wmaraci reklam
lidertakipci

Beni neden TV'den aradılar?

6 Mesajlar 866 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mucosoft mucosoft Mucosoft Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)
Dün ilginç bir olay yaşadım. Birazdan diyaloga geçeceğim. Öncelikle daha önce bu şekilde bir arama olmadı. Biraz şüpheli geldi. İnternetten araştırınca da numara ile ilgili herhangi bir bilgiye rastlamadım. Diyalog şu şekilde geçti:

- Merhaba, Mucosoft ile mi görüşüyorum?
+ Merhaba, evet. Buyrun.
- Ben Star TV'de yayınlanan Anlat Bakalım programının medya programcısıyım.
+ Evet.
- İşletme...

Bu sırada şarj bitti ve daha aramadılar. Sizce gerçek mi? Ne diyeceklerdi? Beni nasıl bulmuş olabilirler? Numaramı da pek paylaşmıyorum ama adamlar bir şekilde bulmuş. Trol olacağını da düşündüm fakat tanımadığım biri aradı ve gerçekçiydi.

wmaraci
reklam

wmgtasarim wmgtasarim wmg.com.tr Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım | Web Tasarım
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1893
  • Beğeniler 545 / 550
  • Ticaret 8, (%100)
Arayan tekrar arar

Gerilim Gerilim alokapida.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1918
  • Beğeniler 496 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
************** tayfa. Beni de sık sık ararlar

Hemenjet - Market Alışverişin Jet Hızında Kapıda (hemenjet.com)

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
Urun satiyorsan reklamini yapalim diye de ariyolar

Deneme
wmaraci
wmaraci

Muratcam Muratcam mtcyazilim.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mesleksiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 580
  • Beğeniler 198 / 198
  • Ticaret 12, (%100)
Bana da denk geldi Sözde Tv8 den arıyorlarmış meslek grupları ile ilgili röportaj yapmak istiyorlarmış. İhtimal vermeyerek red ettim 8 10 kere arandım hepsinde tavrım aynı oldu ki Tv8 de zaten böyle bir programa denk gelmedim. Sağolsunlar 7x24 master chef reklam master chef reklam la gün tamamlıyorlar. Sonrasında bir arkadaşıma da böyle bir telefon gelmiş konunun detayına inmişler biraz Tv8 Tv8,5 olmuş röportaj bedeli de 3 bin TL demişler. Bende dolandırma amaçlı olduğunu düşünüyorum.

Muratcamoglu.com

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar dolandırma yok. Daha doğrusu illegal dolandırma yok. Tamamen legal. Gündüz kuşağındaki programlara ürün ve firma yerleştirirler. Aslında o saatte kimse izlemediği için size yerleştirmiş oluyorlar.

Firmanızı anlatalım, sizinle röportaj yapalım xxx TL.

Bu işi yapan Türkiye'de belli başlı firmalar var. İsimlerini vermeyeyim şimdi. Genellikle kanalın ismini söylerler ve lakin avrupa kanalında gösterirler ve sözleşmeyi de böyle yaparlar. Misal ATV derler, ATV Avrupa. TV 8 derler, TV8 int. KanalD derler EuroD olur onlar sözleşmede.

Bir ofis, 8-10 telefonla satış yapan görevli ve ellerinde farklı televizyonlarda yayınlanan 3-4 program vardır bunlara para kazanacakları içerik toplarlar.

Öte taraftan bu bir ticarettir. Kanallar gündüz kuşaklarını parayla satarlar. Misal saat 15-16 arası yolunu kaybetmemiş kimse tv izlemez. Özellikle avrupa televizyonları hiç izlenmez. Dolayısıyla rating yapacak program buraya konulmaz. Bu saat aralığını program başına atıyorum 100bin liraya satıyorlar, ben de alıyorum. Buraya bir sektörel program yapıyorum. Mesela inşaat programı, finans programı veya ortaya karışık her neyse. Sonra gidiyorum firmalara, sana yarım saat yer vereceğim, 200 bin lira.

Şimdi bu satış yasal mı?

Bu aslında tamamen RTÜK'ün güdük kurallarının bir sonucu. Mesela firmanızın ismini söylerken köşeye bir R harfi. Ben sadece orada ürün yerleştirdim diye rtük atlatılıyor. Ancak peogramın tamamında adam firmasını anlatıyor o ne olacak?

Buna sektörde advertorial program diyorlar.
salihkucuk00

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al