wmaraci reklam
lidertakipci

Bu Site Ne Kadar Eder?

5 Mesajlar 1.094 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Cry Cry http://www.kolbozuk.net Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 870
  • Beğeniler 58 / 170
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar. İmzamdaki site ne kadar eder? Günlük 80-90 tekili var. Alexa 1.700.000. Sitenin scriptini falan editledim. Metin2 scriptinden Minecraft scripti yaptım. Bir de İngilizce sitesi var en.minecraftserver.pro diye. Onunla da ilgilenilirse iyi yerlere gelebilir. Site 9 Ağustos'ta açıldı. Bu kadar sürede buralara geldi. Hiç SEO falan da yapmadım. minecraft serverları aramasında 2. sıradayım. Saygılar :confused:

wmaraci
reklam

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Bu site ne kadar eder sorusu için, hosting, web alanı, bandwith, vb. durumları da açıklamak gerek.

Bunların hepsi bulunuyor mu ve site değerine eklenecek mi?

Yoksa sadece domain değerini mi soruyorsunuz?

Sadece domainin değeri 100 - 150 TL eder. Kodlamalarda gerekli çalışmaları yaptıktan sonra.

Örneğin, kaynak kodlarınıza baktım, başlığınız çok uzun ve hiç bir şekilde "h" tagı kullanmamışsınız. h1 tagını ise yanlış yerde kullanıyorsunuz, sadece başlığınızda kullanmalısınız, sizinse başlığınızda böyle bir şey yok, alt başlıklarda var. Başlıkta h1, Sekmelerde h2, Alt başlıklarda h3 tagı ve içerik başlıklarında h4 tagı kullanmalısınız.

Görsellerde alt etiketi, genişlik - Yükseklik değerleri yok.

Meta taglar uygun değil, başlığınızın uzunluğu ve meta taglarla beraber uygunsuzluğu sebebiyle her an sandbox tehlikesi ile karşı karşıyasınız.

Başlıklarınızda ve meta taglarınızda objektif ifadeler olmalıdır. Sitenizi, hizmetinizi övücü ifadeler uygunsuzdur.

Bunları düzeltmenizi tavsiye ederim.

• Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 870
  • Beğeniler 58 / 170
  • Ticaret 5, (%100)

erkolay adlı üyeden alıntı

Bu site ne kadar eder sorusu için, hosting, web alanı, bandwith, vb. durumları da açıklamak gerek.

Bunların hepsi bulunuyor mu ve site değerine eklenecek mi?

Yoksa sadece domain değerini mi soruyorsunuz?

Sadece domainin değeri 100 - 150 TL eder. Kodlamalarda gerekli çalışmaları yaptıktan sonra.

Örneğin, kaynak kodlarınıza baktım, başlığınız çok uzun ve hiç bir şekilde "h" tagı kullanmamışsınız. h1 tagını ise yanlış yerde kullanıyorsunuz, sadece başlığınızda kullanmalısınız, sizinse başlığınızda böyle bir şey yok, alt başlıklarda var. Başlıkta h1, Sekmelerde h2, Alt başlıklarda h3 tagı ve içerik başlıklarında h4 tagı kullanmalısınız.

Görsellerde alt etiketi, genişlik - Yükseklik değerleri yok.

Meta taglar uygun değil, başlığınızın uzunluğu ve meta taglarla beraber uygunsuzluğu sebebiyle her an sandbox tehlikesi ile karşı karşıyasınız.

Başlıklarınızda ve meta taglarınızda objektif ifadeler olmalıdır. Sitenizi, hizmetinizi övücü ifadeler uygunsuzdur.

Bunları düzeltmenizi tavsiye ederim.

Keşke scripti ben yazsaydım, script benim tarafımdan yazılmadı. Ancak yine de düzeltmeye çalışırım dediğiniz yerleri. Dediğim gibi, sadece editledim. Sitenin yedekleri verilecek domainle birlikte, hosting dahil değil. Site şu haliyle çok fazla bir alan istemiyor zaten. Eğer domain dediğiniz kadar ederse bu çok iyi bir rakam. Ben en fazla 50-60 TL eder sanıyordum.

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Bahsettiğim düzenlemeri yaparsanız, ihtiyacı olan biri için, 100- 150 TL eder. Alacak olan kişi, kendisi sıfırdan kursa, daha fazla harcayabilir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 870
  • Beğeniler 58 / 170
  • Ticaret 5, (%100)
Konu günceldir arkadaşlar diğer fikirleri de almak isterim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al