wmaraci reklam

Askerde ameliyat oluyorum çürükmü verirler teskere mi?

10 Mesajlar 764 Okunma
wmaraci reklam

pcx1997 pcx1997 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Ayagımın doguştan yamuk olmasından dolayı dogdugumun 2. günü ameliyatla kesilerek yapay bir ayak yapılmış şöyle tarif edeyim tırnaklarım ayak topugumun yanındaymış bazı tırnaklar hiç yok bildigin ayak yok..Başarılı bir ameliyatla düzeltilmiş 3-4 yılda düz tabanlıgı vb. ayakkabılarla düzeltilmiş fakat ayagım zayıf digerine göre bilek kemigi ince topugu zayıf hatta bilek kemigini ordaki çıkıntı bölgenin altında ayagın üstü tam düz bir alan var diger ayagımda dokundugumda orda duvar gibi bir kemik var ve dümdüzken yapay ayagımda bir kemik kafasını çıkartmış dikine duruyor o duvar gibi kemikte ortada yok :D :D bacak kaslarım diger ayagıma göre 3 kat zayıf..

sadede gelirsek ben askerlik tecilini bozdurdum askere gitmek için hastalıgımı gizledim muayene eden doktorda tanıdıktı istesem direk çürük alabilirken almamayı tercih ettim askere gittim 21 günlük jandarma egitimimin 15 günü topallayarak geçti doktora gidiyordum ayagımın filmini çekip kemikte birşey yok diyip yolluyordu usta birliginde mıntıka temizligi işinin b.kunu çıkartınca bel agrısına kaldım öyle bir agrıki yatarken bile 3 saat şiddelti bir şekilde devam etti her yataktna inişimdede aşil kemigimin sızlamasından seke seke terligi giyiyordum tekrar doktora gittim bir ara gözüme ilişmesi sonucu bacagımın kısa olduugnu fark ettim doktora söyledim ölçüm yapıldı 2 cm kısa çıktı lumbago siyatelji olayı varmış bu kısalık giderilmezse ilerde bel kayması disk kayması bel fıtıgı olucakmışım ameliyat zorunlu dedi bacak uzatılacak.

Sonuca gelirsek ameliyat işlemleri yapıldı ve askerde 5 ayım geçti işlemlerden sonra toplam 6 aydırda askerim ağlana sızlana geçirdik günleri sivilde sadece yoruldugumda toparllardım ve bunu kendimde hissetmezdim komşu camdan görürdü işten gelirken sen niye topallıyorsun diye sorardı topallamıyorumki derdim farkına varamazdım sebebi yorgunluk askerde bu topallama işi bokunu çıkarttı 6 aylık süreçten sonra bu topallama mevuzusu baya çogaldı görevde bile bir yere giderken topal jandarma olarak önde giderim bildigin seke seke :D ben askerlik için çok bedel ödedim aylarca acı çektim gıkım çıkmadı benden sağlamları işten kaçtı ben ağrıma sızıma rağmen gıkımı çıkartmadım ameliyat olucam ameliyat 1 yıl boyunca beni ayagımdan edicek 2 ay hastanede yataga baglı 3 ay evde yataga baglı sonrasında ayagı zorlayabilmem 1 seneyi bulacak komutan seni tutmazlar burda yollarlar diyor doktor çürük vermedi rapor verip geri yollicam diyor anladııgm kadarıyla komutanlarda 1 yıl rapor alanı postalıyormuş sorunum ve sorum şu bana ameliyattan sonra çürükmü vericekler teskeremi çürük verirlerse mahkeme davası açmayı düşünüyorum mantıklı bir karar mı?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

ofurkanak ofurkanak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 141 / 59
  • Ticaret 7, (%100)
Çürük vermeleri veya teskere alman arasında bi fark var mı?

• Üyelik 21.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
teskere askerliği tamamladıgım anlamına geliyor çürük vermeleri polis olmama engel bildigim kadarıyla ameliyat izi görünür yerde olmayınca polis olabiliyorsun belki düşünebilirim diyerekten zaten en baştan çürük almadım almadıgım içinde her gün lanet ettim elinizde imkan varsa yapmayın

LiDYASIZ LiDYASIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)
Benzer bir olaya şahit oldum. Çocuğun ayağında sıkıntı var. İstese çürük alır ama askerliğini yapmak istiyor. Askere bir şekilde gidiyor. Komutanlar durumunu biliyor ağır bir iş vermiyorlar spordan yürüyüşten muaf tutuluyor. Çocuğa yazıcılık gibi masabaşı işler veriyorlar çoğu zaman koğuşta yatıyor. Acısı artığı zaman gidiyor ameliyat oluyor havadeğişimi alıp geliyor. Bu şekilde iki yılda askerlik hizmetini tamamlıyor. Bu ilişkilerinin iyi olmasından kaynaklanıyor. Komutanlarla arası iyi ve anlayış gösteriliyor.

Fakat işin doğrusu yapılırsa ne olur. Öncelikle askerlik kanununa göre askerlik yapmak için sağlıklı olmak gerekir. Bunun tespitini doktorlar yapar ve vatandaş o rapora göre askerliğe kabul edilir, askerlik süresi boyunca da askerliğe elverişsiz durum oluşması ihtimaline karşılık sağlık kontrolleri yapılır. Vatandaş askerlik şubesine ilk gittiğinden itibaren bir çok belgeyi imzalar. Bu belgelerden birisi sağlık formudur ve bu bilgilere itiraz etmiyorum şeklindedir. Aynı şekilde acemi birliğinde de benzer bir çok belgeyi imzalar. Katılış muayenesi yaptırılır. Son olarak askerler terhisine az süre kala ayrılış muayenesine gönderilir. Bunların hepsi sorumluluktan kurtulmak için yapılır.

Açacağın bir davada kendi ayağına kurşun sıkmış olursun. Mahkeme önce sağlıksız adama sağlıklı raporu veren doktora cezayı keser. İkinci olarak hastalığını gizleyen vatandaşa cezayı keser. Yalan beyanda bulunarak ve gerçeği gizleyerek kamu görevlisini ve kurumunu aldatmış oluyorsun çünkü. Madem hastalığın var neden gizliyorsun neden sağlıklı olduğuna dair tebliğ tebellüğ yaptın diye soracaklardır. Tsk nın hiç bir suçu ve ihmali yoktur bu tür davalarda. Çünkü doktor rapor vermiş vatandaş itiraz etmeyip sağlıklı olduğuna dair belgeleri imzalamış.

Eğer askere gitmeden önce sağlıklı olup askerdeyken bir hastalık, rahatsızlık olsa dava açabilirdin. Diğer türlü dava açmak boşa kürek sallamak olur.

Senin yapman gereken gidip delikanlı gibi komutanlarla konuşup durumunu anlatman. Hava değişimi alana ameliyat olup hastanede yatana çürük raporu verecekler diye bir şey yok. Gider hastanede yatarsın iyileşince gider birliğine katılır askerliğine devam edersin. Yok eğer bir şekilde çürük raporu verilirse rapora itiraz edersin. Hakem hastaneye gönderilirsin. Eğer orada da çürük verirlerse rapor kesinleşmiş olur. Rapora karşı dava açsan bile mahkeme yine sağlık incelemesi isteyecektir. Sağlık yönetmeliğine göre askerliğe elverişsiz bir durumun söz konusu olursa yapacak bir şey yok geçmiş olsun.
pcx1997

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

• Üyelik 21.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Peki bu 1 yıl süreyle verilecek hava degişimi konusunda bir bilgin varmı hava değişimi 1 yıl sürerse Alay komutanının beni yollayacagını söyledi teğmen alay komutanıda çürük diyerek yollamaz herhalde teskere verecektir yaparmı yani bunu?

• Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)
Bu arada 30 güne kadar havadeğişimi süresi askerlikte geçmiş gibi sayılır. Ayrıca hastanede yatışlarda askerlikten sayılıyor. Zaten 6 aydır askerim diyorsun 30 gün havadeğişimi alsan iki ay hastanede yatsan dokuz aylık asker olmuş oluyorsun. Geri kalan üç ayı da öyle böyle tamamlarsın komutanlar idare eder diye düşünüyorum. Çok olağanüstü bir durum olmadıkça 1 yıllık hava değişimi vermezler. Doktorla görüşürsün 30 günlük hava değişimi verir. Hastaneden çıktıktan sonra 30 gün evde dinlenirsin. Hava değişimin bitince birliğine teslim olursun. Hala sağlığında rahatsızlık olursa revire sevk istersin. Sonuçta revirde geçen süre de askerliğe dahil. Revirde üç beş gün istirahat alırsın gider koğuşta dinlenirsin. Bitince bir daha revire gidersin. Kalan süreyi bu şekilde tüketirsin.
pcx1997

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
hastanede yatışlar askerlikten sayılmıyor diye biliyorum 1 aylık raporumuda yedim sanırım akıllılık ettim sayılıyor derseniz 2 ay hastanede yatışım sonrasında 3 ay daha evde yatmak zorundayım koltuk deynekleriyle en fazla tuvalete gidebilirim 2 ay sonunda koguşta veya askeriyede kalmam imkansız 3 ayıda evde yattım diyelim eziyetim bitmiyor ayaklandıgımda koltuk değneğiyle gidebilirim üstünede zorlayamam yani 2 saat ayakta kalsam agrıdan acıdan duramam 5 ay sonucunda komutanların askeriye içinde kalmama izin verecegini sanmıyorum aşırı derecede karaktersizler bizlere saygıları olmadıgı gibi ellerinden gelen eziyeti yapmaktanda çekinmiyorlar bu yüzden askerliktende sogudum gittigim her güne lanet ettim imkanınız varsa gitmeyin biz uzun dönemiz gelen bedelliler bizden çok saygı görüyor nedenmi içinde hakimler savcılar var afedersin arkaları yemiyor ses etmeye

• Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)
Hastanede yatışlar askerlikten sayılıyor ama hangi hastalıkta sayılıyor ne kadar sayılıyor bilmiyorum. Bu sağlık yönetmeliğinde yazar ve doktorlar daha iyi bilir. Ayrıca tam iyileşmeden gitme öyleyse 3 aylık hava değişimi al. Hava değişimi bitince kaldığın yerden devam edersin. Eğer birliğindeki komutanlarla sorun yaşıyorsan başka birliğe gitmeyi deneyebilirsin.
pcx1997

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hayırlısı artık bakalım sorumun cevabını aldım sayılır birde yarın doktorla konuşayım artık beyaz ışıga dogru bir yolculuk yapalım teşekkür ederim bana vakit ayırdıgın için

• Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)
Teşekkür ettiğin için ben teşekkür ederim. Kimseden duyamaz olduk çünkü.
pcx1997

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al