wmaraci reklam

Askerlik - Doktor Kararı

3 Mesajlar 780 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ahmetakgun ahmetakgun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Aşçı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 10 / 35
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba, 2019 Haziran ayında yoklama ve muayne işlemlerimi yaptım. Şuan ağustos celpini bekliyorum.
2019 da muayne olduğumda akciğer ameliyatı geçirmem sebebiyle doktor Komondo Olamaz raporu verdi.
Ve ek olarak A-51 F-1'e Uyar yazdı.
Bu A-51 ve F-1 in anlamı nedir hiç bir yerde kaynak bulamadım forumları ve Googlede arama yaptım fakat sonuç bulamadım. Bilen varmı nedir bu

wmaraci
reklam

OLIVERA OLIVERA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 1 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
Resmi gazetedeki linkten indirilen TSK Sağlık yeteneği yönetmeliği linki ektedir. Yönetmelikteki 46'ncı maddeden 51. maddeye kadar göğüs ve göğüs cerrahisi hastalarını ilgilendiriyor. A, B, C ve D maddeleri var. B ve D maddeleri askerlik yapamaz kararları için verilir.

MADDE 51- (1) Subay ve astsubayların sağlık kurullarında yapılan muayeneleri sonucu hastalık ve arızalarının
tedavi, istirahat, hava değişimi ve yer değiştirmesi ile iyileşmeyeceği anlaşılanlar hakkında sıhhi izin sürelerini bitirmeleri
beklenmeden kesin işlem yapılır

Raporu varsa veya TB tedavisi bittikten sonra "B-46/F1 Askerliğe elverişli değil" şeklinde kararlar verilebilir.

Gibi Bilgilere Ulaştım.

bende yaklaşık 3-4 aydır pandemi yüzünden sevk edildiğim hastanenin açılmasını bekliyorum.
daha önce böbrek ameliyatı oldum şimdi emir çıkartıldı bakayayım ve mevcut hastaneye gidip tamamen ücretsiz olarak tedavi ve tektikler için.

gel gelelim hastane pandemiden kapalı ve hala açılmadı öyle bekliyorum elim boş.
çok değil bu emiri 1 hafta önce cıkartsalar suan 80 günüm felan kalmıştı.

ahmetakgun ahmetakgun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Aşçı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 10 / 35
  • Ticaret 1, (%100)
Ben 1 yıldır celp gelmesini bekliyorum hocam. Sürekli erteliyor sistem. Benden sonra başvuru yapan tüm arkadaşlarım askerde şuan. Ben halen celp bekliyorum. Halen sınıf ve tertibat bekliyor yazıyo.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al