wmaraci reklam

Dolandırıldım.

19 Mesajlar 3.018 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

DomainDepos DomainDepos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Domain Alım Satım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** E**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 59 / 35
  • Ticaret 3, (%100)
Maalesef ülkemizdeki yasalar bu gibi durumlarda tüketiciyi korumuyor. Korumadığı gibi satış sonrası için olası anlaşmazlıklarda mağdur olanın başvurabileceği bir yerde yok. Böyle sebeplerden dolayı ne yazık ki dürüst bir şekilde e-ticaret işletmeciliği yapan herkes kaybediyor. Herkesin ağzında sabit bir laf, "internetten eşya mı alınır, al da gör bak, kutudan hıyar çıkıyor"...

Ülkemizde e ticaretin layıkıyla gelişip üç kağıtçılara kalmaması için sorumlu bir birimin kanuni yetkili olarak kurulması mutlaka şart.
pureViolence

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Kanuni Kanuni WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Müh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 12, (%100)
DomainDepos Kayıtlı eticaret sitelerinden alışveriş yapıldığında yasal olarak 1-2 hafta süresince iade hakkınız bulunuyor. Her firma sattığı ürüne en az 2 sene garanti vermek zorunda. Garantili ürünü satın aldıktan sonra 6 ay içinde üründe herhangi bir sorun olduğu zaman ayıplı mal sayılıyor ve paranızı geri alabiliyorsunuz. Görüldüğü üzere yasalar tamamen tüketiciden yana. Burada dikkat edilmesi gereken şey, alışveriş yapılan yerin gerçek bir firma olması. Devlet her işe yetişemiyor. Dolanlarıcıları vatandaş olarak şikayet etmemiz gerekiyor.

Bence sorun; gelen kargoyu kargocunun gözü önünde açmak isteyince "açamayız" cevabı duymak. Halbuki kargo açıldığında doğru ürün mü, hıyar mı belli olacak ve kargocu tutanak tutacak.
DomainDepos WWT pureViolence

kişi bu mesajı beğendi.

KartPazar KartPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ön Ödemeli Kart Satışı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1135
  • Beğeniler 160 / 373
  • Ticaret 16, (%100)
Sistem değil insanlar sorunlu. Aynı sorun bizim sektörümüzde de var. Adamlar asdfgBET.com diye bir site açıyor sonra reklam veriyor 1000 TL yatırana 3000 TL bizden hediye diye. Aklı başındaki her insan böyle bir şeyin finansal olarak mümkün olmayacağını, bunun bir **************lık olduğunu görebilir. Ama çok çakalız ya, hemen yatırıyoruz parayı. Sonra, efendim bunlar **************, ben yandım siz yanmayın.

Adamlar 2000 liralık telefonu 200 liraya, 5000 liralık bilgisayarı 500 liraya, 200 liralık ayakkabıyı 20 liraya satıyor. Aslında biz **************yız diye bağırıyorlar ama yıllardır aynı hikaye ediyor. Aman efendim ben yandım siz yanmayın :)
WWT pureViolence

kişi bu mesajı beğendi.

pureViolence pureViolence I NEED MORE SPACE Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 33 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Yapılan hayır söylenmez lakin bugün iş yerime ekmek almak için abi kardeş inşaatta çalışan benim yaşlarımda gençler geldi. Baktım ayakkabıları eskimiş bana gelen ayakkabıları verdim. Sevindiler. Helal-i hoş olsun. Satıcının da Allah belasını mı versin diyeyim ne diyeyim. :) Dolayısı ile ayakkabılar gidince aranacak bir hakta kalmadı. Konu kapanabilir. Yorum atan herkese teşekkür ederim.

Fakat bunu bir kez daha anladım bizim insanımız beş para etmez. (Sözüm meclisten dışarı.)
Kanuni

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Kanuni Kanuni WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Müh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 12, (%100)
pureViolence Allah hayrınızı kabul etsin. "Bizim insanımız beş para etmez." değil. Görüldüğü gibi biz yardımsever insanlarız. :) Kasadaki çürük elmalar da olmasa...
pureViolence

kişi bu mesajı beğendi.

Fitzi Fitzi Sadece zaman... Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 295
  • Beğeniler 95 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
facebook sayfasından ayakkabı almak diye bişey mi kaldı hocam. güvenmeyin artık şu dolandırıcalara. paranız yoksa gidin bi çarşıya elbet bulacaksınız kesenize uygun bir ayakkabı.

pureViolence pureViolence I NEED MORE SPACE Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 33 / 43
  • Ticaret 0, (%0)

Fitzi adlı üyeden alıntı

facebook sayfasından ayakkabı almak diye bişey mi kaldı hocam. güvenmeyin artık şu dolandırıcalara. paranız yoksa gidin bi çarşıya elbet bulacaksınız kesenize uygun bir ayakkabı.

Arkadaşım farklı bir sayfadan almıştı sıkıntı olmaz diye düşündüm. :) Kendimi kandırmışım.

MuscleTower MuscleTower WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 346
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 18, (%100)

SerkanALAZ adlı üyeden alıntı

Bulunduğunuz bölgede kaymakamlıkta tüketici hakem heyeti var, gidip şikayetinizi oraya edebilirsiniz. Takipçi olacaklardır, sonuçlandığında ise her şey şeffaflığı ile meydana çıkacaktır.

Geçmiş olsun.

gümrük ve ticaret bakanlığına başvurmanız tüketici hakem heyetinden daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır. Ek olarak bilgi vermek istedim Serkan abi :rolleyes:

komkikabom komkikabom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
E ticaret işi yapan biri olarak direk olarak adliyeye git savcıya suç dilekcesi yaz polise gitme işleme koyulur yada koyulmaz uzun sürer direk işleme girer işleri hızlandırmış olursun hemde 20 gün sonra en geç adamlar seni seve seve ararlar bende benzer durum yaşadım oradan biliyorum :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al