freelance iş ilanları

Devlete Güvenip Evlenmeyin

6 Mesajlar 734 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

msaydam msaydam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Kamu Görevlisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 9 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Seçim vaatleri ile 27.03.2015 de 6637 sayılı Torba kanun meclisten geçti. Hepimizin gözü aydın öyle maddeler var ki bütün dertlerimiz son buluyor.

Maddelerden bana göre en dişe dokunanı 12 aydan fazla borcu olan BAĞKUR lu isterse hem borçlarını hem de günleri sildirebilecek. Borcu olan Bağ -Kur ‘lu için seçim öncesi müjde oldu. Öyle ki devletin Genel Sağlık Sigortası kapsamına alıp 2012 den beri sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarından aldığı sağlık primi de Bağ-Kur lu dan talep edilmeyecek. Adalet ve Kalkınma dedin mi böyle olacak….. İşsiz güçsüz 18 yaşın üstündeki herkese TC kimliğine borç kaydedip evine borç kağıdı göndereceksin ve Genel Sağlık Sigortası Primi talep edeceksin. Diğer taraftan İşveren ,şirket ortağı olan toplumun üst katmanı olan kesimin 12 aydan fazla olan borçlarını sileceksin. Bunun içinde aldığı sağlık harcamalarını da talep etmeyeceksin. O kadar adaletli bir ülkeyiz ki öyle kanunlar çıkarıyoruz ki toplumun tamamını kucaklıyoruz.

Çözüm ne derseniz?Genel Sağlık Sigortası olan binlerce kişinin de borçlarını silin .İşsiz iş arayan kişileri neden mahrum ediyorsunuz?Genel Sağlık Sigortası primlerini Nisan 2015 den başlatın.

Yine 6637 sayılı Torba Kanun da bir madde var ki sakın bu maddeye güvenip evlenmeyin. Öyle basında yazılıp çizildiği gibi çeyiz yardımı verip kimse sizi evlendirmiyor. Yasa maddesine göre çeyiz yardımı alabilmeniz için ;

*TC vatandaşı olmanız gerekiyor.

*Bankada TL cinsinden çeyiz hesabı açmanız gerekiyor.

*En az 3 yıl çeyiz hesabında para biriktirmeniz gerekiyor.

*İlk evliliğiniz olması gerekiyor.

*27 yaşını geçmemeniz gerekiyor.

*Hesapta biriken yani sizin her ay yatırıp biriktirdiğiniz paranın %20 sini devlet size ödüyor. Devlet katkısı en fazla 5000 TL olabilir.

Yani özetle öncelikle ilk çeyiz yardımı en erken 3 yıl sonra yapılacak. 3 yıl sonra 27 yaşınızı geçmemeniz gerekiyor.27 yaşına kadar evlendiniz evlendiniz yoksa para da destek de yok. Devlet bile 27 yaş sonrasında yüzünüze bakmıyor. Çeyiz yardımı için bugünden planlama yapmanız gerekiyor.

Gelelim Konut yardımına devletimiz TOKİ de ev yapıp halka veriyoruz demişti. TOKİ den ev almak için girişimde bulunmak için bile en az 100.000 TL paranızın olması gerekiyor.

Seçim öncesi konut hesabı ve devlet katkısı bu torba yasada yine geldi önümüze kondu.Bakın burada ki incelikler de şöyle;

*TC vatandaşı olmanız gerekiyor.

*Alacağınız konut ilk ve tek konut olacak

*Bankada Konut yardımı TL hesap açmanız gerekiyor

*En az 3 yıl bu hesapta para biriktirmeniz halinde biriken paranın %20 si kadarı bu tutarda 15.000 TL yi geçemez. Bu tutarı banka size konut almanız halinde öder.

Gelelim en son önemli maddemize bu maddede en az üç çocuk sahibi olmanız için size verilen teşviktir. Doğum yardımı çocuk yardımı olarak basında yer alan bu yardımı alabilmeniz için;

*TC vatandaşı olmanız,

*Anne ve Baba TC vatandaşı ise anneye ödenir.Anne yabancı ise babaya ödenir.

*İlk çocuk için 300 TL

*İkinci çocuk için 400 TL

*Üçüncü çocuk için 600 TL yardım yapılır.

Bu kanunun yürürlüğe girdiği tarihten sonra doğum yapmanız gerekir.Geçmiş doğumlar için ödeme yapılmıyor.Yani biz daha önce devletimizin sözünü dinleyip 3 çocuk yapmıştık ne oldu bizim doğum yardımları bize ödenmeyecek mi derseniz ne yazık ki ödenmeyecek .Evdeki çocuklara değil yoldaki çocuklar için anneye bir kereye mahsus ödeme yapılacak her ay düzenli bir ödeme gibi de düşünmeyin.

Bana kalırsa devlete güvenip ne evlenin, ne doğum yapın ne de ev alın.Borç yiyen kesesinden yer .Bugün aldığınız kısa vadeli kazançlar gün gelir fitil fitil burnunuzdan gelir.
www.sgkrehberi.com/haber/61608/
Gerilim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Resmen belirli kitleye, onceden bilgilendirme yapılmış ve sonrada ödeme yapılacak deniyor. Iyi gözle bakamıyorum, maalesef. 27 yaş sonrası sanki insanlar günahkar gibi ayırt edilmesi de cabası :) Yani okuduysanız ve yuksek lisans falan da yaptiysaniz kazara sizi sevmiyor devletimiz..

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Hocam ben sizin mantığınızı anlamadım. Amacınız haberi yayınlamak mi yoksa burada farklı bir ortam mi yaratmak istiyorsunuz ?

Evlenmeyin önerisine gelince, evlenen bir kişi devletin ne verdiğine bakmaz kendi bütçesine bakar. Şahsen evli biri olarak şunu söyleyebilirim.

BENİM RİZKIMI ALLAH VERİR. Ne devlet, ne kişi bunu belirleyemez. makalenizin yarısını okudum neden derseniz öyle icap etti. Çünkü ortak dille konusmadiniz.

İyi forumlar
Webbiu

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

Webbiu Webbiu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 194 / 98
  • Ticaret 10, (%100)
Sizin şuan yaptığınız siyasete tartışmadır bu konuyu report ediyorum kimse evlenip evlenmeyeceğini sana sormaz ! kendinizi birşeymiş gibi görmekten vazgeçin.

wmaraci
wmaraci

flashoyun flashoyun Pagespeed Optimizator Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Pagespeed Optimizator
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 925
  • Beğeniler 127 / 185
  • Ticaret 20, (%100)
Hocam ben sizin mantığınızı anlamadım. Amacınız haberi yayınlamak mi yoksa burada farklı bir ortam mi yaratmak istiyorsunuz ?

Evlenmeyin önerisine gelince, evlenen bir kişi devletin ne verdiğine bakmaz kendi bütçesine bakar. Şahsen evli biri olarak şunu söyleyebilirim.

BENİM RİZKIMI ALLAH VERİR. Ne devlet, ne kişi bunu belirleyemez. makalenizin yarısını okudum neden derseniz öyle icap etti. Çünkü ortak dille konusmadiniz.

İyi forumlar

Like
Haberı yapan kişi
taraflı bır yazı yazmış veya yazdırmış.
24 olmama az kaldı şimdı ben bu saatten sonra 3 yıl para bırıktıreyım nede olsa devlet desteği alacam duşuncesıyle bir yola çıkma luksum yok aşırı taraflı yazınız.

pdflawyer.blogspot.com 1 bağlantı reklamına tıkla 28 dolar kaz.....

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
25 bin lira evlilik giderin varsa 5 bin tl'sini devlet ödeyecek. Nesini anlamadın?
Bankada altın hesabı açmakla bunun arasında bir fark yok. Zaten evlenecek biri kenara köşeye bir birikim koyuyor. 3 senelik bir birikimin varsa da adam sana 5 bin de ben hibe ediyorum diyor. Sen istersen almayabilirsin. Ülkede infiale neden olmaz merak etme :)
Kaldı ki Devlet'e güvenip evlenmeyin kadar saçma bir çıkarım da duymadım.
Ben parti tutmayan biriyim. Niye bu adamlar bu kadar oy alıyor hala dersen de işte senin gibilerin diğer insanları koyun zannetmesi yüzünden alıyorlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al