wmaraci reklam
lidertakipci

Direksiyon sınavı

26 Mesajlar 2.805 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Bilgilist Bilgilist Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Arkanızda bulunan komisyonlar kendilerini peygamber sanınca haliyle sizin ehliyeti almanız yeni bir dinin ortaya çıkması kadar zor oluyor :D

wmaraci
reklam

ProThemes ProThemes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 74 / 317
  • Ticaret 76, (%100)
Yorumlarınız için teşekkür ederim, kurstan mesaj geldi 09.01.2016 -- 13:15 direksiyon sınav olduğunu söylediler hayırlısı hadi bakalım sınavı geçemezsem kendimden utanırım 3 yıldır ehliyetsiz araba sürüyorum iyi sürüyorsun diyorlar hayırlısı inşallah hep beraber geçeriz. :)

Ek olarakta;

Bugün dersim vardı iyi geçti park etmeyi artık yapabiliyorum işi kavradım :), dersim bitti arkaya geçtim acemi arkadaşlar sağolsun kafamı vurdum koltuğa çok pis frene bastı stop felan etti, o anda kendimi iyi sürücü adayı iyi sürüyorum anladım :D

www.osmanlidavetiyeci.com

dogusycblt dogusycblt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 98 / 42
  • Ticaret 3, (%100)
bende 13 şubatta yazılı sınava gireceğim hayırlısı :D

bypangea bypangea Dert Etme Dua Et Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 561
  • Beğeniler 204 / 125
  • Ticaret 6, (%100)
Yazın yazılı sınavı kazanmıştım. Direksiyon sınavına girdim. Park etmeyi geçtim. Geri geri gelirken çok beklemişim heyecandan, kaldım bundan dolayı. Okul zamanı 2 defa gidemedim sınava bu sefer son hakkım. Sizinle beraber girecez sınava. Umarım geçeriz.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 74 / 317
  • Ticaret 76, (%100)
vee direksiyon sınavıda kazanmış bulunmaktayım :)

Hadi o zaman drift yan yan vututu yapalım :D
KarakayaEmre

kişi bu mesajı beğendi.

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)

ProThemes adlı üyeden alıntı

vee direksiyon sınavıda kazanmış bulunmaktayım :)

Hadi o zaman drift yan yan vututu yapalım :D

Tebrikler @ProThemes

Bende bugün sisli havaya rağmen geçmeyi başardım sırada ehliyeti almak kaldı.Ne kadar sürede ehliyeti verirler bilgin var mı?

http://www.emrekarakaya.com.tr/

• Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 74 / 317
  • Ticaret 76, (%100)
KarakayaEmre 1 Haftaya dosyan çıkar, randevunu almaya bak ben aldım önceden ayır, emniyette başvuru onaylattıktan sonra sana geçici ehliyet belgesi verecekler, 15 gün içinde asıl sürücü belgesini adresine ptt posta ile teslim edecekler.

Artık ehliyet almak zorlaştı
KarakayaEmre

kişi bu mesajı beğendi.

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
ProThemes pazartesi kesin sonuçlar belli olsun hemen randevu alacam.Teşekkürler.
ProThemes

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.emrekarakaya.com.tr/

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
13-14 yaşında mahalle aralarında servis atıyordum :)

Boyum yetmediğinden dolayı 2 tane minder üzerine oturup kullanıyordum.

Anadol kamyonet ilk göz ağrımdır :D

Ehliyet almak için rahmetliye dava açmayı düşünüyordum. Bir ağbimiz dava bile 1 yıl sürer ehliyet için yaşın geçer bile demişti. (Ehliyet sınavları kazandıktan sonra 7 ay dosyayı almadım. Bir gün polis çevirince mecburiyetten dosyaları alıp ehliyeti almaya gitmemle Ehliyetli olmuştuk)

Ehliyet için sürücü kursunda direksiyon hocası millete 25-30 saat yazar iken bana 15. dakikadan sonra bir daha araç vermediler. BEDFORD kamyonla sürücü kursuna gidersem olacağı buydu zaten :D

Yazılı sınav yarım saat sürmedi. Direksiyon sınavında gaza ben basıyorum, sınavda görevli hoca ayağını gaz pedalın altına koyup kaldırıyor. Direksiyon 98 verdi. 2 puan kırmıştı. :mad:

[*]Yaşı tutmayan arkadaşlar araba kiralayacağı zaman beni götürürlerdi.
    [*]Babasından arabayı isteyenler alamayınca beni götürürlerdi. Babaları sen kullanacaksan al biraz gezin diye verdiği arabayı arka sokakta devrederdim.
    [*]İçki içmeye giden arkadaşlar kesinlikle bensiz gitmezlerdi. Nerede bulacaklar içki yerine süt içen birisini, Taksim'de bir barda garsona süt siparişi verince anlayamamış şef garsonu çağırmıştı. :D

Bugüne kadar birçok binek küçük araç kullanmış olmama rağmen zevk aldığım hep büyük araçlar olmuştur.

Kütük gibi direksiyonu olan BMC kamyon pamuk gibi hidrolik direksiyonu olan HİNO kamyonlara kadar birçok farklı model araç kullandım. Artık pek piyasada bulamayacağınız BEDFORD kamyon zevki hiç birisiyle değişilmez. (İçimde ukde kalan sadece TIR oldu)

1 gün Makinist eniştemle dizel motorlu tren ile Sirkeci - Çerkezköy yolculuk ederken istedim. Sürmeme izin vermedi. :D

Not: Yolcu ve yük vagonu yoktu. Çerkezköy'e yanan elektrikli motoru çekmeye gidiyorlardı.

İnşallah ehliyetinizi başarılı şekilde alırsınız. Araç sizi değil sizin aracı kullandığını unutmayınız, Gereksiz hareketler sadece sizi değil başkalarının hayatını da tehlikeye atabileceğini unutmayınız.

Park eder iken sağ elin yan koltuğun arkasına atılarak park etme şekli tamamiyle yanlıştır. Aynaları iyi kullanmayı öğrenin.

Aynı model bir araç ile aynalarına bakarak mesafeye alışmaya çalışın. Farklı aynalar biraz daha yakın veya biraz daha uzak olarak gösterebilir. Alışmaya çalışırsanız park etmeniz kolay olur.

Direksiyona oturmadan önce özellikle sağ aynanızı dikkatlice ayarlayın. Ne çok yukarıda nede çok aşağıya, park ederken çok faydası dokunur.

Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Allah kaza bela vermesin.
Amin.
ProThemes

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 74 / 317
  • Ticaret 76, (%100)
BiELOF

Yorumunuzu seve seve okudum gerçekten süpermiş iyiymiş sizin zamanınızda baya zorluklar vardı :) , bizim zamanımızda yeni model sistem arabalar var, en eski arabaları sürmek hobim aslında kolay mı zor mu onu yaşamak istiyorum 2013+ modeller kolay geliyor bana :D arabaları çok severim :)

Park etmeyi aynadan park edebiliyorum ayna becerim iyi, sadece akşam otobanda otoyollarda sıkıntı yaşayabiliyorum onuda ileriki zamanlarda sınırları aşacağım inşallah öğreneceğiz ya zamanla yavaş yavaş ısınacağız usta olacağız :)

Ek Olarak: KarakayaEmre hocam parkuru tamamladıysan ve komisyon geçmiş olsun geçtin dediyse, hocada iyisin geçtin dediyse, pazartesi beklemenin bir anlamı yok, şimdiden randevuyu alın derim dolacak yoğunlaşacak :)

Ben kesin net sonuç çıkmadı ama geçtin diyorlar bende güveniyorum kendime geçtiğime hatasız sorunsuz yaptım güvendim randevumu aldım vallayı dosya 1 haftaya kadar çıkarmış o yüzden 18.01.2016 randevu aldım :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al