wmaraci reklam

Ciddi trafik cezası

31 Mesajlar 3.950 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

NOES NOES Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Tasarım - Grafik
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 7 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Browland Benim ehliyetim olmayabilir ehliyetin yok ve bi kadın aşırı derece de hasta oğlu araba kullanmayı bilmiyor acilen hastaneye yetiştirilmesi gerekiyor ne yaparsın?

wmaraci
reklam

• Üyelik 15.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 7 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Browland hem cezamı ödemeyecek değilim ödeyeceğim ailemden sadece annemin haberi var ve ben babamın duymasını istemiyorum bilmem anlatabildim mi ?

batuhan54 batuhan54 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Kimyacı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 24 / 36
  • Ticaret 11, (%100)
NOES kardeşim verdi dairesine git cezanı taksite böldür vergi daireleri taksit yapıyor ama 1500 den değil 2018 TL den taksit yaparlar hatırladığım kadarıyla 12 aya kadar taksit oluyor Bi şansını öyle dene harçlıklarından artırır bişeyler yapar para kazanır aydan aya yavaş yavaş ödersin ama 1 hafta içinde git ceza yazıldıktan sonra yoksa taksit yapılmıyor hemen gidip benim bunu ödiyecek maddi gücüm yok taksit yapılmasını istiyorum diyince mecbur yapıyorlar çünkü borcun şahısa değil devlete.

• Üyelik 15.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 7 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Anladım abi hafta sonları kapalı diye biliyorum ben ama yine de bi gidip bakıcam bilgin ve yardımın için çok teşekkür ederim :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Etiketleyen arkadaşlar,

Konu sahibinin yaptığı hiç bir suretle hafife alınacak mevzu değil. Kişi çocuk yaşta öğreniyormuş, herkes yapmış yok öyle birşey. Bizim ailede 30 yıldır araba var. 3 kardeşiz hiç birimiz ehliyet alana kadar babamızın ya da başkasının arabasını kullanmadık. İlk aracı sürücü kursunda kullandım, ilk trafiğe "kendi" aracımla çıktım. İşte patronum arabayı teslim etse de " emanet araba kullanmam" diye reddettim. 12 yıllık ehliyetim var, bu güne kadar babamın arabasının kontağını çalıştırmadım. 2014 yılında kendi arabamı alınca kullandım ve kullanıyorum. Benim olmayan aracın huyunu suyunu bilmem. Kaza yaparım iki türlü zarar.

Bu tür davranışlara olumlu yaklaşmak bile "yanlış örnek"

Konuyu açan arkadaş, acil durumda özellikle aracım olsa da kullanmam. Bu sefer hem kendi hayatımı hem hasta yakınımın hayatını tehlikeye atarım. Çağırırım bir şöför o götürür.

Pirim vermeyin böyle durumlara, sonra üzülen siz olursunuz.

• Üyelik 26.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Kimyacı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 24 / 36
  • Ticaret 11, (%100)
NOES bugun cuma saat şuan 3 devlet dairesi saat 5 e kadar açık olur ona göre git aksatma

• Üyelik 26.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Kimyacı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 24 / 36
  • Ticaret 11, (%100)
Browland bu kötü örnek olmak değil burda hiç kimse " Aferin iyiki ehliyetsiz sürüyorsun" gibi vb. Konuşmuyor. Bildiğiniz üzere olmuşla ölmüşe çare yok burda bu kardeşimiz için bişey diceksek bunu nasıl atlatabilir nasıl öneride bulunuruz diye konuşmak lazım zaten o da cezayı yiyince yaptığının ne kadar kötü bişey olduğunu anlamıştır 2 bin TL para yabana atılacak bir para değil,

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Yapılan bir suçun cezasını hafifletmeye, kolay yoldan gidemesine çalışmak, suçu işleyeni cesaretlendirir. Yarın parasını öder, yine ehliyetsiz araç kullanır. Bakarsın ki ya kaza yapmış kendisi ölmüş, ya da başkasının ölümüne sebep olmuş.

Konuyu açan arkadaş, durumu ailesine söylemeli (polis neden çağırmadı hayret!) Tekrardan kesinlikle yapmamalı böyle bir davranışı. Yazık değil mi gen yaşta ölse. Ailesi üzülmeyecek mi?

Konu sahibi arkadaş kendisini ilgilendiren bir şey yapmamış, tüm çevresini ilgilendiren davranışta bulunmuş. Böyle gençlere destek olmak değil, tekrar yapmamasını sağlamak gerekli.

2k para değil giden canların yanında...

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
2.000 TL çok az bir para bu konuda. Can para ile ölçülebilir mi? Bugün bir şey olmadı diye başka zaman olmayacak anlamına gelmez.

Mesela Kanada da ehliyet kemeri takmamanın cezası 200 dolar. Kişi başına :)

Otobanda 120 km hız sınırını aşan araca 15.000 dolar ceza var mesela. Ehliyetsiz zaten kimse araç kullanamaz, yemez çünkü :)

Burada da cezalar ağır olsa en azından bu tarz bilinçsizce durumlar yaşanmaz, kazalar biraz olsun azalır diye düşünüyorum.

Şimdi çocuk bir cahillik yapmış, üzerine gitmeyelim demek maalesef onu cesaretlendirmek olacaktır.

Faizi ile zorlanarak ödesin ki bir daha böyle bir şey yapmaya cesaret edemesin. Ediyorsa da aklından zoru var demektir zaten.
ahotus

kişi bu mesajı beğendi.

BHA BHA bhamedya.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Aşçı, Makale Yazarı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 460 / 460
  • Ticaret 20, (%100)

NOES adlı üyeden alıntı

Browland Benim ehliyetim olmayabilir ehliyetin yok ve bi kadın aşırı derece de hasta oğlu araba kullanmayı bilmiyor acilen hastaneye yetiştirilmesi gerekiyor ne yaparsın?

Söyle ödesinler kardeşim sonuç olarak kendin için değil ya.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al