wmaraci reklam

Dizi-Mag'ın kapatılması ve benim düşüncem

3 Mesajlar 878 Okunma
smmexpress

SekmekciSoft SekmekciSoft ---- Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dsadada
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 10 / 37
  • Ticaret 5, (%100)
Çoğumuzun bildiği üzere geçtiğimiz günlerde popüler dizi izleme sitesi olan dizi-mag.com mahkeme kararı ile kapatıldı.

Peki benim bu konuda düşüncelerim ne?

Evet dizi-mag kapatıldı, kararı doğru bulanlar var kararı yanlış bulanlar var ve benim gibi kararın hem doğru hemde yanlış olduğunu düşünenler var.Şimdi ben kararın niçin doğru bulduğumu söyleyeyim:

Bu dizilerin çekiminde belli bir emek sarf ediliyor yapımcılar,oyuncular,senaristler,yönetmeler,personeller büyük bir emek sarf ediyor,bu emeği insanlara bedavadan yapan kişilerin izni olmadan sunmak doğru değildir bi de bunun üstünden para kazanmak hi doğru değildir bu diziler bedavaya ve kolay çekilmiyor bu dizilerden ekmek yiyen yüzlerce binlerce insan var ve bu insanların emeğini hiçe sayıp bedavaya izletmek de uygun olmaz.

Evet bu benim kararı doğru bulmamda ki neden.Peki kararı aynı zamanda niye yanlış buluyorum işte:

Ben ve benim gibi yabancı dizi izleyen yüz binlerce insan var ve bu yabancı diziler Cnbc-e E2 ve bunun gibi yabancı kanallarda çıkıyor 1-)Bu yabancı kanalları herkes izlyemeyebilir 2-)tüm dizilerde sadece bu kanallarda çıkmıyor Türkiye de yayınlanmayan dizilerde var ve bu dizileri diza-mag gibi sitelerden bulabiliyorduk.Ayrıca ben ve yine benim gibi pek çok insan ingilizcesini bu tür yabancı diziler yardımı ile geliştiriyor hani deriz ya listing yapmak işte bu uygulamalı öğreniyoruz okullarda dayıyorlar gramri hadi öğren dur halbuki normal ingilterede günlük bir konuşmada bu kadar gramer yok nese yani konuşma kalıplarını öğreniyoruz bu diziler sayesinde o yüzden kapatılması bu bakış açısıyla yanlıştır.

Peki Ne Yapılabilir:

Bence ilerde şu olacak;

Dizi ve film yapımcıları ile dizi film sitesi sahipleri anlaşabilir nasıl mı? şöyle:Misal bir dizinin bir bölmü 10.000 kez izlenmiş ve bu 10.000 kez izlenmeden site sahibi 200 lira kazanmış bu 200 lira’dan %30-40′lık bir pay verilerek anlaşılabilinir.Bu sayede hem yapımcılar hem site sahipleri kazanır, hemde butür işler hukuki bir platforma taşınmış olur.

Nese benim bu konuda ki görüşüm bu ve bence önümüzde ki bir kaç sene içerisinde yukarıda bahsettiğim anlaşmalar yapılacak her iki tarafta mutlu olacak ve para kazanacak.

Görüşmek Üzere

Kaynak:http://sinanekmekcibasi.com/dizimagin-kapatilmasi-ve-illegal-sektor/
Mai

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Mai Mai WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
Güzel bir konuya değinmişsiniz.

Yasallaşmadığı sürece, bu tarz sitelerin akıbeti bu olması muhtemel, büyüyüp göze batınca gereğini yapıyorlar.

SekmekciSoft SekmekciSoft ---- Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dsadada
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 10 / 37
  • Ticaret 5, (%100)

Mai adlı üyeden alıntı

Güzel bir konuya değinmişsiniz.

Yasallaşmadığı sürece, bu tarz sitelerin akıbeti bu olması muhtemel, büyüyüp göze batınca gereğini yapıyorlar.

Mesajınız için sağolun ve aynen büyüyünce göze batıyor ve kapatılıyor hepsinin ortak sonu.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al