wmaraci reklam

Elektrikli Isıtıcı Kullananlar Yardım

14 Mesajlar 1.501 Okunma
wmaraci reklam

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
Merhabalar,

Malum kış ayına girdik sayılır.Isınma yöntemi olarak bir tercih yapmamız gerekiyor.Soba fikrini en baştan eliyorum.Doğalgaz ise binada yok.Bu sebeple elektrikli soba veya değişik türde ısıtıcıları tercih etmemiz gerek.

Elektrikli ısıtıcı kullanalım diyoruz.Günde 10 saat açık kaldığını düşünüyoruz.Bunun aylık elektrik tüketimi ne kadar olur.Bunun hesabını önceden yapan var mı ? Buna göre belki doğalgaz seçeneğinide düşünebiliriz.Bunun hesabını yapmamızın sebebi 2-3 adet elektrikli ısıtıcı kullanma ihtimalimiz olduğu içindir.

İyi forumlar :)

wmaraci
reklam

Fatma Fatma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / K
  • Meslek Anne
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 1499
  • Beğeniler 413 / 412
  • Ticaret 12, (%100)
Her odaya bir yerden ısıtıcı halı soba alın ama şarteller kaldırır mı bilemem

• Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
Dediğinizi tam olarak anlayamadım Fatma abla.Halı soba nedir hiç duymadımda.

PanelTescil PanelTescil Sorunsuz1Gün.. Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarımcı (Mühendis)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 18 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
şimdi bak kardeşim aynı şuan bizde elektirik ısıtıcısı kullanıyoruz 3 gözlü 3 ünüde en az günde aksam 6 dan gece 11 e kadar iyice yanar geceleri neden yakmıyoruz dersen sürekli ısı verdiği için gerek duymuyoruz yani sözün özü şöyle söylim aylıkta 40 tl geldi her ay 60 tl felan ödüyorum odun kömür kullanmaktansa yada kaloferli eve geçmektense 4 ay dişimi sıkar 100 en fazla ödesem mis gibi isiniyorum : )) sorun yok yani ben her zaman kesinlikle tercih ederim elektirikliyi önünede suyu koyar püfür püfür buharlaştımı ne kafa ağırır ne cep KULLANMANI TAVSİYE EDERİM AZICIK RİSK ALMAYI DENE ! !
narinhosting

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Fatma Fatma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / K
  • Meslek Anne
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 1499
  • Beğeniler 413 / 412
  • Ticaret 12, (%100)
Halının altına seriliyor yerden ısıtıyor google a yaz örnekleri çıkar ,kablolu olanları değilde karbon olanları tavsiye ederim
narinhosting

kişi bu mesajı beğendi.

komedyatube komedyatube ig: @coksevimliler Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Elektrik Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 186 / 235
  • Ticaret 28, (%100)
Isıtıcının watt ına göre değişir ama mantığını anlatayım. Ortalama 3 tane rezistanslı orta derece bir ısıtıcının etiketinde 2000 watt civarında bir rakam yazar. Bu rakam ısıtıcının full güçte çalıştırılmasında tüketeceği saatlik güçtür. Atıyorum ısıtıcınız 2100 watt ve siz günde 2 tane rezistansını kullanarak 10 saat çalıştırıyorsunuz. Bu ne demektir 1400 watt X 10 saat= 14000 wattsaat. Hangi şehirdeyseniz ilgili dağıtıcı firmanın sitesinden bakabilirsiniz 1 kwh (1000 wattsaat) fiyatı yazar. Ama ortalama 50 kuruştur. 50 kuruş X 14 = 7 tl yapar bu günlük harcamanızdır. Tavsiyem klimadır :)

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
narinhosting

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
PanelTescil Bende şuan elektrikli kullanıyorum 25 metrekarelik bir ofis alanımız var çokta güzel ısıtıyor.Yorumunuz fikirlerimde bir sonuca varmamı sağlayabilir teşekkürler.

Fatma İlk defa gördüm ve çok şaşırdım açıkcası.Bunu detaylıca araştırmam gerekecek.

komedyatube Klimayı aslında 12 aylık bir süreç için bizde düşünmüştük.Fakat 120 metrekarelik bir alanının ısınması gerekiyor.3 ayrı bölüme klima almak biraz cep yakabilir.Ayrıca klima a ++ olsa bile sağlam elektirk yaktığı söyleniyor.Hesaplama içinse çok teşekkür ederim.Aklımdaki soruları giderdi diyebilirim :)

Hepinize teşekkürler hayırlı geceler.

PanelTescil PanelTescil Sorunsuz1Gün.. Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarımcı (Mühendis)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 18 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

komedyatube adlı üyeden alıntı

Isıtıcının watt ına göre değişir ama mantığını anlatayım. Ortalama 3 tane rezistanslı orta derece bir ısıtıcının etiketinde 2000 watt civarında bir rakam yazar. Bu rakam ısıtıcının full güçte çalıştırılmasında tüketeceği saatlik güçtür. Atıyorum ısıtıcınız 2100 watt ve siz günde 2 tane rezistansını kullanarak 10 saat çalıştırıyorsunuz. Bu ne demektir 1400 watt X 10 saat= 14000 wattsaat. Hangi şehirdeyseniz ilgili dağıtıcı firmanın sitesinden bakabilirsiniz 1 kwh (1000 wattsaat) fiyatı yazar. Ama ortalama 50 kuruştur. 50 kuruş X 14 = 7 tl yapar bu günlük harcamanızdır. Tavsiyem klimadır :)

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BRO kullanmadan bilemessin ben kullanıyorum burda tecrübe konuşuyor öğrenci halinden anlıyorum o yüzden klima milima işe yaramaz FATURAM VAR ELİMDE NE YAKTIĞIM BELLİ yani yok 50 krs yok gunde 7 tl onlar hep ucuk rakkamlar 7*30 = 210 tl eder bro o yüzden çok saçma ve mantıksız dediğim gibi çok yazmaz 1 ay dene farklını anlar bana teşekkür edersiniz klima işi boş iş havayla ısınılır mı bea :D

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Ufo tarzi infraredler 2 kw yakar tam güçte termostatli olduğu için ne kadar az açarsan o kadar az enerji harcar

Yağlı 7 dilimli delonghi radyatör alıp rahatça kullanabilirsin normal şartlarda anlattiginiz gibiyse faturana ortalama ayda 80 tl yansır gibi düşünüyorum
narinhosting

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
Eğer dediğin şekilde ise tam istediğim gibi bir faturayla karşılaşırım.Teşekkürler :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al