wmaraci reklam
lidertakipci

Bu Ülkeden Gitmek İstiyorum Önerisi Olan Varmı

6 Mesajlar 964 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

HicKimse HicKimse Hatırlamak Direnmektir! Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Havacı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 9 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
İyi geceler, bazı sebeplerden dolayı bu ülkeden gitmek istiyorum yurtdışı deneyimi olan yada yurtdışında yaşayan arkadaşlar gitmem için nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında yorum yapabilirler mi ? Çok paramın olmadığını ve ingilizce bildiğimi göz önüne alarak yapıcı fikirler alabilirsem memnun olurum.

wmaraci
reklam

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
Emin ol 1 yıl sonra ağlaya ağlaya dönersin geri. Vatan toprağının yerini hiçbir yer tutmaz emin olabilirsin.

Aykuru Aykuru WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İnsan Kaynakları
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 17 / 31
  • Ticaret 15, (%100)
Öncelikle maddi durumunuzun orta seviyede olduğunu düşünerek birçoğu seçeneği es geçerek ve en uygun imkânlarda önerilerde bulunacağımı belirtiyim. Vize ve passaport işlemleri için de bir bahaneniz olmalı ve gittiğinizde de geçim kaynağınızın olması gerektiği düşünülerek en azından pişman olmadan Türkiye'ye dönmeniz için kendimce tavsiyelerde bulunacağım.

Lise diplomanız varsa çok ucuz fiyatlarda shengen üniversitelerini araştırın.
Tecrübe ve tavsiye olarak: Odessa Üniversitesi(Ukrayna) Senelik Türkiye'deki vereceğiniz eğitim ücretlerinden çok daha azını ödeyerek dilediğiniz bölümü seçerek Mavi diploma ile Türkiye denkliği olan bölümlerde rahatça okursunuz aynı zamanda yıllık paso (akbil gibi), sağlık ve yurt ücretleriniz toplu olarak aracı firma ile ayarlanır. Yıllık 600$ gibi bir ücretle özel yurtta kalırsınız. İlk sene hazırlık okuduğunuz için okul fiyatı 1800$ gibi çok düşük ücretlerde. Toplamda tüm yaşam ücretleriniz 4000 $ gibi bir fiyata geliyor. (Kıt kanaat)

Farkettiyseniz bu bile para ama kafanıza göre ben taçımı tarağımı toplayıp yurttışına gidicem dediğinizde öyle hemen vizenizin çıkartılacağını düşünmeyin. En sağlam bahanenizde eğitim olacaktır. Ve yarın öbürgün pişman olup dara düştüğünüzde de en azından bir okulda eğitim görüyor olacaksınız. Size verebileceğim en güzel tavsiye bu çünkü Avrupa'da çalışmak için bile belgelere ihtiyacınız var. Orada işçi olmak Türkiye'de iş kurmak kadar meşakatli bir iş olacak sizin için.

Daha öncesinde İsviçre'de çalışmaya ve hayatını idame ettirmeye giden arkadaşım oldu ancak akrabaları vesilesiyle ve biraz da para harcayarak geçici oturma izni ve çalışma ruhsatı sahibi olmuştu. Ve şu an pişman bir şekilde geri döndü.

Aracı firmayla hiçbir alakam ve ya ortak yaptığım bir iş çalışması yoktur reklam olarak algılanmasın diye isimlerini paylaşmayacağım özel mesaj atarsanız direk sizi iletişime geçirecek facebook kanalını sağlayabilirim.

HicKimse HicKimse Hatırlamak Direnmektir! Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Havacı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 9 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

Aykuru adlı üyeden alıntı

Öncelikle maddi durumunuzun orta seviyede olduğunu düşünerek birçoğu seçeneği es geçerek ve en uygun imkânlarda önerilerde bulunacağımı belirtiyim. Vize ve passaport işlemleri için de bir bahaneniz olmalı ve gittiğinizde de geçim kaynağınızın olması gerektiği düşünülerek en azından pişman olmadan Türkiye'ye dönmeniz için kendimce tavsiyelerde bulunacağım.

Tecrübe ve tavsiye olarak: Odessa Üniversitesi(Ukrayna) Senelik Türkiye'deki vereceğiniz eğitim ücretlerinden çok daha azını ödeyerek dilediğiniz bölümü seçerek Mavi diploma ile Türkiye denkliği olan bölümlerde rahatça okursunuz aynı zamanda yıllık paso (akbil gibi), sağlık ve yurt ücretleriniz toplu olarak aracı firma ile ayarlanır. Yıllık 600$ gibi bir ücretle özel yurtta kalırsınız. İlk sene hazırlık okuduğunuz için okul fiyatı 1800$ gibi çok düşük ücretlerde. topladığınız tüm yaşam ücretleriniz 3000 $ gibi bir fiyata geliyor.

Farkettiyseniz bu bile para ama kafanıza göre ben taçımı tarağımı toplayıp yurttışına gidicem dediğinizde öyle hemen vizenizin çıkartılacağını düşünmeyin. En sağlam bahanenizde eğitim olacaktır. Ve yarın öbürgün pişman olup dara düştüğünüzde de en azından bir okulda eğitim görüyor olacaksınız. Size verebileceğim en güzel tavsiye bu çünkü Avrupa'da çalışmak için bile belgelere ihtiyacınız var. Orada işçi olmak Türkiye'de iş kurmak kadar meşakatli bir iş olacak sizin için.

Daha öncesinde İsviçre'de çalışmaya ve hayatını idame ettirmeye giden arkadaşım oldu ancak akrabaları vesilesiyle ve biraz da para harcayarak geçici oturma izni ve çalışma ruhsatı sahibi olmuştu.

Aracı firmayla hiçbir alakam ve ya ortak yaptığım bir iş çalışması yoktur reklam olarak algılanmasın diye isimlerini paylaşmayacağım özel mesaj atarsanız direk sizi iletişime geçirecek facebook kanalını sağlayabilirim.

Teşekkürler yorumun için üniversite mezunuyum, uzun yıllar Türkiye'de otellerde çalıştım askerden geleli 7-8 ay oldu iş konusunda istikrar sağlayamadım.İlk etapta vizesiz gidilen ülkeleri denemek istiyorum, şu aralar balkan ülkerini inceliyorum. Yaşam standartları pahalılık oranları vs. Farklı sektörlerde de çalıştım restaurant, aşçılık vs. bu işler elimden gelmekte gittiğim ülkede iş bulma konusunda sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum ki acil durum için yanımda para bulunduracağım. Gezmeyi kamp yapmayı seven biriyim, ucuz konaklama az parayla hayatta kalma tecrübem var. Tesadüfen gençttur diye bir şirketi farkettim farklı ülkelerde 1 aylık gönüllü kamp işleri sağlıyorlar deneyim açısından o şirketle bu işlerde denenebilir. Otelde beraber çalıştığım arkadaşımda yakında istifasını verecek Ölüdeniz'den başlayacak gezi ve çalışma maceramızı da başlatmış olacağız. Günlük yevmiye ile para biriktirip uzun soluklu bir gezinin ardından gittiğimiz ülkeyi beğenirsek orda yaşama koşullarını araştıracağız. Biriktirebildiğimiz paraya göre eğer yetecekse ilk tercihimiz Tayland olacak, eğer fazla biriktirememiş isek, balkan ülkeri turuna çıkacağız, Karadağ, Makedonya, ;Arnavutluk, Bosna-Hersek vs.

wmaraci
wmaraci

OmerFaruuk OmerFaruuk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 64 / 67
  • Ticaret 38, (%100)

Aykuru adlı üyeden alıntı

Tecrübe ve tavsiye olarak: Odessa Üniversitesi(Ukrayna) Senelik Türkiye'deki vereceğiniz eğitim ücretlerinden çok daha azını ödeyerek dilediğiniz bölümü seçerek Mavi diploma ile Türkiye denkliği olan bölümlerde rahatça okursunuz aynı zamanda yıllık paso (akbil gibi), sağlık ve yurt ücretleriniz toplu olarak aracı firma ile ayarlanır. Yıllık 600$ gibi bir ücretle özel yurtta kalırsınız. İlk sene hazırlık okuduğunuz için okul fiyatı 1800$ gibi çok düşük ücretlerde. Toplamda tüm yaşam ücretleriniz 4000 $ gibi bir fiyata geliyor. (Kıt kanaat)

Daha öncesinde İsviçre'de çalışmaya ve hayatını idame ettirmeye giden arkadaşım oldu ancak akrabaları vesilesiyle ve biraz da para harcayarak geçici oturma izni ve çalışma ruhsatı sahibi olmuştu. Ve şu an pişman bir şekilde geri döndü.

Odessa'da öğrenciyim ben de. Sen de mi burdansın başkan?

Aykuru Aykuru WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İnsan Kaynakları
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 17 / 31
  • Ticaret 15, (%100)
Hayır hocam giden arkadaşlarımız var. 4-5 yıl öncesi benim de böyle bir planım olduğunda kapsamlı bir araştırma yapıp ne gerekiyorsa her ayrıntısını gidenlerle iletişime geçip konuşup bilgi sahibi olmuştum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al