freelance iş ilanları

Bina Yönetimi Hakkında Bilgisi Olan Var Mı ?

2 Mesajlar 498 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
Merhaba arkadaşlar;

Ankara'da oturuyorum 30 TL aidat veriyorum 8 daireli bir apartman temizlikçimiz yoktu kaç kez dedim temizlikçi lazım diye bulamıyoruz dediler. En sonunda ben buldum bir tane çok ta iyi bir ablaydı ihtiyacı olduğu için düşük bir miktara da girdi. Yöneticinin babası kadının sürekli temizlik yaparken başında durmuş kadın rahatsız olduğu için istifa etti. Şimdi parasını da eksik vermişler temizlikçimiz de yok. Bina dan bir Allah'ın kulu da demiyor 30 TL aidat veriyoruz her ay nereye gidiyor bu para diye. Temizlikçimiz yok bina pis bir durum da asansör falan da pis ne yapabilirim arsa sahibi oldukları için binayı kendilerinin sanıyorlar.

wmaraci
reklam

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)
Benzer bir durumu bende araştırmıştım yaklaşık 3 sene öncesinde bulduğum bilgiyi aktarıyorum. Hala geçerli midir bilemem tabi ki.

Apartmanın çeşitli giderlerini karşılamak yada gelecekte oluşacak giderlerine istinaden apartman yönetimince belirlenen miktarda nakit her ay yada benzeri düzenli periyotlar ile toplayabilir

Yani şuan apartmanın masrafı yoksa dahi gelecekteki masraflara hazırlıklı ve nakit sıkıntısı yaşanmaması adına 30 TL topluyorsunuz muhtemelen.

Yine bilginiz olsun site yönetimi benzeri yapılanmada olmayan küçük apartmanlar da yöneticilik yapan kişini toplanan paradan yada belirtiği extra tutarı toplayarak belirlediği miktardaki yöneticilik ücretini alabilir.

Bilgi 3 hatta 4 sene öncesinde apartmanda yaşadığımız bir problemde hukuk forumunda bulduğum bir bilgi. Çeşitli maddeleri ile belritiliyordu hatta o zaman. Hala güncel midir bilemiyorum, bir araştırmanızı tavsiye ederim yine de.

Yalnız o 30 TL aidatların izihatını vermesi lazım yöneticinin sanki.

Pek açıklayıcı olamadım galiba ama işinze yaraması dileğiyle yazdım.
theharunuysal

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al