wmaraci reklam
lidertakipci

Engelli Hakları Hakkında Yardım Edermisiniz ?

9 Mesajlar 1.424 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

TecnoLobi TecnoLobi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 943
  • Beğeniler 121 / 134
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar bu haklar hakkında arastirma yaptım ancak hep 2011 3013 konuları cikti karşıma dolayisiyla net bir sonuca ulaşamadım.
Aşağıdaki sorularım engelliler icin saglaniyor ama ben bu sinifa Giriyormuyum

Engel Durumu Sağ Kulağım Hiçbir Şekilde Duymuyor Yani Engel Oranı %100 ve askerden çürük aldim

Şimdi Arkadaşlar Kafamdaki Sorular

-İlk Sorum ve En önemlisi Engelli Sınıfına Giriyormuyum ?

-Askerden Çürük Aldim Ne Yapabilirim ?

-Toplu Taşıma İETT de herhangi bir indirim veya ücretsiz kart hakkım varmı ?

-Su Elektrik Doğalgaz Faturlarının Vergilerinden Muaf Olma Şansim Var mi ?

-ÖTV indiriminden yararlanıp Araç Satin Alabiliyormuyum ? (Sakatlık derecesi % 90'ın üzerinde olanlar için başka bir şart aranmaksızın,...)

wmaraci
reklam

aslanates aslanates deli olmak varmış.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad T** F**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 16 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
Devlet hastanelerinden heyetten geçerek engelli raporu almanız gerekiyor. Engelli raporunuz olmadan hiçbir şekilde bahsettiğiniz engelli haklarından yararlanamazsınız.

Durumunuzun engelli raporu gerektirip gerektirmediği veya oranını uzman heyeti belirleyebilir sadece.

haklar

hastaneler

hastane öncesi bilmeniz gerekenler

Hiçbir şey istedigim yok senden felek, ama yine de ucuz olsun ekmek, ve pahalı olsun insan hayatı..

• Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 943
  • Beğeniler 121 / 134
  • Ticaret 5, (%100)
Onu biliyorum iste benim kulagimin duyup duymamasi 2 defa rapor aldim %100 diye simdi sirf bu is icin rapor cikartsam bu haklar gecerli oluyor mu onu merak ediyorum yani isitme engeli dahil mi buna

Ek Olarak: Ve sizde 2011 paylasimi atmissiniz bana o gunde bugune neler degisti acaba yinede tesekkurler

Shed510 Shed510 İzleyici Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 32 / 31
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam engelimolmayin.com adresinden yardım isteyin derim. Yoğun bir şekilde mücadele ediyorlar.
TecnoLobi

kişi bu mesajı beğendi.

www.dikkatçekiyorum.blogspot.com // Yapacak daha iyi işin yoksa tıkla...
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 943
  • Beğeniler 121 / 134
  • Ticaret 5, (%100)
Tesekkurler

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
işitme kaybınız %100 dür engel oranınız %100 olamaz ki bu sizin için imkansız tek kulağınızda sorun varsa %15 ye kadar engelli olabilirsiniz engel oranlarına bir daha bakmanızı tavsiye ediyorum. olanaklar engel oranına göre veriliyor mesela internet doğalgaz vs için %40 tan fazla olması gerekir araba indirimi içinde %90 gibi engelli olmanız gerekir

şimdi niçin sizin için imkansız %100 engelli demek hemen hemen her işinin başkası tarafından yapılması yani yaşamsal faliyetlerinin başkası tarafından yürütülmesi demektir. hadi doktor %100 verdi diyelim biri şüphelenmiyecek mi adamın eli ayağı tutuyor nasıl %100 ?

raporda sahteciliğe girip ceza alırsınız vergi indirimleri asker kaçağı olanın yanı sıra hapse girer aldığınız tüm vergi indirimlerini ceza ile kat kat geri ödersiniz bu konuya dikkat etmeniz lazım yani tamam engelli insan olabilirsiniz fakat dikkat etmezseniz yaşamı kolaylaştırıcam derken zorlaştırırsınız

örneğin fazla engel oranı alıp engelli maaşı almaya çalışan çakal insanlar bile var devlet bunları denetliyor örneğin adam 10 yıl engelli gibi yapıp maaş alıyor olmadığı ortaya çıkınca hem devleti dolandırma hem faiziyle paralar geri bide hapis cezası

• Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 943
  • Beğeniler 121 / 134
  • Ticaret 5, (%100)
Allah haram para yemeyi nasip etmesin oyle bi niyetim yok zaten sadece eger bu haklarim varsa faydalanmak istedim okadar askerde tamamen heyetin verdigi kararla curuk aldim askeriyeden muaf olunca belki yararlanabilirim diye dusundum aonucta %15 engelin askerlik yapmaya da bi engeli olmaz ya

Ek Olarak: Tek kulak isitme kaybi yasayan diger arkadaslar yaptiklari yorumda %43-%48 arasinda rapor aldiklarini yazmislardi

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
TecnoLobi doktora bağlı bir şey bazı doktorlar yada kurumlar az bazende çok yazıyor örneğin annanemde yürüme problemi var A hastanesi %30 engelli yazmıştı B hastanesi %60 yazıyor ki çok dengesiz bir hesaplama doktor hesaplamak istemediği için kafasına göre yazıyor bazı doktorlar hesaplayıpta yapıyor balthazard formülüne göre hesaplamalar var iyi hesaplayan bir doktor lazım engeliniz duymaya yönelikse iyi hesaplamayla tam doğru rakam çıkar başka sorunlarınız varsa onlarda eklenir yoksa kafaya göre rakam sizin engelli haklarınızdan faydalanmaya çalışırken daha çok size zarar verir

durumunuzu pek bilmiyorum o yüzden size kalmış bir şey ama dediğim gibi her engelli hakkı engel oranına göre ayrı iett,dogalgaz,elektrik,internet,telefon,su gibi şeylerden yararlanabilirsiniz araba yada engelli maaşı için daha fazla engelli oranı istiyor gönül isterdi ki az olanlarada yardım etsin fakat olmuyor yinede size acil şifalar diliyorum umarım faydalanabilirsiniz
TecnoLobi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 943
  • Beğeniler 121 / 134
  • Ticaret 5, (%100)
Yorumunuz icin tesekkur ederim maasi zaten kesinlikle kendim icin istemiyordum araba da olursa dusunebilirdik diye sormustum benim icin auanda en karlisi fatura ve iett karti bunlarin olmasi cok iyi olurdu iett yi bi arayip sorayim ben yinede yorumunuz icin tekrar teşekkür ederim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al