freelance iş ilanları

Facebook'ta ''TC'' çılgınlığı!

22 Mesajlar 5.024 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Kusura bakmayın da az buçuk tarihten anlayan biri olarak diyebileceğim, bazen hiç ummadığınız pasif direnişin tarihin en büyük dönüşümlerine neden olduğuna tanık olabilirsiniz. Çünkü size kalsa ne Montgomery Otobüs Boykotu ne de Martin Luther King başarılı olabilirdi. Çünkü yalnızca oturarak protesto yapmıştı onlar. Allahtan birileri "oturarak elinize bir şey geçmez saldırın" dememiş.

Ya da Mahatma Gandi'nin eylemi de başarılı olamazdı. Çünkü o da İngiliz unvanlarını kullanmayı reddederek boykot yapmıştı. Sonuç ise tarihin en başarılı direnişlerinden biri olarak kayda geçmesi oldu.

Tepki göstermek hiçbir şey yapmamaktan her zaman daha iyidir.

Zalime karşı elinden bir şey gelmiyorsa, kalbinle buğz et...

Ne ekersen onu biçersin
wmaraci
reklam

LeventC LeventC WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 28 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Ya ben birşeye tepki gösteren arkadaşlarıma gelin protesto edelim diyorum oralı olmuyorlar . Valilik izni de alırız sorun olmaz diyoruz kimse yok. Basit bir üniversite olayını örnek vereyim. Üniversitede öğrenci lehine olmayan bir durum vardı. Hepsi facebook üzerinden aslan kesildi. Dedik izin aldık sabah gelin protesto edilecek. Taş çatlasa 10 kişi geldi. Ne eylemiymiş yapmayın Allah aşkına. Boş beleş işler. Sosyal medya üzerinden vatan kurtarmaya ergen işi diyorum ben. Defalarca gördüm ki facebook üzerinden iş yapmaya çalışanlar aslında hiçbirşey yapmayanlardır.

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Bu arada eklemeyi unuttuğum bir şey daha var. Sosyal medyanın gücünü hafife almayın. Ortadoğu'yu yangın yerine çeviren Arap Baharı'nı başlatan da yalnızca bir Tweet'ti.

Ne ekersen onu biçersin

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
70 milyon imza da toplasan, 70 milyon kişiyle mitingte yapsan bu hükümetin kesin kararı ve değiştirmeyecekler, eyleme izin bile vermezler böyle bir konu için, çünkü bu milli bir duygu. büstleri de kaldırırlar bayrağın adını da değiştirirler tc yi de kaldırırlar.
bu vatan kurtarmak değil arkadaşlar, bir tepki, hiçbirşeyin değiştirilemeyeceğini herkes biliyor
sadece bu karara saygı duymayan bizler olarak, milli duyguları hiçe sayan bu hükümete ufak bir tepkidir.

wmaraci
wmaraci

TechnicaL TechnicaL Ruhumun Afrikası Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 13 / 81
  • Ticaret 2, (%100)
Facebook listemde adlarının başına TC yazanlara bakıyorum da, Hrant Dink'in öldürülmesinden sonra sokağa çıkıp ''hepimiz Hrant'ız, hepimiz Ermeniyiz.'' diye slogan atanların olması acccayip bir ironi olmalı. Hani Ermeniydin? Şimdi mi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığın aklına geldi? dedim adama, hiç cevap veremedi.

Bu da şunu gösteriyor bence, bu profillere TC yazılmasındaki asıl amaç; sırf iktidara muhalefet olsun. Bir kişide bilinçli bir şekilde, kendi istediği için, kendini gerçekten bu vatan toprağının bir evladı saydığı için değil sadece ve sadece iktidara muhalefet olsun diye yapılıyor bunlar. Böyle naylonumsu sosyal medya kahramanlığı oynanarak daha çok şey kaybedilir bu gidişle.

ebulfeth ebulfeth Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)

Resmi kurumların başından TC ibaresinin kaldırılacagı haberi sosyal medyada tartışmalara yol açtı. Bir çok kişi de hesabının önüne TC yazarak böyle bir şeyin yapılmasına tepki tepki gösterdi.

Ancak söz konusu haberin kaynagı İnci sözlük yazarları oldugu tespit edildi.

Site yönetimi, provokasyonu başlatan yazarın entry’sini kaldırdı ancak yazar yeni bir açıklama ile kendisine inananları sazanlıkla suçladı.

Kaynak : http://herseyogren.com/tr/inciz-sozlukten-tc-aciklamasi-sazan-cok-var.html
İnci Sözlük Acıklama : http://inci.sozlukspot.com/w/tc-sazan-av%C4%B1yla-ilgili-son-a%C3%A7%C4%B1klamam/
Gerilim

kişi bu mesajı beğendi.

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Sürü zihniyeti diye buna denir.

Are you alright?

future future Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Computer Engineer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 1165
  • Beğeniler 92 / 153
  • Ticaret 62, (%100)
Geçen gün Murat Boz'u öldürmüşlerdi Twitter'da :)

KhanJitsu KhanJitsu Şef (MEB'de) Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Şef (MEB'de)
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1642
  • Beğeniler 62 / 318
  • Ticaret 93, (%100)
Off bu olaylar var ya sadece bizim ülkemizde olur. Bu kadar saçma işlere sadece biz girmeyi beceriyoruz ha helal olsun. Bu arada hadi bizde kampanya edelim BİM kapatılıyor herkez profilinin önüne BİM yazsın diye. Var ya bu haberi burada okuyan En az Ama EN AZ 50 kişi gider Facebook profilinin önüne BİM yazar.
[Bu yazı içerisinde belirttiklerimin öncelikle kimse ile alakası yoktur ve sadece şahsi fikirlerimdir!]

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
bazı kurumlardan tc ifadesinin kaldırıldığı yalan bir haber değildir sadece gündeme yeni gelmiştir

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al