lostyazilim

Bilişim Suçları Hakkında ( Süreç Nasıl İşliyor Bilgilendirme)

3 Mesajlar 671 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SamedSEZGiN SamedSEZGiN Eski adı: Mirzaturumre Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 444
  • Beğeniler 99 / 123
  • Ticaret 17, (%100)
Arkadaşlar Merhaba, Hepinize Hayırlı ticaretler dilerim.

Forum üzerinden @İztech nickli bir üye ile ticaret yapmaya kalktık. Ödeme işleminin ardından bir cevap alamama, telefonlara bakmama durumları oldu.

Sürekli bir toplantı halleri :) bir yoğunluk :)

Daha sonra işim geciktiği için iade talebinde bulundum ve tamamı ile cevaplar kesildi.

Gönderilen para da 125 TL gibi, hırsızlık yapmaya veya **************lık için çok büyük bir meblağ değil yani :)

Arkadaşa seni savcılığa şikayet edeceğim dediğimde de mail adresinden ödemeni atıyorum, para göndermişsin ama durumu bilmiyorum diye bir cevap geldi :) buna istinaden 2 gün daha ödemeyi bekledim ve cevap gelmeyince de savcılığa suç duyurusunda bulundum.

Yapılması gerekenler hakkında ve süreç ile ilgili olarak da kısa bir bilgilendirme de bulunmak istedim.

Öncelikle forum üzerinden ve varsa telefon üzerinden mesajların birer çıktısını alıyoruz.
Ödeme yaptığımız kanaldan dekont alıyor ve dosyamıza ekliyoruz. Google üzerinden bilişim suçları dilekçesi diye arattığımızda dilekçe karşımıza çıkıyor ve isterseniz kendiniz madde madde yazıyorsunuz veya avukata doldurtabilirsiniz. (Ücretli)

Daha sonra bu belgeler ile beraber Adliye binasına giderek Bilişim Suçları bölümüne kayıt açtırıyorsunuz. Size dosyayı veriyorlar ve Savcı'dan bir onay numarası alıp tekrardan kayıta bırakıyorsunuz ve süreç bu şekilde başlıyor.

Daha sonra size verilen dosya numarası veya TC kimlik numaranız ile dosyayı takip ediyorsunuz.

Öncelikle ödeme yaptığınız dekont için İlgili bankaya yazı yazılıyor ve dekont teyidi alınıyor. ( Şu anda biz bu aşamadayız.)

Bundan sonrasını da gelişmeler oldukça yazacağım ve gerekli bilgilendirmeleri yapacağım.
Ayrıca başvuru aşamasında herhangi bir ücret veya harç yatırılmıyor.

Dosya açıldı ve ilk olarak ödemenin çıktığı bankadan teyit alındı, devamında ise ödemenin gittiği bankaya yazı yazıldı ve cevap bekleniyor.

wmaraci
reklam

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam neredeyse fahri avukat olacağım uğraştığım davalar ile ama maalesef ama gerçekten maalesef bu tip davalar %95 "takipsizlik" ile sonuçlanıyor. Adalet işte bu kadar

HikmetSonmezi HikmetSonmezi Sosyal Medya Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Reklamcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 14 / 17
  • Ticaret 7, (%86)
Benm kredi kartımdan 910 liralık çalınan bi para var aynı şekilde suç duyurusunda bulundum bekliyorum Garanti bankası paraları göstermelik iade etmiş. Ters bi durumda ödediği parayı geri alabilecekmiş. Ama bu hırsızlığı kim yaptı ise eminim yakalanır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al