wmaraci reklam

Film sitem için host tavsiyesi / Cpu sorunu

7 Mesajlar 958 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yusuf123 yusuf123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 213
  • Beğeniler 36 / 35
  • Ticaret 4, (%100)
Öncelikle herkese merhaba ;
Film sitesi actım , 4-5 günde 2-4k hit seviyesine ulaştı ve cpu yetersiz kalmaya basladı. Şuan kullandigim hosting saglayicisi ile görüştüm. Vds gecmemi söylediler, şu özellikteku vds paketini satın aldım ;
CPU : 2 CPU
RAM : 2048 MB
Disk Alanı : 40 GB Ssd
Ama halen siteye giris yapamıyorum , çok yavaş bazen 503 hatası bile veriyor. Şuan hit olmamasına ragmen site genede yavaş. Bu neden kaynaklanmaktadır ? Veya önerebileceğiniz host firması varmıdır. Elim kolum bağlandı.

Canva Pro / Öğretmen Hesapları - Hemencik Teslimat  ✅
wmaraci
reklam

forumsafari07 forumsafari07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek GUVENLIK
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** U**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 7 / 2
  • Ticaret 3, (%100)
hocam hostinger.com yurtdışı iyi ve sorunsuz ve hızlı yardımcı olurlar ben memnunum

JackDanieLs JackDanieLs WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 15.11.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Rize
  • Ad Soyad Ü** B**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 21 / 16
  • Ticaret 2, (%100)
yoncu.com , sınırsız hosting baya uygun yıllardır kullanıyorum. öneririm.

• Üyelik 27.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 213
  • Beğeniler 36 / 35
  • Ticaret 4, (%100)
Tesekkürler gerekli bilgiler için :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

AzveNet AzveNet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 69 / 147
  • Ticaret 0, (%0)
film sitesinin hiç bir bileşenini türkiye lokasyonlu yapmayın. direkt yurtdışı firmalara. türk firmaları (domain, hosting farketmez) arayıp "abi şuranın sahibi lazım" dediklerinde bile veriyorlar adresine kadar. o yüzden türkiyede bişey tutma. biz vermiyoruz diyen firmada kusuruma bakmasın sallıyordur. şimdi tüm firmalar çıkıp "mahkeme kararı olmadan vermeyiz" hatta "aihm kararı olmadan vermeyiz" hattaaaa "lahey sonucu olmadan vermeyiz" diyecektir. istisnasız hiç birine inanmayın.
ahturkoz

kişi bu mesajı beğendi.

İmkansız olduğunu düşünürsen hiç birşey başaramazsın.

• Üyelik 27.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 213
  • Beğeniler 36 / 35
  • Ticaret 4, (%100)
AzveNett hocam Zaten yurdisi lokasyonlu alım yaptik , gerekli bilgiler icin sağolun

sewkii sewkii God is love. Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek barmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** F**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 104 / 184
  • Ticaret 12, (%92)
yusuf123 hocam, türkiye'de işlem yapan yurtdışı lokasyonu hostingler Türkiye Cumhuriyeti sınırları içersinde gönderilen telif sorunlarında hostingleri askıya alıyor, bu yabancıda olsa aynı örnek vermek gerekirse, Godaddy,Guzelnet, NettaCompany,Hostinger ve türkiye'de işlem yapan yurtdışı lokasyonu satışı yapan diğerleri, bunlardan istendiğinde kişinin tüm bilgilerini isteyen kişiye sunuyor. Çünkü türkiye'de de hizmet verdikleri için vergi ödüyorlar vs, ve türkiye yasalarına göre hareket ediyorlar.

Yani, guzel.net olsun,nettacompany olsun ve daha diğerleri, bunlar Türkiye Cumhuriyeti sınırları içersinde aldıkları telif mailleri ile ilgili işlem yapmak zorundadırlar.Yani, hostingi askıya alabiliyorlar.

Bu yazdıklarımı biliyor olabilirsiniz belki ama, bilmeyen arkadaşlar için bilgilendirme olur. Hosting alcaksanız eğer tamamen yurtdışında işlem yapan yabancı firmalardan alabilirsiniz. Türkiye'den asla ama asla bu işleri yapacak kişiler yurtdışı lokasyonuna aldanıpta kendilerini tehlikeye atmasınlar.

Sana önerebileceğim gerçek offshore kişisel kayıt tutmayan yedek tutmayan firmalar, bu firmalardan birini seçersen eğer, hergün veya 2 günde bir yedeğini kendin alman gerekir.

BlazingFast.io , Ecatel.co.uk, HostEasy.EU , FlokiNET.is, Time4VPS.EU, Shinjiru, BlueAngelhost, ProHoster
AzveNet

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al