freelance iş ilanları

Dolandırıcılık Olaylarının Artışı

12 Mesajlar 1.770 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

scobur scobur WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Elektrik Elektronik
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 218 / 78
  • Ticaret 4, (%75)
Merhaba, her hafta en az 3-4 kez wmaracına girer yeni mesajları okurum ancak son zamanlarda bu bölümde şundan bundan şikayetçiyim diye çok konu gördüm. Benimde başıma geldi öyle bir olay hatta moderatöre kanıtlayamadık ama başkası kanıtlamış ve üye uzaklaştırılmış.

Buna karşı kesin bir çözüm bulmak çok zor ancak tedbir alınabilir diye düşünüyorum. Üyelik almak biraz daha zorlaştırılsa veya üye olurken ticaret puanı belli bir sayının üstündeki kişi referans gösterilse? Aklıma gelenler bunlar oldu kısa zamanda, herkes fikrini söyleyip ortak yol bulunabilir bence. Bu sayede bir nebze azalabilir bu olaylar.

Foruma yeni kişilerin katılması taraftarıyım bu sebeple davetiye sistemine sıcak bakmıyorum ben ancak davetiye sistemi ciddi anlamda işe yarar gibi.

Sizlerin de bu konudaki yorumlarınızı bekliyorum.

wmaraci
reklam

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Dolandırılmak kişinin kendisiyle alakalı, forumla bir alakası yok. Ya güveneceksin ya da iş yapmayacaksın.
scobur

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 218 / 78
  • Ticaret 4, (%75)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

Dolandırılmak kişinin kendisiyle alakalı, forumla bir alakası yok. Ya güveneceksin ya da iş yapmayacaksın.

Tamam da adam bu kadar kolay yeni hesap açıp tekrar forumda **************lık yapabiliyor. 7 trade'i vardı adamın bu bile ************** çıktı.

Forumla bir alakası olduğunu da söylemedim üyelik almanın kolaylığından bahsettim.

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Evet yeni üyelikle bir sürü kişi dolaşıyor ve rapor edilenler dışında maalesef yöneticiler kontrol etmiyor. Söylememize rağmen ilgilenen pek yok.
scobur

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 218 / 78
  • Ticaret 4, (%75)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

Evet yeni üyelikle bir sürü kişi dolaşıyor ve rapor edilenler dışında maalesef yöneticiler kontrol etmiyor. Söylememize rağmen ilgilenen pek yok.

Benimde düşüncem bu yönde. Yeni üyelik alımı biraz daha zorlaşırsa forumdan bir kez atılan **************nın birdaha girmesi zorlaşır bir nebze.

nokta nokta Kurumsal SEO Çözümleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web/Seo/ARGE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 2585
  • Beğeniler 758 / 758
  • Ticaret 15, (%93)
insanlar üyeliği zorlada alsa **************lıktan kaçamazlar, ama şu varki iş yapacağın kişiyi iyice araştırmadan ve sormadan soruşturmadan iş yaparlarsa **************lık kaçınılmaz, Forum yönetimi bunu elinden geldiğince engellemeye çalışıyor, aralardan elbette çıkıyor, ama söylediğim gibi bu bizim elimizde.. onlara inanip inanmamak

NEWS KAYITLI SOSYAL MEDYA SATIŞ SİTELERİNE ORGANİK KEYWORD ALAN ADINDAN TANITIM YAZISI

• Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 218 / 78
  • Ticaret 4, (%75)

nokta adlı üyeden alıntı

insanlar üyeliği zorlada alsa **************lıktan kaçamazlar, ama şu varki iş yapacağın kişiyi iyice araştırmadan ve sormadan soruşturmadan iş yaparlarsa **************lık kaçınılmaz, Forum yönetimi bunu elinden geldiğince engellemeye çalışıyor, aralardan elbette çıkıyor, ama söylediğim gibi bu bizim elimizde.. onlara inanip inanmamak

Hocam tamamdan şimdi ben birini dolandırdım desem. Sonraki gün yeni hesap açıp yine dolandırabilirim. Bu sıkıntılı bir durum bence.

nokta nokta Kurumsal SEO Çözümleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web/Seo/ARGE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 2585
  • Beğeniler 758 / 758
  • Ticaret 15, (%93)
karşındaki insanı bilgisayar üzerinden tanıyamazsın, bir iş yapıyorsan, yaptırıcaksan iyice araştır, sonrasında yap

NEWS KAYITLI SOSYAL MEDYA SATIŞ SİTELERİNE ORGANİK KEYWORD ALAN ADINDAN TANITIM YAZISI

FakirYazar FakirYazar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Özel Güvenlik, Web yazılım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 57 / 157
  • Ticaret 8, (%100)
65.498 üye var wmaracı forumunda topluluğun oluştuğu helede ticaretin yapıldığı yerde bu tip şeylerin olması normaldir ne yazık ki...

Reel hayatta da nasıl engelleyemiyor isek dolandırılıyor isek sanalda bu iş daha kolay hale geliyor normal hayatta görünüş hal ve haraketerlerden anlarsın birinin ************** olup olmadığını ama sanalda bu ihtimal çok düşük.

Dolandırılmamak için referans isteyin. yani daha önce çalıştığı kişiler ile irtibat kurun. Hık mık derse hadi kardeşim yoluna...

Fakir Yazar - Dizi Öneri <3

• Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 218 / 78
  • Ticaret 4, (%75)

FakirYazar adlı üyeden alıntı

65.498 üye var wmaracı forumunda topluluğun oluştuğu helede ticaretin yapıldığı yerde bu tip şeylerin olması normaldir ne yazık ki...

Reel hayatta da nasıl engelleyemiyor isek dolandırılıyor isek sanalda bu iş daha kolay hale geliyor normal hayatta görünüş hal ve haraketerlerden anlarsın birinin ************** olup olmadığı ama sanalda bu ihtimal çok düşük.

Dolandırılmamak için referans isteyin. yani daha önce çalıştığı kişiler ile irtibat kurun. Hık mık derse hadi kardeşim yoluna...

Haklısınız hocam ancak yeni üyelik açmanın bu kadar kolay olması da **************lığı arttırmaz mı biraz? Tabiki olacak bu olaylar benim tek isteğim biraz daha azalması.

wmaraci
Konuyu toplam 7 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 7 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al