wmaraci reklam

Apartman Aidatı Sorunsalı

4 Mesajlar 587 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Oturduğum apartman yeni kiracı olarak kalıyorum, 1 senemiz doldu. daha apartmana ilk taşınmalar yapılırken x şahıs gelerek apartman yöneticisi olmaya gönüllü olduğunu bizim için mahsuru olup olmadığını sordu. neyse efendim, apartman yeni olduğu için asansör masrafı ödenmemiş, cılız toprak peyzaj uygulaması yapılmamış, apartman çevresi duvarlarında metal çit yapılmamış (ne gereği varsa), güvenlik kamerası takılmamış bla bla bla. bunlar için direk "ev sahiplerinden" toplu ücret alındı. apartman aidatı ise 50 tl.

gel gelelim, toprak sahibi olup apartmanda 2 adet dairesi olan y şahıs hem bir evde oturan kiracısı hem de kendisi aidatları ödemiyormuş. üstüne onun ödemediği aidatlardan dolayı onun ücreti diğer dairelere paylaştırılarak ilk önce 80 tl yapıldı. ayrıca bu durumu sorduğum zaman onu afedersiniz "g..t" korkusundan mahkemeye veremediklerini açık açık söylediler. biz aramızda idare ediyoruz diye utanmadan pişkin pişkin anlatıldı. ve son karar ile bu aidat 120 tl oldu. emsal apartmanlarda (aynı özelliklerde aynı hizmeti alan) apartman aidatları 25 lira ile 60 lira arasında değişiyor bulunduğum adreste.

ayrıca bu yönetici arkadaş toplu para alarak veya toplanan aidatlar ile yapılan işlemlerde fatura almamış, yönetim adına bir vergi mükellefliği başlatmamış, noter onayı almamış, apartman hesabı da açtırmamış. yani verilen paralar direk şahsi hesabına gidiyor.

son 3 aydan beri maddi sıkıntılar başta olmak üzere aidatı ödeyemiyorum. allah var ödemek de istemiyorum çünkü hem çok yüksek hem de kanunsuz bir para toplanıyor.

bu arkadaş biraz önce kapıma gelerek yeni yılda apartman hesabı açılacağını ve aidatların oraya yatırılması gerektiğini söyledi.

1. şimdi ben bu geçmiş döneme ait "kanunsuz" aidatları ödemezsem bunun yaptırımı var mıdır?
2. bu kadar yüksek aidatı yanımızdaki "site" bile vermiyor buna itiraz edeceğim bir yer yok mudur?
3. en başından beri hiç bir gerekçe göstermeden aidatı ödemeyen 16 numaraya değil de bana dava açarlarsa eğer benim yapabileceğim ne vardır?

Ayrıca bu ödeyememe durumu artık onlar tarafından biraz da baskı kurma bahanesine dönüştüğü için gelir idaresi başkanlığı ve cimer'e şikayette bulundum. Eskiye dönük direk şahıs hesabına ödeme yapıldığına dair dekontlar elimde var. Whatsapp konuşmaları da mevcut. Bu durumun bir tık üzeri tehdit ve çirkin davranışlar olacağını seziyorum çünkü biraz önceki konuşmada ödeyemediğimi söylediğimde "kaç lira maaş alıyorsun" sorusu ile karşılaştım. :S

wmaraci
reklam

fruzgar fruzgar www.epvpserverler.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP, SEO, girişimci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
sizin yerinize koydum kendimi. şahsen ödemezdim.

beyefendilerinin ayrıcalığı neymiş de vermiyormuş aidat? sizden bunu alabilmeleri için mahkemeye vermeleri lazım ancak ortalık tam bir usulsüzlükle dolu olduğu için uğraşılacağını sanmam.

hatta versinler mahkemede kabul eder yolunuza bakarsınız onlar mahkeme masrafıyla kalır :) bi de aidat vermiyorum çünkü ne yapıldığı belli değil güvenilir değil dersiniz zaten fatura vs bir şey alınmamış şenlensin ortalık :)

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Beni düşündüren 1 senedir illegal olan bu yönetimi yasal bir dayanağa oturttuklarında geçmişe dönük aidat talep edip edemeyecekleri açıkçası.

Ygtgnn Ygtgnn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kuyumcu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 129 / 120
  • Ticaret 9, (%100)
shateiel hocam apartman yöneticiliği yapan firmalar var onlara sorarsan daha iyi bilgi alabilirsin diye düşünüyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al