wmaraci reklam

Çinden toplu ürün getirme hakkında

9 Mesajlar 2.548 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mutlux mutlux WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 1231
  • Beğeniler 303 / 212
  • Ticaret 40, (%100)
İyi akşamlar arkadaşlar çinden kolye ve bilelik üzerine alım yapmayı düşünüyoruz kafamıza takılan sorular var bu soruları yanıtlayabilecek arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim daha önce bu işi yapan kişiler varsa + ları ve - leri nelerdir.

1) En az 1000 tl lik ürün alacağımızdan ve adetli alacağımızdan kesin olarak gümrüğe takılacaktır gümrüğe takılan malllar nasıl alınır masrafları nelerdir firma olmak şartmıdır.

2)1000 tl lik ürün korgo ücretsiz olarak aldığımızdA bize gümrükten kaç para vergi çıkar tüm masraflar dahil

şimdiden tüm cevaplar için teşekkürler

wmaraci
reklam

Yusuf Yusuf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 36 / 177
  • Ticaret 30, (%100)
1000 TL lik ürün yüzde yüz gümrüğe takılacaktır bunu geçelim,toplu halde alındığı için size gümrükte ekstra ücretler çıkaracaktır.Buda hemen hemen aynı fiyata gelmesi demek.
Unutmayın yurtdışından alışveriş yapıyor iseniz ve güvenli ödeme yöntemi kullanmıyorsanız yurtdışından alışveriş biraz kumar işidir :)
brknt mutlux

kişi bu mesajı beğendi.

Yakında

brknt brknt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 120 / 29
  • Ticaret 25, (%100)
Hocam daha önce öyle bir işlem gerçekleştirmedim fakat gümrük mevzuatı ve kaçakçılığı önleme derslerinden hatırladığım kadarıyla anlatayım.

Mevzuata göre belli sınırları var dediğiniz gibi takılacaktır. Yanınızda getiriyor olsanız bile ülkeye sokacağınız eşyanın 400 euro kadar sınırı vardı. Sonrasında mallar kaçakçılığı önlemek için gümrükte takılır ve beyanname düzenleyip vergilerini ödemek zorunda olursunuz. Dışarıdan size gönderilen eşyanın sınırı ise daha da düşük.

Kısacası katekullisini bilmem ama vergisini ödemek zorundasınız. Gerekli beyannameyi hazırlayıp vergilerini ödeyip malı çekebilirsiniz. Vergileri de malın tanımına göre değişir. Gümrük vergisi + kdv + damga vergisi gibi vergiler eklenir.

Hata ya da yanlış olabilir yine de araştırın.

---- düzeltme ----

Sınır 430 euro, ki 400 euro bile olsa TL'ye vurunca vergisiz getirtebiliryorsunuz. Yani araştırmaya devam edin sorunsuz olabilme ihtimali var. :)

Gümrük mevzuatını inceleyebilirsiniz gerekli anahtar kelimeleri kullanarak aratın. "Kargo" vs.

halilozcevik halilozcevik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Genel Müdür
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 233 / 60
  • Ticaret 20, (%100)
gümrüğe takılmaması için limitin 430 euro olduguna emin misiniz ? Ben 75 € üstü vergiye tabi diye biliyorum
mutlux

kişi bu mesajı beğendi.

www.kadinsalyasam.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 11.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 1231
  • Beğeniler 303 / 212
  • Ticaret 40, (%100)
benim araştırmalarıma göre yılda 5 kez 2 ayda bir 75 euro getirebilme hakkımız var ama toplu alımlarda mantıklı bir cevap bulamadım çinde fiyatı alacağım ürünün yaklaşık 4,5 tl türkiye satışı yaklaşık 17 tl şimdi vergiler ve ek masraflar dahilinde 4.5 tl olan ürün 17 tl ye kadar çıkarmı ve ben bu gümrüğe takılan ürün için malı almam için firma olmam gerekir mi vergisini elbet ödeyeceğiz onda bir sorun yok

Ek Olarak: alışveriş yapmayı düşündüğümüz site güvenilirdir ve belli miktarlarda ücretsi kargo yapmaktadır

zeynelboyan zeynelboyan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** B**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 11 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba ;
Çinde ve istanbul perpa ticaret merkezinde ofisi bulunan resmi ve güvenilir referanslı bir şirketiz Çin’den ithalat yapmayı düşünen kişilere ve şirketlere çözüm ortaklığı sunuyoruz.
Saygılarımızla

http://www.btm-global.com/
mutlux

kişi bu mesajı beğendi.

EmirTAS EmirTAS Yazarım! Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazar, çizer, biçer!
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 661
  • Beğeniler 24 / 189
  • Ticaret 8, (%100)
Takip ettiğim bir youtuber " YURT DIŞINDAN ÜRÜN GETİRME " adı altında bir vlog yayınlamıştı.
Bu vlog çok yararlı olacaktır.
mutlux

kişi bu mesajı beğendi.

Gökten deniz yağsa, aramızdan su sızmamalı.

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Ben 400 TL tutarında bir ürün almıştım Hong Kongdan, herhangi bir sorun olmadı gümrük konusunda. Şans işi biraz.
mutlux

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 1231
  • Beğeniler 303 / 212
  • Ticaret 40, (%100)

zeynelboyan adlı üyeden alıntı

Merhaba ;
Çinde ve istanbul perpa ticaret merkezinde ofisi bulunan resmi ve güvenilir referanslı bir şirketiz Çin’den ithalat yapmayı düşünen kişilere ve şirketlere çözüm ortaklığı sunuyoruz.
Saygılarımızla

http://www.btm-global.com/

EmirTAŞ adlı üyeden alıntı

Takip ettiğim bir youtuber " YURT DIŞINDAN ÜRÜN GETİRME " adı altında bir vlog yayınlamıştı.
Bu vlog çok yararlı olacaktır.

cgrclk adlı üyeden alıntı

Ben 400 TL tutarında bir ürün almıştım Hong Kongdan, herhangi bir sorun olmadı gümrük konusunda. Şans işi biraz.

Degerli cevaplarınız için teşekkür ederim fakat çok eski bir konuydu fakat yinede birilerin işine yarayacaktır iyi aksamlar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al