wmaraci reklam

Apple Yardım Dağıtıyor…-Telifle

4 Mesajlar 532 Okunma
wmaraci reklam

baates baates WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 21.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek güvenlik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 215 / 160
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar kendinizi bir yoklayın çünkü üzerinizde üstünüzde falan apple ait bir şey olabilir hem telif alıp koş mahkemeye götür paraları:ne kadar komik değil mi? Ama olan gerçekte bu;saat tasarımının iPad’lere gelmesiyle birlikte İsviçre Federal Demiryolları, tasarımın kendilerine ait olduğunu dile getirerek Apple’ı tasarımlarını çalmakla suçlamıştı. Bu olayda yine haksız bulunan Apple milyarları saçmak zorunda kaldı yine…

1940 yılında söz konusu demiryolu şirketinde çalışan Hans Hilfker tarafından tasarlanan saat tasarımını çalmak suretiyle suçlanan Apple ise şirkete lisans bedelini ödemeye karar vermişti.Bu gelişmelerin ardından ise iki şirket anlaşmaya vardı.
İsviçre Federal Demiryolları, Apple’dan 21 milyon dolarlık lisans bedelini aldı. Her ne kadar Apple lisans bedelini ödemiş görünse de 1 trilyon dolar piyasa değeri olan bir şirket için oldukça makul bir rakam.Bu anlaşmayla birlikte Apple, önündeki bir engeli daha kaldırmış oldu…bakalım yakın zamanda kim para isteyecek Apple den. Hayret ettiğim nokta telif falan diye yardım dağıtan bu şirkete nasıl olduda türkler bir zarar veremedi. Çakma telif işine girmesi lazım. İyi para var sanırım bu işte….

Bende hemen araştırcam acaba benden ne çalmışlar, olmaz demeyin belki yıllar önce patentini aldığım herhangi bir şeyi çalmışlardır. Ben mahkemeye falan vermeyecem bana 10000 lira verseler yeter….hahahahahah….

kaynak

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Dogukan Dogukan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendislik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 6 / 121
  • Ticaret 31, (%97)
1 trilyon dolar hangi şirketin değeri :)

baates baates WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 21.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek güvenlik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 215 / 160
  • Ticaret 5, (%100)
gözünüzden de bir şey kaçmıyor yani...

Dogukan Dogukan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendislik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 6 / 121
  • Ticaret 31, (%97)
Apple'ın şu andaki piyasa değeri 620 milyar $ 1 trilyon dolara daha çok var :)

wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al