Evet arkadaşlar başlıkta yazdığım gibi ilginçtir ama bilgisayarım soğuk olduğundan çalışmamazlık yapıyor peki bunu nasıl anladım derseniz 2 gündür bununla uğraşıyorum. Asus K55VD-SX730H marka modeli bilgisayarım var her zaman memnun olduğum çevreme önerdiğim kolay kolay ısınmayan donmayan bir bilgisayardır bilgisayarı ilginçtir havalar soğudu bilgisayarı da gece yatarken bir köşeye bırakıyorum bıraktığım yer evin en soğuk olduğu odası geçen sabah kardeşim bilgisayarın bir anda kapandığını ve bir daha açılmadığını söyledi baya bir uğraştım çalışmadı bataryayı söküp takıyorum kısa devre yapıyorum sarj aletini sürekli sök tak bilgisayarın tüm parçalarını söküp kontrol etmeye adar birçok şey denedim ama sanki kısa devre varmış gibi pat diye tuşa basıldığında 1-2 sn ışıkla yanıyor ve gidiyordu ya da direk elektirik kesiyordu. Uğraşırken bulunduğum yer de uğraşırken pc yi topladım ve açıldı ama oda sıcaklığı normaldi o gün hiç sıkıntı olmadı sonraki gün bilgisayar yine aynı odada duruyordu ve sabah yine aynısı oldu ama bu laptop metal kasa ve oda soğuk metal daha da soğuk oluyor tabiki aklıma bilgisayarın soğuk yüzünden açılamayacağını düşündüm ve bilgisayara bir elektirikli ısıtıcı önüne koydum bilgisayar normal ısıya geldi ve hiç birşey yokmuş gibi açıldı az önce yine başıma geldi bu olay ve yine ısıtıcı önüne koydum ve bilgisayar açıldı.

İnsanlar bilgisayar ısındığı için şikayet eder benim bilgisayar ısınmadığından açılmıyor :)

Daha öncede masaüstü bilgisayarımda olmuştu bu olay ilk açılışta soğuk havalarda windows loading ekranı geçer siyah ekranda 10 dk çalıştırır ısısı normale gelir ve resetler çalıştırırdım.

Başıma gelen ilginç bir konu paylaşmak istedim :)