wmaraci reklam

Bitcoin'in Gizemli Yüzü - Bitcoin'in Sırları - Yıllar Önce Biliniyor muydu ?

10 Mesajlar 1.008 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

koz4 koz4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)
Herkesin adını duyunca nedir bu Bitcoin diye sorduğu sorunun cevabı ise oldukça basittir. Bitcoin sanal bir para birimidir. Kağıt para yerine sanal olarak İnternet ortamında alınıp alışveriş yapılabilen Krypto bir para birimi olup , ayrıca kendine ait bir değeri vardır. 2017'nin son çeyreğinde değeri oldukça yükselen Bitcoin , Bu sebeple doğru bir yatırım amacı olup olmadığı soruları akılları kurcalamaktadır.

Pek çok kişiyi Bitcoin hakkında araştırma yapmakta olup, Bitcoin doğru bir yatırım aracı mı , Bitcoin güvenilir mi, Bitcoin nasıl alınır yoksa Bitcoin **************lık için yeni bir araç mı ? sorularıyla bu kripto sanal para birimi hakkında inanılmaz senaryolar üretilmekte ve yoğun bir bir bilgi kirliliği yaşanmaktadır.

Bitcoin Nedir

Bitcoin 2008 yılında Manifestosunun yazarı Satoshi Nakamoto isimli bir Japon olup, sanal bir para birimidir. 3 Ocak 2009 tarihinde Kullanıma sunulmaya başlanmıştır. Sembolü: ฿, kısaltma: BTC dir. Kendine ait diğer dünya üzerindeki para birimlerine göre değeri bulunmaktadır ve bu para birimlerine göre alınabilir. Bitcoin temel mantığı Kripto para birimi olmasıdır. Yani bu sanal para, herhangi bir bankaya, hükümete ya da kuruluşa bağlı değildir. Bu sebepten Bitcoin'in Eflasyon riski düşüktür ve yaşanan finansal krizlerden etkilenme riski azdır.

Bitcoin Nasıl Alınır

Bitcoin, yerli yabancı pek çok yatırım kuruluşundan, sanal ortamda alınabildiği gibi Ayrıyetten karmaşık bir yapı olan Bitcoin madenciliği de yapılabilmektedir.
Bitcoin Neden Tercih Ediliyor
Bitcoin'in tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri taşınma derdinin olmaması. Çünkü sanal para birimi olduğu için sanal hesap cüzdanı kullanılmaktadır. Milyarlarca ve milyarlarca dolar kolay bir şekilde sanal olarak saklanabilmekte olup, bitcoini en cazip kılan noktalardan biri takip edilememesi ve izinin sürülemesidir. Bu da Bitcoin'in en büyük sırlarından biridir.
Bitcoin'in Sırları Bitcoin Gizemli Dünyası
Deep Web olarak tabir edilen internetin derin katmanlarında, gizli silah ticaretleri, kaçakçılık , suikast için adam tutma gibi işlemlerin yapıldığı ve bu işler esnasında para birimi olarak takip edilemediği için Bitcoin kullanıldığı yoğun bir şekilde ifade edilmektedir.

Derin internetin en çok kullanılan para birimi olan Bitcoin , Özellikle uyuşturucu satışı gibi yasadışı Ticaretlerde izinin takip edilememesi, bu tür kaçakçılıklar için izlenme açısından önemli bir fayda sağlamaktadır.
Bitcoin Önceden Biliniyor muydu ?

1988 The Economist Dergisi Yeni Yıl Kapağı

Bitcoin ile ilgili ilginç Gerçeklerden biri 30 yıl önce The Economist dergisinin 1988 yılı Yeni yıl kapağında , gelecekte tek para birimi olacak şekilde gösterilen para birimi ,Bitcoin amblemini oldukça benzemekte olup, "Tek dünya tek para" isimli aynı derginin makalesinde ise 2018 yılında tüm Dünyada tek bir para biriminin kullanılacağı ifade edilmiş ve bu paranın Bitcoin olup olmayacağı ise ayrı bir merak konusu olmaktadır.
The Economist dergisi geleceğimi görüyordu yoksa o dönemde Bitcoin ile ilgili mesaj mı veriyordu hala sır dolu makalesinin amacı ve mesajı çözebilmiş değildir. Ancak ufak bir bilgi paylaşmak Gerekirse, The Economist dergisinin sahibi de Komplo teorilerinin iç içe geçtiği bir aile olan, dünyayı arka planda karanlık düzenleri için yönettiği iddia edilen ünlü yıldız ailelerden Rothschild Ailesi'dir.

Bitcoin'i Kim Buldu

Normalde Bitcoin icat eden kişi ya da kuruluşun varlığı bilinmemektedir. Bu sebepten Bitcoin oldukça gizemli sanal bir Kripto para birimidir.
Bitcoin dünyada ilk test eden ve manifestosunun yazarı Satoshi Nakamoto'dur. P2P isimli koyduğu sistem ile ilgili ayrıntılı bir makale yayınlamış, daha sonradan Bitcoin ismini verdiği sistem teknoloji haline dönüşmüş ve reel hayata geçmiştir. Ancak bu ismin aslında bir takma isim olduğu ve Somut bir kişi olmadığı yoğun bir şekilde dile getirilmiştir. Yani aslında Bitcoin'i kimin icat ettiği ve kurucuları gizlidir. 2010 yılından beri işletmecileri bu konuyla ilgili hiçbir açıklama yapmamaktadır ve bu nedenle Bitcoin oldukça gizemli bir para birimidir.

2017 Kasım ayında Bitcoin popülertesi artmaya başladıktan sonra eski bir Space x çalışanı Sahil Gupta, Bitcoin'in asıl mucidinin son yıllarda ön plana çıkan dahi girişimci Elon Musk olduğunu iddia etmiştir.

Hatta Gupta, Musk'un Bitcoin'i gelecekte Mars'ta kullanmak için icat ettiğini iddia etmiştir. Aslına bakılacak olursa Elon Musk sanal para birimleri ve sanal cüzdanlar ile ilgili uzak bir kişilik değildir. Çağımızın dahileri arasında gösterilen Tesla şirketinin kurucusu Musk, aynı zamanda PayPal'ın da kurucuları arasında yer almaktadır ve PayPal Geçtiğimiz günlerde alışverişlerinde kullanılmak üzere Bitcoin'i de kullanmaya başladığını açıklanmıştır.

Elon Musk ise kendi hakkında çıkan Bitcoin mucidi iddiaları üzerine Twitterden esprili cümleler kurmuş "Bu doğru değil. Bir arkadaşım bana birkaç yıl önce biraz BTC gönderdi, ancak nerede olduğunu bilmiyorum.” demiştir.

Peki Musk bu Tweet'i neden artmıştır derseniz yine Bitcoin'in asıl mucidinin kim olduğu ile ilgili yoğun araştırmalar yapılması üzerine Avustralyalı iş adamı Craig Wright, Satoshi Nakamoto lakabını kullandığını ve Bitcoin'in asıl mucidi olduğunu açıklamak Zorunda kaldığını duyurmuştur.

Craig Wright

2016 yılında açılan vergi soruşturmaları nedeniyle kimliğini açıklamak zorunda kaldığını ifade eden Craig Wright, Bitcoin'in asıl kurucusu olduğunu kanıtlamak için ilk Bitcoin transfer belgelerini sunmuştur.
Bitcoin'in Sırları Bitcoin Gizemli Dünyası
Bitcoin ve diğer Kripto paralarının bugün piyasada dolaşan yaklaşık miktarının 120 milyar dolar civarında olduğu söylenmektedir. Ülkelerin tek bir para birimi kullanıp kullanmayacağım kısa vadede gerçekleşecek gibi görünmese bile Bitcoin'in sırlarla dolu arka yüzünün çeşitli mesajlar taşıdığı ortadadır. "Kendi bankan ol" felsefesiyle yola çıkan Bitcoin , sanal ve takip edilemez Kripto para olduğu için internet üzerinde dolaşımı son derece kolay ve ayrıca son dönemde popüleritesi ayrıca değeri oldukça artmış bir para birimi olmaktadır.

Bitcoin İle Ne Amaçlanıyor

Peki Bitcoin ile arka planda ne yapılmak isteniyor ? diye düşünülürse Bitcoin'i ABD'nin yaptığı gizli operasyonları finanse etmek ve yasa dışı kirli ticaretlerini gizlemek için Bitcoin'i icat ettiği öne sürülse de Bitcoin'in gizli amacı hakkında şu an için bir öngörüde bulunmak olası pek olası gözükmemektedir. Ancak gelişen ve değişen dünyanın Bitcoin ile neler getireceği sırlarla dolu para birimi olan Bitcoin kadar muallaktır.

Bitcoin ile ne amaçlanmakta pek şu an bilinmese de gelecekte para değeri olması hedefleniyor denilebilir. Ayrıca Japonya'nın çalışanların maaşlarını Bitcoin ile ödeyeceğini açıklaması da geleceğe dönük Bitcoin üzerine yapılan hesapların sadece ufak bir habercisi olabilir.

Konu Linki : http://www.tarihkomplo.com/2017/12/bitcoinin-gizemli-yuzu-bitcoinin-sirlari.html

wmaraci
reklam

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam makaleyi yazdığınız için teşekkür ederim ma gizemli de gizemli yazınca birşey gizemli olmuyor
AzX66 MehmetMasa LiDYASIZ

kişi bu mesajı beğendi.

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Nerde sırlar

.

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
Maksat reklam iste.kaynak diyip hit almaya calismak

Deneme
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)

HuseyinAKKUS adlı üyeden alıntı

Buraya yazıyı 1290 kez okunduktan sonra koydum

• Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)

HuseyinAKKUS adlı üyeden alıntı

cthax adlı üyeden alıntı

Hocam makaleyi yazdığınız için teşekkür ederim ma gizemli de gizemli yazınca birşey gizemli olmuyor

Hit kazanmak herkes ister ama buraya koymakta Hit gibi bir amacım yok inanmayanlar resimlere bakabilir. Zaten bu yazı hit alıyor. Sitem günde ortalama 3.5 k hit alıyor ve yüzde 90 Google den geliyor. Ayrıca yazının tamamını burada yayinladim. Bu yazıyı forumda okuyan kaç kişi acaba siteye okumak için gelir ?

Dikkat edilirse yazı içine kelimelere link koymadım zaten ihtiyaç yok Bitcoin'in sırları yazınca 1. Sırada yer alıyorum

Bunları yazma sebebim tabiri caizse astistik yada böbürlenme değil bilakis farklı yorumları engellemek

Toparlarsak bu yazıyı buraya koyma nedenim belki bitcoin ve kripto para uzmanları ile dolu forumda farklı enteresan bilgiler edinip yazıya eklerim diye düşünmemdendir.
Herkese iyi forumlar

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
hocam beni mentionayıp benim değindiğim noktaya bana cevap vermemişsiniz.

ben sadece gizeml kelimesini çok kullanmanıza değindim .örneğin bir paragrafta 2 kere geçiyor

• Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)

cthax adlı üyeden alıntı

hocam beni mentionayıp benim değindiğim noktaya bana cevap vermemişsiniz.

ben sadece gizeml kelimesini çok kullanmanıza değindim .örneğin bir paragrafta 2 kere geçiyor

Yazıyı tekrar duzenleyecegim gizemli kelimesi üst üste rahatsız edici olduğu için bu konuda teşekkürler hocam
Ayrıca kişisel olarak Bitcoin'in gizemli olduğu nu düşünüyorum 30 sene önce haberinin verilmesi ve CIA ve diger birimlerin kirli trafiklerde bu parayı kullanması gibi noktalar bana gizem geliyor tabi size gelmemiş olabilir
Ayrıca Bitcoin'i kim buldu daha yeni yeni ortaya çıktı yada asıl bulanlar bir kişiye yükledi bu işi gayet güzel bir muamma gibi geldi bana

Hocam ayrıca şimdi yazıyı tekrar düzenledim toplamda başlık dahil 4 kez gizemli kelimesi geçiyormuş birini sildim şimdi tüm yazıda 3 kez geçiyor teşekkürler
cthax

kişi bu mesajı beğendi.

cineasya cineasya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / K
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad P** K**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 18 / 35
  • Ticaret 3, (%100)
güzel bir paylasim ..bilgilendirdiginiz icin tesekkurler.
koz4

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)

cineasya adlı üyeden alıntı

güzel bir paylasim ..bilgilendirdiginiz icin tesekkurler.

Teşekkürler hocam

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al