Askerlik...Küçükken hep derdim ben asker olucağım bu dağdaki soysuzların soyunu kazayacağım.Son günlerde çıktı bedelli vicdani ret...Benim yorumum sizlere çok anlamsız gelebilir belkide,diyebilirsiniz daha kaç yaşında ne konusunda yorum atıyor makale yazıyor.Ama ben içimdeki olgun Ömer'le aklımı kurcalayan şeyleri ve bir kaç mantıksal sözlerimi dile getirmek istiyorum.Ve sizlere samimi bir şekilde soruyorum sizce Bedelli askerlik olmalımıdır ? Bedelini vererek şehit olmak istemeyen kişi varmıdır ? Ki ne güzel şeydir şehit olmak...Öbür dünyaya tertemiz gitmek günahlardan arınmak. Günümüzde bedelli çıkıcak vb gibi sözler var fakat saten hep vardı bu bedelli askerlik.Sosyal paylaşım sitelerinde hep gördüğüm ve katıldığım bir söz

"Siz hiç çocuğu şehit olmuş saçı boyalı tırnakları ojeli şehit annesi gördünüz mü ?"

Sizleri bilemem ama ben hiç görmedim gerçekten.Şehit olmak ne kadar asil bir şey acaba merak ediyorum.Keşke benide şimdi çağırsalar hemen giderim.Sizler diyebilirsiniz ki bunlar palavra fakat bu düşünceleri içimdeki ses diyor . Bedelli askerlik için herkesin kendine göre bir haklı çıkar yolu,sebebi vardır.Bazılarının gerçekten sebebi olabilir.Başka bir konuya daha değinmek istiyorum.Haydi geçtim bedelli askerliği ya vicdani ret'e ne demeliyiz ? Siz ne düşünüyorsunuz vicdani ret hakkında.Ya arkadaş bu hak mıdır atalarımız milletimiz bu savaşları kazandıki bugünleri yaşayalım diyemi...Artık sözün bittiği a'na geldik.Kalbinde canında VİCDANında ALLAH korkusu olan bir insan asla bu şeylere göz yummaz yummamalı.Diyecek fazla bir şey kalmadı galiba.Son kez makalemi bitirmeden önce bir resimle bitirmek istiyorum.Ve bir kaç sözle.Tüm şehitlerimiz için bir dakikanızı ayırıp Fatihâ suresini okurmusunuz.Bütün şehit ailelerine ve bütün milletimizin tekrardan başı sağolsun.ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ,BÖLÜNEMEZ,BÖLÜNMEYE TEŞEBBÜS EDİLEMEZ ! .
Benden bu kadar kendinize iyi bakın.Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle...

Konunun Tamamı için tıklayınız ve görüşlerinizi lütfen belirtiniz
http://tikyweb.com/bedelli-yorumum