri sadece filmlerde gördüğüm için ve yapacağınız işi bilmediğinden o kadar sağlıklı bir yorum yapamayacağım. :D Diyebileceğim şeyler “dışarıdan göründüğü gibi değil(ayak uydurma fasılları vs), yapacağınız işi oralarda tutup tutmayacağı, daha önce yapılan bir iş mi eğer yapılan bir iş ise size rakip olacak firmalar ve getiriler,ülkelerin avantajları ve dezavantajları nelerdir? Vs vs.”

webisyo webisyo Merhaba, ben Ali :) Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 851
  • Beğeniler 801 / 328
  • Ticaret 16, (%100)
Vay be çok heyecanlı :) Benim de hayalim biraz yurt dışında kalmak. Ömür boyu yerleşmek olmasa da en azından biraz yaşamak istiyorum. Tek engelim İngilizcemin kötü olması :(

Bakalım hayırlısı İngilizce öğrenmek için çabalıyorum son zamanlar. Bu arada hakkında hayırlısı olsun senin de :)
ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

Adameksik.com | Halı Saha Oyuncu Bulma Sitesi.

BerkayDincer BerkayDincer Mobile Programmer Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Mobile & Network Arts
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 111 / 106
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar , uzun zaman oldu yazamadım fakat iyice düşündüm. Ölçtüm biçtim kararımı almanya olarak verdim. Kız arkadaşımla evlenerek kolay bir şekilde oraya gideceğim. Eğitimime ve işime aynı anda devam edeceğim
bugün hatta almanca kursuna bile yazıldım. Çünkü fırsat neredeyse orası her daim güzeldir.

Kasımda evleniyoruz bakalım tarih bile aldık :) . Teşekkür ederim herşey içni :) Türkiye'deki herşeyimi satıp gideceğim 15 bin avro ile yaşama start verecem tahminen önümüzdeki şubat nisan gibi almanyada olurum Fotoğrafı atarım :)

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

BerkayDincer adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar , uzun zaman oldu yazamadım fakat iyice düşündüm. Ölçtüm biçtim kararımı almanya olarak verdim. Kız arkadaşımla evlenerek kolay bir şekilde oraya gideceğim. Eğitimime ve işime aynı anda devam edeceğim
bugün hatta almanca kursuna bile yazıldım. Çünkü fırsat neredeyse orası her daim güzeldir.

Kasımda evleniyoruz bakalım tarih bile aldık :) . Teşekkür ederim herşey içni :) Türkiye'deki herşeyimi satıp gideceğim 15 bin avro ile yaşama start verecem tahminen önümüzdeki şubat nisan gibi almanyada olurum Fotoğrafı atarım :)

19 yaşında mı evleniyorsunuz hocam? :) yurtdışına gideceğim diye gençliğinize yazık etmeyin.
Benim de bu şekilde bir ton fırsatım oldu fakat ben bursla tırnakla kazıya kazıya gitmeyi seçtim. Ek olarak tam olarak iş sektörünüz nedir? Mühendisseniz Almanya dehşet bir yer. Vizyonunuza vizyon katar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al