wmaraci reklam

Aranızda Doktor Olan var mı? Kalp Ağrısı

18 Mesajlar 2.236 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

joyned joyned WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)
Selam Aleykum

Benim göğsüm, kalbim ve kolum ağrıyor bir kere doktora gittim bir şey göremediler sorun yok dediler eve geldim bir kaç gün sonra az ağrıdı sonra yine geçti sonra yine ağrıdı bu sefer özür diliyorum geğirmem geldi geğirince sol tarafta bir sürü şey oldu sonra ağrı geçti bir kaç gün sonrasında yine ağrıdı bu sefer kendim geğirdim ve ağrı geçti her ağrıdığında geğiriyorum ama ikinci geğirmede yani ilk seferlerde çok fena farklı şekilde ağrıdı yara olur gibi ve sonra o şekilde hiç ağrımadı şuan her ağrıdığında ki 2 ayda bir falan ağrıyor ağrıyınca geğiriyorum geçiyor.

Geğirmem ile geçtiği için acaba pek fazla sorun yok mu biraz daha kendime iyi baksam iğleşme görebilir miyim? Bu arada önceleri uzun süre ağrıyordu yada biraz daha şiddetliydi şimdi geğirdiğimde geçiyor. (çok yemek yediğimde ağrıdığının farkındayım ama).

Birde geğirmem ne kadar sağlıklı onuda bilmiyorum daha çok zarar veriyor olabilirim.

wmaraci
reklam

Shakedown Shakedown Forza BEŞİKTAŞ Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Çevre Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1708
  • Beğeniler 225 / 548
  • Ticaret 60, (%100)
Forumda kim yazarsa yazsın, net ve doğru cevap veremez. Sizin tek yapmanız gereken bir an önce hastaneye gidip EKG çektirmeniz. Geçmiş olsun.
birsevda Heisenberg0133 ofurkanak

kişi bu mesajı beğendi.

"Tabiatın isteklerini anlamazlıktan gelen, cezasını görür." [Balzac]

• Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)
EKG'yi defalarca kez çektiler çok iyi dediler.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Kalp ağrısı gibi gözüken şey gaz olabilir, dahiliyeye git karın rontgeni çektir. Kalpçiye gittiğini bir sorun yok denildiğini ama gaz çıkarınca hafif düzeldiğini belirt

Gaz öyle bir sorundur ki ölüyormuş gibi hissettirir. Tabi oda bir şey bulamazsa direk olarak konusunda uzman bir kardiyoloji doktoruna görün. Tekrar kontrol edilsin.
Heisenberg0133 ofurkanak joyned

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

baltazar baltazar Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 5 / 55
  • Ticaret 0, (%0)

Shakedown adlı üyeden alıntı

Forumda kim yazarsa yazsın, net ve doğru cevap veremez. Sizin tek yapmanız gereken bir an önce hastaneye gidip EKG çektirmeniz. Geçmiş olsun.

katılıyorum. İvedilikle doktora gitmenizi tavsiye ederim

onixo41 onixo41 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam aynısı bende var. Yemek yemeyi azalt ağrı kalmayacak. Midedeki sinir kaslarının kalbe yakın olmasından dolayı midedeki hazımsızlık sanki kalp ağrısıymış gibi hissediliyor. Mide için doktora gidersen mide koruyucu verecektir. Eğer test etmek istersen çok fazla yemek ye sonra yat kalktığında kalpte bir ağrı varmış gibi hissedeceksin. Bu midedeki hazımsızlığın belirtisi. 1 hafta yemene çok dikkat et. Asla mideni doldurma. 5 defa farklı doktora gittim. Kalbimi dinleyen bile oldu. Hepsi seninki benimkinden sağlam dedi. Geçmiş olsun. İnşallah kalpte birşey yoktur. Sağlıcakla kal.

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
İyi bir kardiyolog ile görüşmeniz öneririm. Özellikle sırt ağrınız da varsa kesinlikle ihmal etmeyin üstüne iyice gidin.

Kalp sıkıntılarına öksürme geğirme VS oto savunma gibi kısmen düzenliyor.

EKG falan çekilmişsiniz doktor sıkıntı yok demişse bişey demek bana düşmez. Büyük ihtimalle ve inşallah bir probleminiz yoktur ama yinede şehrinizde bilinen tanınan bir kardiyolog ile de görüşün acile balvurmaktan ziyade.

Tıp fakültesi öğrencisiyim kardiyo stajına daha bu yıl girdim pek mükemmel bilgi sahibi olmasamda ufak bir yorum yapabileceğimi düşünüyorum.
joyned

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)
Ekg düzgünse sorun çıkma ihtimali daha mı düşük? Çünkü tek bir doktor bakmadı 2 tane doktor baktı bende kağıdı gördüm hepsi çok dengeli gözüküyordu.

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

joyned adlı üyeden alıntı

Ekg düzgünse sorun çıkma ihtimali daha mı düşük? Çünkü tek bir doktor bakmadı 2 tane doktor baktı bende kağıdı gördüm hepsi çok dengeli gözüküyordu.

İnşallah bir probleminiz yoktur. EKG iyiyse sorun çıkma ihtimali dediğiniz gibi düşük. Çünkü kalpte oynamalar EKG ile kolay fark ediliyor. Tabi EKG kağıdına bakmadan bir şey diyemem ama 2 tane hekim bakmış bir şey yoktur. Ağrınızın illa ki bir sebebi var ama bu kalp olmayabilir. Doktorlar sormuştur illa ki ama ben de sormak istiyorum sigara içiyor musunuz?
joyned

kişi bu mesajı beğendi.

Hellyeah Hellyeah WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 38 / 59
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle geçmiş olsun. Kalp ağrı yapmaz ağrı yaptığını zannettiğimiz şey aslında kalbe giden damarlardır. Senin sorunun kalp ile ilgili değil midedendir. Çok fazla yediğin için mide şişkinlik yapıyor ve kalbin etrafında olduğu için mide kalbe vurduğunu hissediyorsun. Midedeki yemekleri öğüten asit ile yediğin yemek dengesizliği olunca gaz sıkışması (geğirme) yapar bu da alt göğüs kafesinde ağrı varmış gibi hissettirir. Geğirdiğin zaman da rahatladığını hissedersin. Tavsiyem az az ye sık sık ye. Özellikle ramazan ayında dikkat et iftarda hunharca abanma. Sahuru yaptıktan sonra bir iki dilim yeşil elma yedikten sonra su içip yat ertesi gün bağırsak ve midenin rahatladığını hissedeceksin.(elmadaki asit mide ve bağırsakdaki hazımsızlığa iyi gelir özellikle elma sirkesi araştır)
joyned

kişi bu mesajı beğendi.

HELLYEAH - I dont care anymore
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al