wmaraci reklam

Dolandırıcıyı nasıl bulabilirim?

26 Mesajlar 2.513 Okunma
wmaraci reklam

teknolojico teknolojico Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 5 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, annem bir yerden ürün sipariş etmiş. Ürünü satan site ise avrupanın en büyük markalarından birisinin çakma sitesi. Yani sanki girince o markanın sitesiymiş gibi duruyor, domain'de zaten markanın adı ve ürünü .com şeklinde bir domain.

Annem sipariş etmiş. Kapıdan ödemeyi yaptım ve ürünü açtığımda ürün doğal olarak orjinal ürün değildi. Aliexpress'te vs. satılan dandik ürünlerden idi. Kapıda ödeme olduğu için göndericinin verdiği kargo firması olan aras kargoya gittim fakat yardımcı olmadılar. Neymiş efendim, biz geri veremeyiz, satıcıyla irtibata geçin dediler. Yahu üründe fatura bile bulunmuyor, adamların numaralarına ulaşılmıyor. Nasıl irtibata geçeyim. Neyse bunlarıda geçtim şimdi internette araştırma yapıyorum fakat hiçbir şey bulamadım. Dava açmadan önce başka nasıl bilgi toplayabilirim bu **************lar hakkında? İki tane isim var fakat muhtemelen sahte isimler.

Nasıl bilgi toplayabiliirim? Ayrıca önceden Yurtiçi kargo'yla sorun yaşamıştım, şimdiyse yine başka bir firma olan Aras'la sorun yaşıyorum. Yahu göndericinin sabit telefonu 0212 111 11 11 diye bir numara girilmiş. Bu aras kargo'nun çalışanları bu kadar mı cahil? ************** diyoruz, iletişime geçemiyoruz ama aldıkları parayı vermemek için bize yardımcı olmuyorlar.
UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

creed74 creed74 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
Markanın ismi domainde kullanıldığı için asıl marka ile iletişime geçin.. Mağduriyetinizi anlatın..
cthax

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 5 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
creed74 O yollarla bana bir çözüm yolu üretemezler. Sitenin domaini dandik bir yerde, hosting ise Veridyen'de. Veridyen'le görüştüm, bana müşteri hakları açısından bilgileri veremeyeceklerini söylediler fakat küçük bir araştırma yapıp size döneceğiz dediler sağolsunlar. Burada 2-3 kuruş paradan çok dolandırılma hissi insanı üzüyor. 2-3 güne kargonun çıkış şubesinden veya başka yollardan sonuç elde edemezsem tüketici haklarına ve dava yoluna başvuracağım. Kim bilir kaç kişiyi daha dolandırdılar.

FOY FOY Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 8 / 23
  • Ticaret 2, (%100)
Geçmiş olsun

wmaraci
wmaraci

Myiso Myiso Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı +Seo+ Adwords
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 605
  • Beğeniler 18 / 153
  • Ticaret 12, (%92)
Site adını pm olarak iletirseniz sizin için araştırıp yerlerini öğrenebilirim.

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 5 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
FÖY Buyrun?

creed74 creed74 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
teknolojico amaç zaten başkaları da dolandırılmasın değil mi? Asıl markayla iletişime geçerseniz en azından onlar sitenin yayınını kanuni yoldan durdurabilirler. Sizin dışardan bunu yapmanız çok zor. Bir marka zaten kendini korumaya aldıysa, sonrasında bu tür taklit ürünlerin üstüne gitmek de onların görevi tüketiciden önce..

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 5 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
creed74 Philips 1 ayda kapatırsa hosting firması zaten anında silebilir fakat davada kullanacağım için hosting firması olan Veridyen'den siteyi silmemelerini ve delil olarak kullanacağımı söyledim. Bu kişiler bu yaptığına çok pişman olacaklar. Site html bir site, içerisinde ödeme seçeneği koyamayacakları için kapıda ödeme yapıyorlar. Site içerisinden html form'dan belirtiyorsunuz seni arıyorlar. Muhtemelen zincir şeklinde başka markaların sitelerinide açmışlardır.

altef4 altef4 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 14 / 69
  • Ticaret 2, (%100)
hocam geçmiş olsun benzer bi olay arkadaşın başınada gelmişti asıl markayla iletişime geçtik 1 hafta sonra site kapanmıştı aynısını tavsiye ederim

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 5 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
altef4 Sağolun, dediğim gibi siteyi şimdi kapattırmak mümkün fakat kapattırınca bu **************lar durmayacak. Yine devam edecekler. Bu yüzden bu **************ları 2-3 gün içerisinde sonuç bulamadığım takdirde dava edeceğim. Hem cezalarını çekecekler hemde siteleri kapatılmış olacak.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al