lostyazilim

Dayanamıyorum

24 Mesajlar 3.168 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Fatihaydin Fatihaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kalite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 125 / 144
  • Ticaret 1, (%100)
Atatürk bu ülkenin başında olmasa Anaları diğer ülkelerin askerlerine dansözlük yapıyordu.Böyle namkörlere çok fazla iyilik yapmış Ulu Önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mehmeter46 mehmeter46 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 40 / 107
  • Ticaret 1, (%100)
Ulkenin durumu ne olursa olsun,kisisel fikirler ve zihin yapisi ne olursa olsun şeriat gelmelidir.Bu bozukluğu duzeltecek düzen seriattir.

Her şeyden önce şeriatı koyan Allah’tır. Bir diğer ifadeyle, dini gönderen ve dinin sahibi Allah’tır. Onun için Allah’a “Şârii Hakiki/gerçek şeriat koyucu” denir.Dolayısıyla şeriatı istemiyorum demek bir musluman icin cok yanlış bir ifadedir
samdilli TekilCPM

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

mehmeter46 adlı üyeden alıntı

Ulkenin durumu ne olursa olsun,kisisel fikirler ve zihin yapisi ne olursa olsun şeriat gelmelidir.Bu bozukluğu duzeltecek düzen seriattir.

Her şeyden önce şeriatı koyan Allah’tır. Bir diğer ifadeyle, dini gönderen ve dinin sahibi Allah’tır. Onun için Allah’a “Şârii Hakiki/gerçek şeriat koyucu” denir.Dolayısıyla şeriatı istemiyorum demek bir musluman icin cok yanlış bir ifadedir

Suud da,İran da kafasına göre muhalifleri idam ettirip allahın hükmüne karşı mı geliyorsunuz biz sadece aracıyız diyor aradan sıyrılıyor. Daha sözde de olsa ağır aksak da olsa demokrasi de bile muhalifleri içeri atan herifler şeriat gücünü ele geçirince neler yapar ?

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 40 / 107
  • Ticaret 1, (%100)
LikeSend hocam o ülkelerin yonetiminin adi seriat ruhu,özü şeriat değil. ben gercek şeriat tan bahsediyorum. Peygamber efendimizin yaşadığı ve 4 halife doneminin oldugu devirde islam devleti seriat ile yonetilmistir.

ben zaten r sahsi a sahsi seriat getirsin dusuncesinde değilim. ama gercek seriati istemek de dini olarak zorundayim

wmaraci
wmaraci

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
15 Temmuz sonrasında bu konudaki görüşüm değiştiği için editliyorum.

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 40 / 107
  • Ticaret 1, (%100)
mavialev1 Adlı Üyeden Alıntı
admin Ülkemizin yönetim biçimi Cumhuriyet'i karalayan ve şeriat isteyen soyu bozuklar var. İşlem yapmayacakmısınız?

Bu mesajı ben de @admin e şikayet etmek istiyorum.Arkadaşın profiline girip ettiği tüm hakaretleri görebilirsiniz.Bu forumda herkesin pervasızca hakaret edemeyeceğini biliyorum ve arkadaşın cezalandırılmasını istiyorum.
TekilCPM

kişi bu mesajı beğendi.

Emre Emre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** V**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 40 / 35
  • Ticaret 2, (%100)
mehmeter46 admin

mehmeter46 aldı arap beni şikayet edicekmiş. Ona anayasamızı ve wmaracı forumunun kurallarını hatırlatmak isterim.

Anayasanın ilk 3 Maddesi:

Madde 1- Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

Madde 2- Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.

Madde 3- Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Millî marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır.

WmAracı Genel forum kuralları Madde 2 ve 3 :

2- T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen yazılar forumda paylaşılamaz.

3- Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerlerine ve büyük önderimiz Atatürk'e yönelik karalayıcı ve aşağılayıcı mesajlar yazmak kesinlikle yasaktır ve WM Aracı'nda yeri yoktur.

Şimdi mehmeter46 gibi ulusumuzu parçalamak isteyen arapları bu forumda tutmak doğrumudur? Hiç olmadı yazdığı hain mesajlar silinemezmi? Kendisinin forumdaki önceki mesalarına bakarsak foruma hiçbirşey katmadığını görebiliriz. Biz diyoruz bu şeriat isteyen, ülkemizi bölmek isteyen aşırı dincilerin boş insanlar olduğunu. 26 yaşına gelmiş hala okuyor.

Fatihaydin Fatihaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kalite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 125 / 144
  • Ticaret 1, (%100)
Dünya yuvarlak Ozon delik Toplumun % belli bi kısmından ne bekliyon :))

TekilCPM TekilCPM Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 116 / 67
  • Ticaret 2, (%100)
LikeSend Kardeşim bu işlere Suud ile İran'ı örnek göstererek bir yere varılmaz. Örnek istenirse Osmanlı'dır örnek 4Halife'dir örnek. Yazdığın yazılar gerçekten uzundu ama yinede okudum :)

Arkadaşlar fikrime muhalif arkadaşların ne alçalabildiğini görmüş olduk. Kimi anneden girmiş, namussuz demiş, cahil demiş, arap demiş ırkçılık yapmış, demiş te demiş.

Mustafa Kemal'e hakaret edemeyiz zaten çünkü kanunlarla sabit.
Ama ne Peygamber, ne ALLAH için böyle bir kanun mevcut mu ?

Osmanlı Şeriat ile Yönetildi de müslüman olmayan kimse dinini yaşayamadı mı ?
Gayri müslimlerin bile Osmanlı zamanında önceki kendi ülkelerinden daha yaşadığı ap açık ortadadır.

Çok sevdiğiniz M.K'in sözünden başlayalım "Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir."
O zaman millet ŞERİAT isterse Şeriat gelecektir. Öyle değil mi ?

Aşrı müslüman yada Radikal müslüman kavramlarının kimler tarafından çıkarıldığını bilmiyorum.
Ama düşünce bakımından müslüman ayırt edilmez. İbadet olarak belki tamam ama İmanın 6 esası bellidir. Ve Müslüman Kur'an'a iman etmek zorundadır."Sonra emirden bir şerîat üzere seni me'mur kıldık, onun için sen o şerîate ittiba' eyle de ılmi olmıyanların hevalarına uyma"Casiye 18(Ayet)

Şeriat'ı insanlar çok baskıcı olarak görüyorlar çünkü bilmiyorlar. Bende çok biliyor değilim. Ama şunu biliyorum ki Adalat ancak Şeriat(ALLAH'ın kanunları) ile sağlanır.

Bir şeylerin(yanlış şeylerin) meşrulaşması o yanlışların üstünü örtmez. Daha dün öpüşme sahnelerinde kanal değiştiren millet öpüşme sahnesi olmayan kanal, film, dizi bulamıyor.
Peki tayt bu ülkede ne zaman moda oldu ? Bu soru sorulunca kimse kimsenin ne giyeceğine karışamaz diyor. Ya Şapka giymeyen dedelerimiz öldürüldü adamların haberi yok.

%97'si müslüman bir ülke'de sokağa caddeye bir müslüman çıkınca başını yerden kaldıramaması özgürlük mü ? Afedersiniz tecavüzün cezası hapis mi yada paran varsa 5 sene sonra berat mı olması mı adalet ? Tabi bu bir namus meselesidir olmayanlar anlayamaz.

Din ve Devlet işlerini birbirinden ayırmak demek Haşa, ALLAH'a sen dünya işlerine karışma demektir.

Bu konu okuyan tüm forum üyeleri arkadaşlardan ricam ALLAH'ın kanunlarının ne kadar adaletli ve yerinde olduğunu anlamaları için araştırma yapmalarını istiyorum. Çünkü insanlar bilmeden yargılamayı çok seviyorlar.

Yazım biraz uzun oldu k.bakmayın Hakkınızı helal edin.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 40 / 107
  • Ticaret 1, (%100)
Eğer bu dusuncemden dolayi atilacaksam hesabimi silebilirler hocam :)
TekilCPM

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al