wmaraci reklam

Ekstra Hizmet Yüzsüzlüğü (İşverenlere Sitem)

8 Mesajlar 983 Okunma
wmaraci reklam

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Merhabalar. Bu konuyu epeydir açmayı düşünüyordum ancak sabırla bekledim. Fakat artık bu platformda da iş yapan, hizmet veren arkadaşlarımızı da düşünerek bu sitemi dile getirmek istedim. Benim olduğu gibi pek çok hizmet veren arkadaşımızın da sık sık yaşadığı bir problem diye düşünüyorum. İşveren "pek çok" birey neden anlaşma dahilindeki işlerde ekstra hizmetler koparmaya çalışıyor? Örneğin birisiyle bir grafik tasarım yahut içerik hazırlama konusunda anlaşma yapıyorsunuz ancak sizden, anlaşmada olmadığı halda ekstra "şunu da yapar mısın? şuraya şunu da ekler misin?" gibi bir sürü talebi oluyor ve sanki hizmeti veren bunu yapmazsa, kabalık edecekmiş ve ödeme alamayacakmış gibi bir baskı altında kalıyor. Buna ne hakkınız var sevgili işveren arkadaşlar? Hak yemek ile helal kazanç sağlamayı sadece hizmet verenlere özgü bir şey mi zannediyorsunuz? Bir kişiyle anlaşma sağlayıp ona türlü başka hizmetler yaptırıp hakkını ödememek sizce hak yemek değil mi?

Hizmet veren arkadaşlardan bir ricam var. Bu tür durumlarda lütfen kesinlikle taviz vermeyelim. Birileri taviz verdikçe bu tür talepler bitmeyecektir ancak kimse taviz vermez, "Anlaşmamız şu hizmet içindir, onu istiyorsanız ekstra konuşmalıyız" şeklinde tavrını ortaya koyarsa hiçbir işverenin de bedavadan ekstra hizmet istemeye yüzü kalmayacaktır. Bugün büyük ve kurumsal firmalar en ufak ekstra hizmete ücret istemektedir. Telefon faturanızı bir gün geciktirseniz hemen hattınızı kapatırlar. İşverenler işi vermeye gelince kurumsallaşıp, işin karşılığını ödemeye gelince ağabey kardeş oluyorlar. Gerek var mı buna? Bence gerek yok.
FurkanCanoz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

suskun suskun Berat Fm Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 889
  • Beğeniler 758 / 208
  • Ticaret 30, (%100)
yazmış olduklarınızda haklısınız fakat bu sadece işverenlerle ilgili degil her 2 taraf için geçerli . örnegin benimde çok başıma geldi işi verirken iyi güzel fiyatta da anlaşıyoruz.ama gel görki bakıyon yaparım dedigi işi yapamıyor şu böyle olmaz bu böyle olmaz şunu böyle yapsak olurmu bunu şöyle yapsak olurmu yok desem verdiğim ödemeyi geri almak için günlerce uğraşıyorum sabaha bitecek dedikleri işi 1 hafta oyalayanmı desem yani daha çok örnek verebilirim bence bu siteminiz 2 taraf için geçerlidir.
canfidelity

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.cepradyom.com/

numlock numlock Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 12 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
burda genelde benden isi alanlarda gecerli kime makale isi verdiysem 2 veya 3 gunde ailesinden biri vefat ediyor yada işi cikiyor pesin verdigimde surekli sorun yasiyorum
68136

kişi bu mesajı beğendi.

Umitunal Umitunal Webfaresi.net Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webfaresi.net r00tadmin
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ü** Ü**
  • Mesajlar 997
  • Beğeniler 379 / 378
  • Ticaret 27, (%93)
iki taraflıda anlayış ve ticaret ahlaki ne yazik Türk milletinde hergecen gün körelen bir durum
FurkanCanoz Pyscool

kişi bu mesajı beğendi.

Webfaresi.net Beklerim
wmaraci
wmaraci

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Bunun önüne bu şekilde geçemezsiniz. Ödemeyi peşin alırsınız. Ekstra hizmet isterse, ekstra ödeme talep edersiniz. Bu kadar basit :)
Pyscool

kişi bu mesajı beğendi.

Pyscool Pyscool Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 33 / 21
  • Ticaret 7, (%86)
Fakat wpuzman hocam çok haklısınız canı gönülden katılıyorumda bazen bazı işler dediğiniz gibi olmuyor zaten kimsenin cebinde doğru dürüst para yok birde ilk para "talep" ettinmi müşteriyi tümden kayıp ediyorsun.Ama sonuna kadar haklısınız.

Bizim milletimizde ahlak ve güven duygusu sarsıntıda onunda sebebi bazı insanların düşüncesinin ve fikrinin cinliğe çalıştığı yüzündendir.Ne alıcı ne satıcı suçludur burda tek suçlu olan herzaman dolandırılacağız diye hayata bakmamızdan kaynaklanan yüzündendir..

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar elbette dediklerinize katılıyorum zaten her iki taraf aldığı işi hakkıyla yapmalı ve işi veren hakkını vermeli. Buna kimsenin itirazı yok. Konudaki sitem fazladan ekstra hizmet koparmaya çalışanlara.

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Ülkemizde bu dediğiniz çok zor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al