wmaraci reklam
lidertakipci

Ekran Kartı Çok Isınıyor Yanacak Korkuyorum

12 Mesajlar 10.119 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Gingboard Gingboard Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 8 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar pc boşta iken en az 70C ama genelde 80-90 arası oluyor sıcaklık oyuna giriyorum 2-3 dk sonra sıcaklık 105C ekran kartım yanacak diye korkudan oynun oynayamıyorum yanmışta olabilir bunun için düşük bir ekran kartım vardı 125 mb dı galiba onu taktım şimdilik 1gb'lık nvidia 9500gt ekran kartını çıkarttım neden bu kadar ısınıyor hemde 1gb iken ?

wmaraci
reklam

Aliihsansaran Aliihsansaran Türk büyüktür,üstündür! E-Mail Onaysız
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1568
  • Beğeniler 31 / 308
  • Ticaret 2, (%50)
İşin ehl-i birine danış hocam.

• Üyelik 26.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 8 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Bilgisayarcıya geçen götürdüm daha 25 lira aldı birdaha götürürsem 50'den aşağıya almaz başka çözüm yokmu ne yapabilirim ?

PC MERAKLISI PC MERAKLISI Aslında sadece hobi.. Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek .
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 6 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
Şöyle başlayalım Kartın üzerindeki soğutma ne durumda toz var mı? Fan çalışıyor mu? Soğutma bloğu yerine tam oturmuş durumda mı?

Hayat devam ediyor..
wmaraci
wmaraci

djibram djibram WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 2, (%100)
üstad pc boşta iken 70 C olmaz işlemci fanını temizleyeyim diye uğraştıysan fln iletken macunu yenile,yenilemediğinden sıcaklık aşırı artmıştır.Büyük ihtimal ekran kartında sorun yoktur.

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam dikkat ettim de bugün ekran kartınızla ilgili 2 adet konu açmışsınız sebep nedir ? bir başlık altında toplayamıyor musunuz sorunuzu ? Yoksa post mu kasıyorsunuz ? çünkü anasayfaya ne zaman baksam 2 gündür sizin ekran kartı konuları dolaşıyor artık post kasma düşüncesi geldi aklıma. Eğer bir sorun varsa buradan yazma ile çözülmez donanımsal sorunları uzmanlara göstererek en iyi şekilde çözebilirsiniz yoksa bu toz kaçma temizleme çıkar tak olayı zaten herkesin yaptığı ve basit işlemler gerçekten çözüm için uzmanına danışın.

ibrahimTatar ibrahimTatar öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 1106
  • Beğeniler 283 / 282
  • Ticaret 35, (%100)

myenes adlı üyeden alıntı

Hocam dikkat ettim de bugün ekran kartınızla ilgili 2 adet konu açmışsınız sebep nedir ? bir başlık altında toplayamıyor musunuz sorunuzu ? Yoksa post mu kasıyorsunuz ? çünkü anasayfaya ne zaman baksam 2 gündür sizin ekran kartı konuları dolaşıyor artık post kasma düşüncesi geldi aklıma. Eğer bir sorun varsa buradan yazma ile çözülmez donanımsal sorunları uzmanlara göstererek en iyi şekilde çözebilirsiniz yoksa bu toz kaçma temizleme çıkar tak olayı zaten herkesin yaptığı ve basit işlemler gerçekten çözüm için uzmanına danışın.

Arkadaş gerçekten problemi olduğu için konu açıyor.Zaten konu dışı kategorisine konu açıldığı zaman mesaj sayınız artmaz.
Birde hocam sen en iyisi bütün parçaları tamamen çıkar güzel bir temizle işlemciye macunu çek ya da donanım forumları var nette oralarda da konu açarak sorununuzu giderebilirsiniz.
Gingboard

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 8 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

myenes adlı üyeden alıntı

arkadşaım sorunlar aynı anda olmuyorki nasıl bir arada toplayım ?

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)

Gingboard adlı üyeden alıntı

arkadşaım sorunlar aynı anda olmuyorki nasıl bir arada toplayım ?

kardeşim sana en güzel ve temiz yolu söylüyorum çıkar o ekran kartını fırlat at kırılsın stresini atana kadar parçala zaten o kadar problemli bir donanım pcye ve insana zarar :) tamir parası ile uğraşacağına üzerine koy yeni bir model temin et kolay gelsin.

• Üyelik 26.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 8 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
gerçekten çok problem yarattı ya :S pc açılır açılmaz 77C oldu giderek yükseliyor ben yeni laptop alıyorum böyle devam etmez bu iş.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al