wmaraci reklam
lidertakipci

Askerlik tecili ile ilgili bir sorum var

8 Mesajlar 1.141 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

DPCCO DPCCO WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Game Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 145 / 123
  • Ticaret 8, (%100)
Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam ve konu dışı bir problem olduğu için özür dilerim;

Ben Önlisans Uzaktan Eğitim 2. Sınıf öğrencisiyim. Nisan 1995 doğumluyum. Okulumda 5. senem bazı özel durumlardan bir dönem okuluma devam edemedim. Öğrencilik hakkım hala devam ediyor. 1. Dönemden Matematik 2. Dönemden ise 2 farklı dersim var ve aktif dönemde bu dersimi alıyorum.
Ancak tecilim 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle bitmiş oluyor.

Uzaktan eğitim ancak değişen yasa gereği 1 dönemimin %20'lik kısmını okulda örgün olarak geçirmek zorundayım. Ancak kendi insiyatifiyle zorunlu tutmadığı için gitmiyorum.

Benim sorum şu, askerliğimi tecil ettirebilir miyim? Tecil sırasında bir problem çıkar mı?

Not: Konuyu yanlış yere açmışım, Tanışma Alanını Tartışma Alanı diye algıladım özür dilerim.

wmaraci
reklam

HelloWorld01 HelloWorld01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 159 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba hocam ben de bu sene tecil ettim askerliği. Sana tavsiyem riske atma ve en yakın askerlik şubesine git yardımcı oluyorlar. Artık Sadece kimlik ile gitmen yeterli bütün bilgilerini (ders notlarına kadar) netten görebiliyorlar. Orada kesin bilgi verirler sana.
DPCCO

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Game Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 145 / 123
  • Ticaret 8, (%100)
Kodnova Teşekkür ederim, okuluma ulaşamıyordum ancak sonunda okuluma ulaştım okulum kendilerinin bizim hakkımızdaki bilgileri anlık olarak doğrudan msb ile paylaştığını ve onların sisteminde zaten öğrenci olarak göründüğümü bir problem olmayacağını ancak önce şubeyi arayıp detaylı bilgi alıp akabinde şubeye giderek rahatlıkla işlem yapabileceğimi söylediler. İçime su serpilmiş oldu. İlgin için tekrar teşekkür ederim.

Aynı sorunu yaşayan yada benzer bir problemi olan birisi olursa emsal bir konu olur umarım.

HelloWorld01 HelloWorld01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 159 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
Rica ederim. Dediğim gibi askerlik şubesine sadece kimlik ile gitmen yeterli. Hem merak ettiklerini cevaplarlar hem de tecil hakkın varsa anında tecil edebilirsin. Zaten 10 dkda hallediyorlar.

İyi forumlar.

wmaraci
wmaraci

BHA BHA bhamedya.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Aşçı, Makale Yazarı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 460 / 460
  • Ticaret 20, (%100)
Hocam bende 95 doğumluyum, yaşadığınız hayatın aynısı bende 2 yıllık üniversitede 5.yılım. Ben askerlikten tecilim olsun diye okulu bitirmiyorum. Aynı zamanda çalıştığım için sorun yok yani. Ben Askerlik şubesini aradım Ocak ayının ilk haftası öğrenci belgesi ile askerlik şubesine gelmeniz gerekmektedir dedi. Bende 1.Ocak'ta bitmiş oluyor dedim ama evet tecil süreniz bitince gelmeniz gerekmektedir dedi.
DPCCO

kişi bu mesajı beğendi.

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)
Bir tanıdığım çalışıyorum diyerek askerliğini tecil ettirmişti emin değilim sadece söyliyim dedim

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)

DPCCO adlı üyeden alıntı

Kodnova okulum kendilerinin bizim hakkımızdaki bilgileri anlık olarak doğrudan msb ile paylaştığını ve onların sisteminde zaten öğrenci olarak göründüğümü bir problem olmayacağını ancak önce şubeyi arayıp detaylı bilgi alıp akabinde şubeye giderek rahatlıkla işlem yapabileceğimi söylediler.

Milettin iradesine kaldıysan işin ters gidebilir. Sen en iyisimi askerlik şubene bir git.
Benzer bir durum yaşadım kendi tecrübem, CBÜ gibi kocaman kaç yıllık bir üni tecilimi yapmamış. Ben öğrenciyken askerliğim çıkmış falan filan. Bir şekilde çözdük ama çok geç olabilirdi.

the World shall know Pain
Interface Designer / IT

• Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Game Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 145 / 123
  • Ticaret 8, (%100)
Konu birine emsal olur umarım, yılbaşına 3 gün kala otomatik olarak tecil işlemim yapıldı. Teşekkürler yorum yapan herkese!

Otomatik olarak tecili yapılmayan arkadaşlar için BerkinAKTAŞ hocama denilen gibi öğrenci belgesiyle ocak ayı içerisinde askerlik şubesinin yolunu tutmanız gerekiyor!
BHA

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al