wmaraci reklam

Bu soruya Ne Cevap Verilir?

17 Mesajlar 2.203 Okunma
wmaraci reklam

teknolojikforum teknolojikforum AdSense Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 451
  • Beğeniler 169 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
Son patlama olaylarından sonra kardeşimden ilginç bir soru duydum. Yine televizyonun karşısındaydı ve ders çalışması gerektiğini ifade ettiğimde bana:

''Geleceğim hakkında şüpheliyim, ya savaş çıkarda çalıştıklarım boşuna giderse'' diye sitemde bulundu. Bende tabii ki bu duruma verecek cevabım olmadığı için cevap veremedim. Sen yine de çalış gibi bir cümle kursam onun motive olmayacağını biliyorum. Sizce nasıl düşünmesini sağlamalıyım ki bu konular hakkında geleceğe daha olumlu bakabilsin?

Herkesin görüşlerini merak ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim :)

wmaraci
reklam

tayfur tayfur Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad T** C**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 38 / 29
  • Ticaret 7, (%100)
bariş icin çalısmalısın vs hocam :)

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Geleceğim hakkında şüpheliyim, ya yarın ölürsem ve şimdiki yazdığım kodlar boşa giderse.

Tabi ki yukarıda düşünce yanlış. Siz de kardeşinize şu soruyu sorun; ya savaş çıkmazsa ve çalışmadığı için bir baltaya sap olamazsa? Tabi burada karşımızda bir çocuk olduğu için biz ne cevap versek de aksini iddia etme potansiyeli yüksek. :) (Lise öğrencisiymiş, pek de çocuk sayılmaz. :D )
Sungmert UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 451
  • Beğeniler 169 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
isousluer lise öğrencisinin bunu düşüneceğini sanmıyorum hocam. Ölüm aklına gelmiyor bile maalesef. Şuan bunu mahana ediyor ve çalışma şevkini kırdığının farkındayım. tayfur bizimki mütevazi. Dünyayı kurtarmak gibi hedefleri yok :)

wmaraci
wmaraci

ChesterFiel ChesterFiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Teknikeri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 86 / 274
  • Ticaret 7, (%100)
o da diyecekki ya savaş çıkarsa. Çocukluğunu yaşa de boşversin. Orasını ben düşünürüm de
teknolojikforum

kişi bu mesajı beğendi.

TRomantik TRomantik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek EmpowerSP
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 119 / 188
  • Ticaret 21, (%100)
Günümüz savaşları zaten ilim ve bilimle olmakta. Bir savaştan galip gelebilmek için ilime ve bilime sahip olmak gerektiğini vurgulayın.
Savaş çıkabilir, savaş her zaman çıkabilir, kimse yarınından emin değil. Ben sen o ya da ötekiler, hiç birimiz emin değiliz fakat bu bizi amaçsız ve gayesiz yapamaz.
Bu onlarca yıl öncede aynıydı. Geçmiş zamanda kardeşin gibi düşünenler şuan o savaşı kaybedenler.
Bunu ona göster, olası bir savaşta kazanmak mı kaybetmek mi sorusunu sor verdiği cevabın üzerine ona karşı herhangi bir yorumda bulunma.
isousluer teknolojikforum OzanP

kişi bu mesajı beğendi.

EmpowerSP.Com | Ahrefs & SemRush & Moz & Majestic ve daha fazla araç TEK FİYATA: 120TL

• Üyelik 15.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 451
  • Beğeniler 169 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
TRomantik sanırım bu sorun için en iyi cevaplardan biri bu olur hocam. Bu yazınızı özellikle göstereceğim kardeşime.
TRomantik

kişi bu mesajı beğendi.

OzanP OzanP WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek WM
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** P**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 215 / 100
  • Ticaret 9, (%100)

TRomantik adlı üyeden alıntı

Günümüz savaşları zaten ilim ve bilimle olmakta. Bir savaştan galip gelebilmek için ilime ve bilime sahip olmak gerektiğini vurgulayın.
Savaş çıkabilir, savaş her zaman çıkabilir, kimse yarınından emin değil. Ben sen o ya da ötekiler, hiç birimiz emin değiliz fakat bu bizi amaçsız ve gayesiz yapamaz.
Bu onlarca yıl öncede aynıydı. Geçmiş zamanda kardeşin gibi düşünenler şuan o savaşı kaybedenler.
Bunu ona göster, olası bir savaşta kazanmak mı kaybetmek mi sorusunu sor verdiği cevabın üzerine ona karşı herhangi bir yorumda bulunma.

Kesinlikle imzamı atarım altına. İlave de yapmak isterim. Mustafa Kemal'in tüm öğrencilik yıllarında savaşlar vardı Osmanlı'nın birçok yerinde. Mustafa Kemal, "Ya savaşta ölürsem?" diyerek çalışmayı-okumayı bırakmadı. Aksine "yurtta sulh, cihanda sulh" sağlamak için çalıştı. Ve çalışmaları, boşa gitmedi. Kardeşinize Mustafa Kemal örneğini de verebilirsiniz. :)
teknolojikforum

kişi bu mesajı beğendi.

ingilizceogrenmeliyim.com

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Eğer lise öğrencisiyse, bu tür şeylerin, hatta daha kötü durumların hemen hemen her dönemde her zaman yaşandığını söyleyin. Tarihten örnekler gösterin ki örnekleri, insanların korkudan sokağa çıkamadıkları zamanlar olmuştur.

Ha birde en önemlisi, bu ülkede savaş çıkarsa tam olarak her şeyimizi kaybetmemiz(dünya çapında olursa) 50 yıl kadar sürer. Ha sonra kaybedersek şayet, bizim mağlup olduğumuz ülke veya ülkelerin kendilerini toplamalası da bir 50 yıl sürer. Yani o zamana kadar büyük adam olmak gerekir:)

Son olarak şu güzel söz var: "Yarın ölecekmiş gibi yaşayın, hiç ölmeyecekmiş gibi öğrenin, çalışın" Bu sözü biliyorum yabancı bir isim söylemiş ama hatırlayamadım.
Birde buna çok yakın bir söz biliyorum şuanda baktım tam olarak o ise aşağıdaki gibi.

“Kendini hiç ölmeyecek zanneden kişinin çalışması gibi (dünya için) çalış, yarın öleceğini zanneden kişinin korkması gibi (günahlardan) kork." (Münavi. Feyzü’l-Kadir, II/12; Kenzü’l-Ummal, III/40, hn: 5379)
Inal

kişi bu mesajı beğendi.

voltnar voltnar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 53 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
insan eğer ahiret için çalışırsa farketmez sevaplar kaybolmaz bu dünya zaten bitecek milyarlarında olsa
Akademig TekilCPM

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al