wmaraci reklam

Arkadaşlar Üniversite ile Alakalı

20 Mesajlar 1.688 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Dursun05 Dursun05 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Türkçe-İngilizce Çevirmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 95 / 96
  • Ticaret 8, (%75)
Merhabalar. Ben Pc Mühendisliği okuyorum şu an. 3. sınıfa geçtim. Bu sene TYT AYT sınavlarına girdim. TYT mi çok iyi bekliyorum. Ben bu sınavlara öylesine girdim fakat geçen gün 2 yıllık bir bölüm daha ekstradan okumak aklıma geldi. Fakat şimdi bu olaylar tam olarak nasıl oluyor? Ben ikisini birden okuyabiliyor muyum? TYT puanım ile tercih yapabiliyor muyum? Yardımınıza ihtiyacım var.

wmaraci
reklam

HiperActive HiperActive Web Tasarım. Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 25, (%100)
Üniversiteler genel programlarına YKS ve TYT puanlarıyla birlikte alım yapıyorlar. Fakat ön lisans programlarında TYT yeterli sanırım. Aynı anda iki üniversite okuyabilirsin, bunun içinde bir tane üniversiteyi örgün diğerini de açık lisans programı kapsamında okuman gerekiyor.
Edit: unutmadan belirteyim aynı anda iki farklı üniversitede bulunan bölümleri okuyabilirsin. Yani her iki bölümü tek üniversitede okuman mümkün değildir.

• Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 95 / 96
  • Ticaret 8, (%75)
HiperActive Hocam çok teşekkür ederim. Yani şimdi ben istediğim herhangi bir 2 yıllık bölümü tercih edip sonrasında okuluna kaydolacağım değil mi?

• Üyelik 27.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 25, (%100)
Evet, istediğiniz 2 yıllık bir bölümü tercih edebilirsiniz. Ama belirttiğim gibi örgün değil, aynı anda ikinci üniversiteyi sadece dışardan açık öğretim şeklinde tammlayabilirsin.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 95 / 96
  • Ticaret 8, (%75)
HiperActive Hocam internette araştırdığımda lisans öğrencisi olduğum için önlisans bölümleri örgün alabildiğimi öğrendim ama siz böyle dediniz şimdi kafam karıştı

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Hangi üniversitede okuyorsunuz şu an?

• Üyelik 27.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 25, (%100)

Dursun05 adlı üyeden alıntı

HiperActive Hocam internette araştırdığımda lisans öğrencisi olduğum için önlisans bölümleri örgün alabildiğimi öğrendim ama siz böyle dediniz şimdi kafam karıştı

Örgün alabilmeniz için lisans programını bitirmemiz gerekiyor diye biliyorum hocam. Aynı anda farklı memleketlerde bulunan üniversiteleri örgün okuma durumunuz olamaz. Açıktan okuma durumunuz olabilir. Aynı memlekette A üniversitesinde lisans örgün eğitimi alıyorsunuz diyelim B üniversitesinde de önlisans eğitimi alsanız ders çalışma durumları vs olur. O yüzden açıktan okuyabilirsiniz.

bahtiyarcicek07 bahtiyarcicek07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Ekonometrist
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 9 / 46
  • Ticaret 7, (%100)
Lisans okuyan biri örgün veya açıktan 2 yıllık okuyabilir. Ancak 2 yıllık için onlısans kpss ye giremez. Bu durumda iş sağlığı okumanızı tavsiye ederim özellikle açıktan veya kpss gerektirmeten bölümlerden okunabilir kesin bilgi budur

SaglikciYazar SaglikciYazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Makale Yazarı Sağlık Öğrencisi
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 9 / 11
  • Ticaret 2, (%100)
Lisansın örgün önlisans okuması mümkün değil hocam, açıktan okuyabilirsiniz

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
Önlisansı örgün bir şekilde okuyabilirsin. ÖSYM kılavuzunda yazanlar;

- ÖSYS kılavuzunda yer alan programlarda aynı seviyede iki örgün programa kayıt yaptırılamaz. Örneğin, örgün eğitimde bir üniversitede Makine Mühendisliği Bölümü okurken öğrenci başka bir yükseköğretim kurumunda veya aynı üniversitede örgün lisans programına kayıt yaptıramaz. Aday hangi programda eğitimine devam etmek istiyorsa diğerinden kaydını sildirmek zorundadır.

- ÖSYS kılavuzunda yer alan programlarda farklı seviyede iki örgün programa kayıt yaptırılabilir. Örneğin, örgün eğitimde bir üniversitede lisans düzeyinde İnşaat Bölümü eğitime devam ederken başka bir üniversitede veya aynı yerde örgün bir ön lisans programına kayıt yaptırılabilir.

- ÖSYS kılavuzunda yer alan programlarda örgün bir programa kayıtlı iken, herhangi bir üniversitesinin açıköğretim ön lisans veya lisans programına kayıt yaptırılabilir.

- Bir üniversitede örgün eğitimine devam eden öğrenciler eğitimine devam ettiği veya başka bir üniversitede açılan uzaktan eğitim ön lisans veya lisans programlarına kayıt yaptırabilir.

https://www.memurlar.net/haber/694872/ayni-anda-iki-universite-hangi-sartlarda-okunabilir.html

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al