wmaraci reklam

Bir Hocaya Dava Nasıl Açılır ?

31 Mesajlar 8.919 Okunma
smmexpress

WhoCares WhoCares WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Akademisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
önce bölüme dilekçe verilir,
sonuç çıkmazsa fakülteye,
sonuç çıkmazsa rektörlüğe,
sonuç çıkmazsa mahkemeye.

Dream it, Code it
wmaraci
reklam

promhilo promhilo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 7 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Arayın hakkınızı, ben Avrupa'da 2.5 sene eğitim alıp geldim Alman hocalarda bizim Türk hocaların yarısı kadar ego yoktu belki de, adamların verdiği eğitim 10 numara ama ego yok, bizim hocaların entelektüel birikimi de sınırlı, kendilerini geliştirememişler, ezbere dayalı öğretim yapıyorlar, ama tavırları ukalalıkları HARVARD PROFESORUNDEN FAZLA.

Not: kendini yetiştirmiş saygın hocalarımızı ayrı tutarım, bahsi geçen tipleri üniversiteye giden arkadaşlar anlayacaklardır.

sealofnova sealofnova www.muhabbetkusu.biz Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 676
  • Beğeniler 8 / 56
  • Ticaret 23, (%100)

promhilo adlı üyeden alıntı

Arayın hakkınızı, ben Avrupa'da 2.5 sene eğitim alıp geldim Alman hocalarda bizim Türk hocaların yarısı kadar ego yoktu belki de, adamların verdiği eğitim 10 numara ama ego yok, bizim hocaların entelektüel birikimi de sınırlı, kendilerini geliştirememişler, ezbere dayalı öğretim yapıyorlar, ama tavırları ukalalıkları HARVARD PROFESORUNDEN FAZLA.

Not: kendini yetiştirmiş saygın hocalarımızı ayrı tutarım, bahsi geçen tipleri üniversiteye giden arkadaşlar anlayacaklardır.

Bizim hocada iyi ama nedense herkezi bıraktı dersi güzel anlatıyor dersler dolu dolu geçiyor bıktırana kadar anlatıyor amam sonuc boş buda biraz insanın emeklerinin boş olduğunu gösteriyor amacını anlamış değilim

WhoCares adlı üyeden alıntı

önce bölüme dilekçe verilir,
sonuç çıkmazsa fakülteye,
sonuç çıkmazsa rektörlüğe,
sonuç çıkmazsa mahkemeye.

Bu sürek bizim üniversitede okul bitiminde anca sonuçlanır.

GDesign GDesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 21 / 21
  • Ticaret 5, (%100)
Öncelikle şu 'hocaya ters gitmeyin' anlayışını bir kenara bırakın. Hoca dediğinizde insan ve mükemmel değil. Hocaya saygıyı anlarım da, hoca yanlış yapmaz, hocaya ters gitmeyelim anlayışının üzerinden 20 sene geçti.

Dostum sana gelince, öncelikle bu durumdan emin misin ? Bu klasiktir, öğrenci yüksek bekler düşük alır. Eğer gerçekten eminseniz ve bu durum herkes için bu şekildeyse, imza toplayabilirsiniz. Ama her şeyden önce, benim düşüncem, yine toplu olarak bahsi geçen öğretim görevlisiyle konuşmanız ve durumu anlatmanız. Uzlaşmaz ve ters tavırları da varsa, o zaman okulundaki gerekli mercilere, toplu olarak dilekçe verebilirsiniz. Ordan da bir sonuç çıkmazsa başvurabileceğiniz zaten bir çok yer var.

wmaraci
wmaraci

defensive defensive WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 14 / 167
  • Ticaret 35, (%100)
Bu durum daha önce başıma geldi eğer sen 90'lık kağıt verip 17 aldıysan verirsin mahkemeye. Mahkeme o konu ile ilgili bilir kişi atar ve kağıtlarınız o bilir kişi (hocalar) tarafından incelenir. Eğer herhangi bir haksızlık yapılmışsa ki yapıldı diyorsunuz o notlarınız işler. Herhangi bir mağduriyet olduysa giderilir. Bu herşey olabilir (mesaj atarsan yardımcı olurum). Eğer mahkemeyi kazanırsan maddi ve manevi bir dava daha açıp para cezasına çarptırılmasına neden olursun. Bu sonuçta psikolojinizin bozulduğuna dair bir kanıt olursa hocanız işinden dahi olabilir.

Celcius Celcius sadecefen.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ÖĞRETMEN
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 22 / 27
  • Ticaret 4, (%100)
Önce hocaya git söyle hocam böyle böyle ben bu notu bekliyordum bu kadar aldım. Sonra muhtemelen baktırmayacaktır. Sonra bölüm başkanı olur ona git. Oradan sonuç alamazsan dekana oradan sonuç alamazsan da rektörlüğe git. Sıralama önemli sen direkt rektöre çıkarsan çok etkili olmayacaktır.

Ayrıca toplu imza toplama işini eğer ilk söylediğim gerçekleşirse yapın. Bu dediklerimi veya denilenleri siz kağıdınızdan emin iseniz yapın. Yoksa eğer hoca haklı çıkarsa o bölümü bitiremezsiniz. Tecrübeyle sabittir bu :)

amatoryus amatoryus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** G**
  • Mesajlar 1531
  • Beğeniler 253 / 293
  • Ticaret 1, (%0)
Hoca camide evladım

DeepWebTR DeepWebTR SMMM Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 69 / 203
  • Ticaret 32, (%100)
Hoca dediğiniz kişi prof ise ve dekanla arası iyiyse yapacak bir şey yok.Ancak sınıftan imza toplayıp dekanlığa çıkar konuşursunuz, belki farklı hoca atarlar sizin sınıfınıza.
Bu herkesi bırakan hocanız yaz okulu açıyorsa yaptığı şeyin açıklaması budur.

sealofnova sealofnova www.muhabbetkusu.biz Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 676
  • Beğeniler 8 / 56
  • Ticaret 23, (%100)

GDesign adlı üyeden alıntı

Öncelikle şu 'hocaya ters gitmeyin' anlayışını bir kenara bırakın. Hoca dediğinizde insan ve mükemmel değil. Hocaya saygıyı anlarım da, hoca yanlış yapmaz, hocaya ters gitmeyelim anlayışının üzerinden 20 sene geçti.

Dostum sana gelince, öncelikle bu durumdan emin misin ? Bu klasiktir, öğrenci yüksek bekler düşük alır. Eğer gerçekten eminseniz ve bu durum herkes için bu şekildeyse, imza toplayabilirsiniz. Ama her şeyden önce, benim düşüncem, yine toplu olarak bahsi geçen öğretim görevlisiyle konuşmanız ve durumu anlatmanız. Uzlaşmaz ve ters tavırları da varsa, o zaman okulundaki gerekli mercilere, toplu olarak dilekçe verebilirsiniz. Ordan da bir sonuç çıkmazsa başvurabileceğiniz zaten bir çok yer var.

Anladım hocam.

defensive adlı üyeden alıntı

Bu durum daha önce başıma geldi eğer sen 90'lık kağıt verip 17 aldıysan verirsin mahkemeye. Mahkeme o konu ile ilgili bilir kişi atar ve kağıtlarınız o bilir kişi (hocalar) tarafından incelenir. Eğer herhangi bir haksızlık yapılmışsa ki yapıldı diyorsunuz o notlarınız işler. Herhangi bir mağduriyet olduysa giderilir. Bu herşey olabilir (mesaj atarsan yardımcı olurum). Eğer mahkemeyi kazanırsan maddi ve manevi bir dava daha açıp para cezasına çarptırılmasına neden olursun. Bu sonuçta psikolojinizin bozulduğuna dair bir kanıt olursa hocanız işinden dahi olabilir.

Hocam diyelim hoca kendini kanıtladı ama 30 luk kağıt vermişim 17 almışım.

Celcius adlı üyeden alıntı

Önce hocaya git söyle hocam böyle böyle ben bu notu bekliyordum bu kadar aldım. Sonra muhtemelen baktırmayacaktır. Sonra bölüm başkanı olur ona git. Oradan sonuç alamazsan dekana oradan sonuç alamazsan da rektörlüğe git. Sıralama önemli sen direkt rektöre çıkarsan çok etkili olmayacaktır.

Ayrıca toplu imza toplama işini eğer ilk söylediğim gerçekleşirse yapın. Bu dediklerimi veya denilenleri siz kağıdınızdan emin iseniz yapın. Yoksa eğer hoca haklı çıkarsa o bölümü bitiremezsiniz. Tecrübeyle sabittir bu :)

Geçemezsek bile yine dava açarız :) Yaklaşık 6 7 tane slayta çalıştık gitti kolay sordu yaptık bıraktı :S

DeepWebTR adlı üyeden alıntı

Hoca dediğiniz kişi prof ise ve dekanla arası iyiyse yapacak bir şey yok.Ancak sınıftan imza toplayıp dekanlığa çıkar konuşursunuz, belki farklı hoca atarlar sizin sınıfınıza.
Bu herkesi bırakan hocanız yaz okulu açıyorsa yaptığı şeyin açıklaması budur.

Hoca prof değil. Dekanla arası iyi sınıfta imza atacak çok fazla kişi olcağını zannetmiyorum arkadaşlar arasında 4 5 kişi olur.

defensive defensive WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 14 / 167
  • Ticaret 35, (%100)
20-30 puan'da bişey yapılabilir mi bilemiyorum ama arada uçurumlar varsa hocanın başı fena yanar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al