wmaraci reklam
lidertakipci

Azeri Kardeşlerimiz Bizden Yardım Bekliyor

2 Mesajlar 536 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Barun Barun 1910 Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Radyasyon
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1639
  • Beğeniler 157 / 233
  • Ticaret 8, (%100)
Azerbaycan’da Sivil Toplumun Gelişmesine Yardım Derneği, AKPM’nin 2085 sayılı kararı üzerine bir kampanya başlattı. Bu kampanyaya göre, Beyaz Saray’da
“Wethe People Petitions” kısmında açılan dilekçeye 6-20 Nisan 2016 tarihleri arasında imza toplanması hedefleniyor. Toplanan imza nispetinde Dağlık
Karabağ davamızın dünya gündeminde de güçlü yankısı olacak.
Sözkonusu imza kampanyası için Azerbaycanlı kardeşlerimizin Türkiye’den beklentisi büyük. Bu hususta ülkemizin desteğine güveniyorlar.
Türk Halkı olarak her zaman Azerbaycanlı kardeşlerimizle kader birlikteliğimizi vurguluyor, “İki Devlet Bir Millet” anlayışıyla her platformda Azerbaycan’ın
yanında oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz. Bu çerçevede, Dağlık Karabağ davası bizim davamızdır ve buradaki işgale bir an evvel son verilmelidir. Son
dönemde yaşanan gelişmeler, Türk halkının Dağlık Karabağ konusundaki hassasiyetinin önemini bir kez daha ortaya koymuştur.
Bu hassasiyetimizin bir gereği olarak milli bir vazife bilinciyle bütün halkımızdan başlatılan bu imza kampanyasına tüm gücüyle destek olması elzemdir.
İmza vermek çok basit.
Aşağıdaki linke tıklayınca karşınıza çıkan sayfanın sağ tarafında AD, SOYAD ve E-MAIL adresini girdikten sonra SIGN NOW’a tıklıyoruz ve daha sonra emailimize
gelen doğrulama koduna tıklıyoruz ve böylece imzamızı atmış oluyoruz.

https://petitions.whitehouse.gov/petition/establish-justice-and-prevent-great-catastrophe

Alıntıdır: http://www.mehmetbarun.com/azeri-kardeslerimiz-bizden-yardim-bekliyor/

wmaraci
reklam

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)
Bu konu daha önce açılmıştı, bu hususta yorumumuda bildirmiştim.

Buraya ise farklı bir konuya aydınlık getirmek adına yazıyorum;

"Azeri" kavramı Fars milliyetçisi Ahmed Kesrevi tarafından Kafkaslar'daki Azerbaycan Türklerini bölmek, Türklüklerini unutturmak için ortaya atılmış, onların Fars olduğunu iddia eden bir kavramdır.

Türkiye'de yaşayanlar olarak dilimize geçmiş bu kavram Azerbaycan'daki kandaşlarımızın benliklerini ifade etmemektedir.

Azerbaycan'da Türk, Lezgi,Tatar,Talış,Avar vs.. gibi milliyete sahip bir çok unsur bulunmaktadır. "azeri" kardeşlerimiz değil Azerbaycanlı diyerek Azerbaycan coğrafyasında yaşayan herkesi yada Azerbaycan Türkü kardeşlerimiz diyerek kandaşlarımızı kastedebiliriz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al