wmaraci reklam

Benzin ve motorine zam haberi

27 Mesajlar 3.202 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
enerjiveguc Peki başka parti gelse ne üretecek? Neyi ihraç edecek. Ülkenin bir şey ihraç etmesi için milletin bir şey üretmesi lazım değil mi? Örneğin şuan çinli sitelerden oluk gibi akıttığımız ürünlerin bir çoğunu halk üretiyor. Bir çok ürün insanların evlerinde, garajlarında,dükkanlarında kendi imkanları ile ürettikleri şeyler. Köydeki amcalarımız, dedelerimiz bile üretimi bıraktılar.

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Şu "zararlı narkotik" grubundaki Marijuana ve Keneviri üretip iyi bir kontrolle dünyaya satsak ekonomi düzelir. İyi olmayan bir şeyi kullanmak zorunda değiliz, kullananalar için sağlamak bike ekonomiyi zıplatır...
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
cihaneken ben siyasi parti konusunda bir şey söyleyip polemik yaratmam. Mesele üretimse ve üretileni satmaksa, kimseye ihtiyaç yok. Üretim kendi kendine satar her zaman. Yeter ki "engel" olmasınlar. Sadece destek lazım.
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Şu "zararlı narkotik" grubundaki Marijuana ve Keneviri üretip iyi bir kontrolle dünyaya satsak ekonomi düzelir. İyi olmayan bir şeyi kullanmak zorunda değiliz, kullananalar için sağlamak bike ekonomiyi zıplatır...

Onu üretsek full iç tiraceret olur dışarıya satacak bir şey kalmaz. :D :D :D
enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
cihaneken şakası bir yana iyi bir prensip ile dünya pazarı ele geçirilir. Sadece kriterlere uygun ambalaj ve nitelikte olsun.

thenameless thenameless WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 25.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ö** F**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 23 / 38
  • Ticaret 0, (%0)

cihaneken adlı üyeden alıntı

thenameless Hocam yeri burası değil belkide yinede içimde kalmasın. Ülke ile alakalı her konuyu neden partizanlığa dönüştürüyorsunuz. Başka parti gelse ne yapacak. Yani yoktan var edebilecek kimse olmadığına göre, kötünün en iyisine talim edeceğiz başka seçenek yok.

Partizanlık yapmıyorum. Ama belli başlı sorunlar var. Sıkıntılar var. Eksiklikler var. Asla çözülmeyen. Artık bi şeylerin değişmesi gerek.
Rakoto

kişi bu mesajı beğendi.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)

cihaneken adlı üyeden alıntı

thenameless Hocam yeri burası değil belkide yinede içimde kalmasın. Ülke ile alakalı her konuyu neden partizanlığa dönüştürüyorsunuz. Başka parti gelse ne yapacak. Yani yoktan var edebilecek kimse olmadığına göre, kötünün en iyisine talim edeceğiz başka seçenek yok.

Bu kafayla devam edildiği sürece asla paramız değerlenmez, aksine daha fazla değer kaybeder. Ne üretecekmiş de, kötünün iyisiymiş... peh...

Sadece adaleti sağlasa bile paramız acayip değerlenir. Üretecek yüzlerce şey sayarım sana ama artık bıkkınlık geldi bu sohbetlerden. Ben bu kafayı çözemedim çünkü. Çözemediğim için de bir şey anlatamıyorum.
Browland Kreatorn Rakoto

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
mustix sen üret hocam her haltı devletten bekleme. bir işe yara bu dünyada. boş durma.
EmineT

kişi bu mesajı beğendi.

Rakoto Rakoto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek acemi yazılımcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 22 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Üretmek için sermaye lazım,teşvik lazım,ekipman lazım
Ekipmanlar yurt dışından geldiği için dolar-euro endeksli çalışılıyor ee haliyle bir şey üretmek hatta prototip yapmak bile zorlaşıyor
Sermaye biriktirmek ise bu devirde gerçekten çok zor her şeye zam geldi temel ihtiyaçlar çok büyük bir gider kalemi oldu.
Ha teşvik konusu da bir garip çiftçiye tohum teşviki var ama devletin belirlediği tohumdan almak zorunda ee bunda ne var diyebilirsin bu tohumlarda israil tohumu tek kullanımlık tohum yapay tohumlardan ki bunuda 2000 lerde ki buğday boyu ve şimdi ki buğday boyu hakkında bilgi alarak öğrenebilirsin.
Parayı değerlendirmek için üretim yapmak nitelikli üretim yapmak gerekli,gereksiz harcamalar kısıtlanmalı,tasarruf edilmeli.
Yani en basitinden saray kapatılır,koruma ordusu azaltılır,mercedes bmw değilde binilen araçların niteliği düşürülür,kanal istanbul ve benzeri park,bahçe işleri durdurulursa ve artık suriyeli göçmenler ülkelerine gönderilebilirse bile ekonomide bir iyileşme canlanma olabilir emin olabilirsin.
Haa elbette bunun binlerce yolu var belki daha da iyi analiz etmek lazım ama en basitinden benim düşüncem böyle.
Malum parti veya başka bir partinin yanlışı söz konusu olduğunda savunmaya geçmek doğru değil yanlış yapılıyorsa yanlışa yanlış demek lazım. Bu a partisi b partisi içinde geçerli ama iktidarda olmayan partilerin yaptığı hatalar ülke ekonomisine veya bizlere çok minik bir zarar verebilir belki ama iktidarda olan bir partinin aldığı hatalı bir karar milyonları etkileyebilir ekonomiyi yerle bir edebilir. Hatta partide demeyelim tek bir kişi diyelim :) Çünkü 82 milyon kişiyi yönetme yetkisi tek bir kişide . Ama bizim halkımızda bir garip market ürünleri %40-50 oranında zamlandı bir kişi çıt çıkarmadı ama poşet 25 kuruş olunca ortalık karıştı. Cari açığı poşetle bile kapatmaya çalışan bir yönetim var bundan daha garibi ne olabilir ki :) ha ben bütün bunları söyledim ama vatandaşa şöyle bi baktığınızda en doğru kişi şu an yönetimde çünkü tam anlamıyla halkı yansıtıyor bence hatta bak geçen youtube'da bir kanala denk geldim gerçekten çok ilginç çok düşündürücü içerikleri var şahsen benim geleceğe dair umutlarımı körelten videoları var.
https://www.youtube.com/watch?v=7ulsu5Bs-Sk
https://www.youtube.com/watch?v=qfdC9pg9RHE

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Ben 50 liralık alıyorum. Hiç de zam yansımıyor. Hep 50 alabiliyorum.
Lokasyon123

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al