wmaraci reklam

Bilgisayar Tavsiyesi

4 Mesajlar 727 Okunma
smmexpress

Sungmert Sungmert carpe diem ne diyem Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 506 / 407
  • Ticaret 39, (%100)
Arkadaşlar merhabalar,

Öncelikle özet geçmeliyim ki Full HD bir ekrana sahip olmasını istiyorum. Aklımı karıştıran nokta:

laptop mu yoksa all in one tarzı bir bilgisayar mı?

Yaptığım şeyler:

Web tasarım, logo, afiş vb. tasarımı (Notepad++, Visual Studio, Photoshop vs.) gibi çok lüks özellikler istemeyen şeyler. Bunun yanında belki hobi olarak belki ilerde edius, after effect öğrenip, kullanabilirim.

Aklımdaki şey bir iMac ya da Macbook Pro, hem Windows kurup hem MacOS kullanmak ama sorun şu ki araba da almak istiyorum ve bu benim bütçemi aşıyor, aşmasa bile 5-6 ay bir para atmam gerek kenara.

Sizden ricam, bana alternatifler önerebilir misiniz? Laptop mu (büyük ekranlı)? Yoksa All in one bir PC mi? Marka model önerileriniz nedir? Hem makul, hem bir aldım mı beni baya götürebilecek bir şey... Şunu alırsan şu olur, bunu alırsan bu olur, benim tavsiyem şu gibilerinden.

Şimdiden herkese çok çok teşekkürler :)

wmaraci
reklam

ovelibudak ovelibudak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ------
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 384 / 265
  • Ticaret 2, (%100)
Düşüncelerimi şöyle aktarayım.

Birincisi,
Hepsi bir arada bir kişisel bilgisayar alırsanız ağırlığı ve boyutu gereği istediğiniz yere götürmeniz sıkıntılı olacaktır ve donanım olarak da parça sayısı çok.
Dizüstü alırsanız dilediğiniz yere götürmek ise kolaylaşıyor. Bilgisayarınız ve içerisindeki her şeyiniz her an yanınızda olabiliyor. Bu konuda bence dizüstü.

Bütçe söz konusu olduğu için Windows dizüstü almanız daha doğru olur. MAC OS X işlerinizi de sanal makineyle idare edersiniz diye düşünüyorum.

Sonuç olarak 17.3 inch ekranlı bir Windows laptop işinizi görecektir.
İşlemciniz en az i5 olsun. Full HD istediğiniz için de 1920x1080 veya üstü. (Üstleri cep yakıyor.)
Ekran kartınızı da elinizden geldiğince nVidia olarak seçin. Model olarak da GT X serisi bir kart seçebilirsiniz sizin adınıza çok iyi olacaktır ama GT de işinizi görür.

Marka önerimi de kendi yorumumu alıntı yaparak sunayım:

ovelibudak adlı üyeden alıntı

Kullandığım, araştırdığım ve çevremden edindiğim kadarıyla benim tavsiyelerim:
Asus, Lenovo, Toshiba, Monster.

"Bazı Modellerine göre" de tavsiye etmediklerim: Casper, Dell, HP, Acer. Isınma ve donanım sıkıntısı yaşanma olasılığı yüksek markalar.

En iyisi diyecek olursak da birbirine en uyumlu parçalardan oluşan toplama bilgisayardır diyebiliriz. :)

Kolay gelsin. :)
Sungmert

kişi bu mesajı beğendi.

Sungmert Sungmert carpe diem ne diyem Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 506 / 407
  • Ticaret 39, (%100)

ovelibudak adlı üyeden alıntı

Düşüncelerimi şöyle aktarayım.

Birincisi,
Hepsi bir arada bir kişisel bilgisayar alırsanız ağırlığı ve boyutu gereği istediğiniz yere götürmeniz sıkıntılı olacaktır ve donanım olarak da parça sayısı çok.
Dizüstü alırsanız dilediğiniz yere götürmek ise kolaylaşıyor. Bilgisayarınız ve içerisindeki her şeyiniz her an yanınızda olabiliyor. Bu konuda bence dizüstü.

Bütçe söz konusu olduğu için Windows dizüstü almanız daha doğru olur. MAC OS X işlerinizi de sanal makineyle idare edersiniz diye düşünüyorum.

Sonuç olarak 17.3 inch ekranlı bir Windows laptop işinizi görecektir.
İşlemciniz en az i5 olsun. Full HD istediğiniz için de 1920x1080 veya üstü. (Üstleri cep yakıyor.)
Ekran kartınızı da elinizden geldiğince nVidia olarak seçin. Model olarak da GT X serisi bir kart seçebilirsiniz sizin adınıza çok iyi olacaktır ama GT de işinizi görür.

Marka önerimi de kendi yorumumu alıntı yaparak sunayım:

Kolay gelsin. :)

Gerçekten çok içten dile getirmek istiyorum; çooook çoook çok teşekkür ederim. Noktasına kadar okudum ve soru işaretlerimin hepsi kayboldu.

Tavsiye ettiğiniz markalardan, dediğiniz donanıma sahip olanı almak en mantıklısı olacak gibi.

Allah razı olsun :)
ovelibudak

kişi bu mesajı beğendi.

ovelibudak ovelibudak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ------
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 384 / 265
  • Ticaret 2, (%100)

Sungmert adlı üyeden alıntı

Gerçekten çok içten dile getirmek istiyorum; çooook çoook çok teşekkür ederim. Noktasına kadar okudum ve soru işaretlerimin hepsi kayboldu.

Tavsiye ettiğiniz markalardan, dediğiniz donanıma sahip olanı almak en mantıklısı olacak gibi.

Allah razı olsun :)

Ne demek rica ederim. Sizden razı olsun. :)
Sungmert

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al